Toyota, birinciliği kaptı!

Toyota, Forbes listesinde "dünyanın en değerli otomobil markası"

Toyota, birinciliği kaptı!

Toyota, Forbes dergisinin "Dünyanın En Değerli Markaları" araştırmasında tüm otomobil markaları arasında 1'inci sırada yer aldı. Bu yıl beşincisi yapılan çalışmada dünya ekonomisinde önemli rol oynayan markalara dikkat çekildi.

Toyota, daha önce farklı araştırmalarda da Dünyanın En Değerli Markaları arasında otomotiv sektöründe birinciliği elde ederken, Forbes dergisinin yakından takip edilen listesinde de diğer otomobil markalarını geride bıraktı.

Yaptığı yeniliklerle her geçen gün yükselen Toyota, bir önceki yıla göre yüzde 21 oranında büyüme göstererek, 37 milyar 800 milyon dolarlık değeriyle listede 8'inci sırada yer alarak ilk 10'a giren tek otomotiv markası oldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

haberi check ettiniz mi, sakın VW olmasın?!

Kalitede değil, hisselerle yani ekonomik büyümeyle ilk sırayı almış, yoksa Alman markalar daha iyi Listedeki dünyanın en değerli ilk 10 markası şöyle: 1- Apple – 145,3 milyar dolar 2- Microsoft – 69,3 milyar dolar 3- Google – 65,6 milyar dolar 4- Coca-Cola – 56 milyar dolar 5- IBM – 49,8 milyar dolar 6- McDonald’s – 39,5 milyar dolar 7- Samsung – 37,9 milyar dolar 8- Toyota – 37,8 milyar dolar 9- General Electric – 37,5 milyar dolar 10- Facebook – 36,5 milyar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost