TP-Link ile her yerde Wi-Fi!

TP-Link'in taşınabilir, pilli router'ı, 3G bağlantınızı paylaştırıyor ve daha fazlasını da yapıyor!

TP-Link ile her yerde Wi-Fi!

TP-LINK; 3G USB modem ile birden fazla cihazın faydalanabileceği kablosuz internet bağlantı noktası (WiFi) sağlayan, kablolu bağlantıyı kablosuza çeviren, güç kaynağı bulunmayan yerde şarj edilebilir batarya ile çalışan, böylece kullanıcıya çok geniş bir hareket alanı sağlayan,TL-MR 3040 3G Kablosuz N Cep Router'ı geliştirdi. Küçük ve şık tasarımı ile cihaz; ihtiyaç duyulan her yerde, WiFi uyumlu tüm cihazların aynı anda bağlanabileceği bir kablosuz veya tek bir cihaza hizmet verecek kablolu erişim noktası oluşturarak, kullanıcılara çeşitli internet bağlantı tiplerini kullandırmak için gelişmiş çözümler sunuyor.

Sürekli hareket halinde olan kullanıcıların ihtiyacına tam anlamıyla uygun, avuç içine sığan, cepte, çantada taşınması ve kurulumu çok kolay olan router, 3G veya WAN bağlantılarını kablosuz üzerinden paylaştırmanızı sağlayan özellikler sunuyor.

• TL-MR3040'ın 3G Router, Seyahat Router'ı (AP), WISP Kullanıcı Router ve Kablosuz Router olmak üzere 4 farklı çalışma modu seçeneği bulunuyor. Bunlardan 3G Router seçeneği: 3G USB modeminizi bağladığınız USB portundaki internetinizin kablosuz aracılığıyla paylaşımını; AP modu: Seyahat edilen noktalarda veya otel odalarında bulunan WAN kablosundan yapılan kablolu bağlantıyı kablosuza çevirmeyi ve paylaşımını, WISP Kullanıcı Modu: Kablosuz Internet Servis Sağlayıcı hizmeti veren istasyonlara abone olarak bağlanmayı, Kablosuz Router modu ise, bir adsl modemden alınan internet bağlantısını kablosuza çevirmeyi sağlıyor. Bu modlar arasında geçiş yapılabilmesi ve diğer modların devre dışı bırakılabilmesi kullanıcıya çok zengin bir kullanım alanı yaratıyor. Cihaz batarya ile çalıştırılabildiği gibi Laptop veya güç adaptöründen enerji aktarımı da sağlayabiliyor.

TL-MR3040'ın bazı özellikleri

TL-MR3040'ın WiFi bağlantısında sağladığı 802.11n destekli 150Mbps hız ile kesintisiz video seyretmek, yüksek boyutlu dosya indirmek, online oyun oynamak mümkün. Kablosuz Ağ bağlantısının güvenliği ise WEP, WPA-PSK\WPA2-PSK şifrelemeleri ile sağlanıyor.

TL-MR3040'ın bazı özellikleri şöyle:

• UMTS, HSPA, EVDO standartlarında 3G modemler ile yüksek uyumluluk
• Kablosuz paylaşımda 150Mbps'a kadar çıkan veri hızı ile video akışlarını seyretme, online oyun oynama olanağı
• 2000 mAh dahili şarj edilebilir batarya ile 4-5 saat kesintisiz çalışma
• Laptop veya güç adaptöründen enerji aktarımını sağlayan mini USB port
• 3G Router, WISP Kullanıcı Routerı ve Seyahat Routerı (AP), Kablosuz Router modu olmak üzere ihtiyaca göre değiştirilebilen 4 farklı kullanım modu.
• WEP, WPA-PSK\WPA2-PSK şifrelemeleri ile yüksek güvenlik.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

3g usb modem kullananlar için güzel bir alet ama telefon için gereksiz. 1 yıl önce aldığım Sony Xperia Arc S modelinde bile Wi-Fi tethering özelliği(yani 3g bağlantıyı wireless üzerinden paylaşma) standart olarak geliyor. Bu mobil programlar ile de yapılabiliyor. İleride tüm telefonlarda olacak bir özellik

3G modemi olmayan Wi-Fi tablet bilgisayarlar için vazgeçilmez bir ihtiyaç, çok kullanışlı...

Bu tip cihazlarlar la 2G yani edge ile baglanabilirmiyiz ? Bende vinn e176 modeli var tablete aparat baglayarak baglaniyom onun icin almayi dusunuyom cvp yazanlara simdiden tesekurler..

hakketen güzel bir ürünmüş

Bu tip cihazlarlar la 2G yani edge ile baglanabilirmiyiz ? Bende vinn e176 modeli var tablete aparat baglayarak baglaniyom onun icin almayi dusunuyom cvp yazanlara simdiden tesekurler..
...
Hattınızı 3G'ye kapatırsanız sim kartınız yalnızca 2G ve EDGE olarak bağlanır, özellikle düşük hızlı bağlantılarda 3G'ye göre daha yüksek hızla bağlanırsınız ve batarya tüketimi de azalır.

Biraz gereksiz bir ürün olmuş, zaten iphone üzerindeki Hotspot özelliği çoktandır var. Sadece iphone'da değil, diğer birçok akıllı telefonlardada 3G yi paylaşmak mümkün. Bu cihazın tek avantajı telefonunuzun şarzını bitirmemesi olabilir. Bu cihazı alıp yanımda taşıyacağıma smartphone umun şarz cihazını yanımda taşırım, aynı hesaba gelir.

bende vin e 176g modeli var ama edge baglanamadim bir turlu 3G de direk baglaniyor ama edge ile unplugged diyor usb modemi bir turlu gormuyor takili degil hatasi veriyor bilginize..

Cihaz her modem ile uyumlu değil.Örneğin bende AVEA MF190 model 3g modemi var.Cihazın son firmware yüklü olmasına rağmen bir süre sonra modem kısmında unplugged olarak görünüyor.Cihazı açıp kapatmak gerekiyor.Tabii buda her seferinde insana sıkıntı yaratıyor.Bence bu cihaz yerine özellikle ZTE MF 190 model kullanan kullanıcılar dfikkatli olsun.Hatta bazı forumlarda turkcell MF190 ile hiç bağlanamıyorlarmış.Konu ile ilgili TPlink cagrı merkezi ile irtibata geçilmiş.Ancak onlarda başka modem kullanmayı önermişler.ZTE serisi modem kullananlara önemle duyrulur.ben ZTE MF190 modeli ile kullanamıyorum.onun için turkcell E176G satın aldım yeni.Onun ile test ettikten sonra gelişmeleri yazarım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir