Touchpad'inizin gizli özelliklerini öğrenin!

Laptop'unuzun touchpad'i ile aslında neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hepsi içeride...

Touchpad ayarlarınıza erişin

Touchpad ayarlarınıza erişin

Touchpad ayarlarınıza gitmek için fare özelliklerini açmalısınız. Bunun için Başlat menüsünü açın ve fare ayarları yazın. Sonuçlar arasından Fare Ayarlarını Değiştir'e tıklayın. Aygıt Ayarları sekmesine gidin ve Ayarlar düğmesine basın.

Touchpad'inizi kapatma

Touchpad'inizin özelliklerini incelemeye başlamadan önce onu nasıl kapatacağınızı anlatalım. Windows bunun için kolay bir işlev sunmuyor. Üçüncü parti bir yazılım yüklemeden bunu yapmanın en kolay yolu, az önceki Aygıt Ayarları penceresine giderek Geçersiz Kıl düğmesine basmak. Bazı laptop'lar, bu iş için bir kısayol sunabiliyorlar. Sony laptop'larda Fn+F1'e basarak ve HP laptop'larda touchpad'in üzerindeki belirli bir bölgeye iki kez dokunarak touchpad'i açıp kapayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu anlatılanlar zaten günümüzdeki laptopların çoğunda default olarak gelen özellikler, anlatılan herhangi extra bir özellik yok. ama yineden hi. bilmeyen kullanıcılar çok ufakta olsa bir katkısı olabilir.

Normal bir touchpadde stylus kullanımı mümkün müdür?

sadece laptopun üzerindeki dokunmatik çalışıyo? ne yapmam gerekiyor deli oldum 2 saattir

Laptop sol tık çalışmıyor ne yapmalıyım?

@11 Oca 2014 15:48 Simge tepsisinde synaptis touchpad simgesine tıklayın. Tıklatmak için parmakla vur seçeneğini işaretleyin.

Arkadaşlar laptopumun markası Toshiba ve Dokunmatik fonksiyonu olan yerinii oynatınca bir sitede sadece aşağı yukarı geliyoor fare oynamıyor ne yapmalıyım lütfen acil

benim bilgisayarımda fare kısmında aygıt ayarları yok yardımcı olabilirmisiniz

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir