TP-Link IP kamera ile her şey kontrol altında

TP-Link'in yeni uzaktan izleme kamerası, ev, ofis, mağaza ve fazlasını işte böyle izleyebiliyor...

TP-Link IP kamera ile her şey kontrol altında!

TP-LINK; gündüz ve gece kesintisiz ve net gözlem imkanı sunan TL-SC4171G Kablosuz Ağ Kamerasını geliştirdi. Kablosuz ağınıza kolaylıkla bağlanabilen kamera, şık kompakt yapısı, yüzeylere kolayca monte edilebilme özellikleri ile kurulum kolaylığı ve kullanım esnekliği sağlıyor. Kameranın kolay yönetim ve görüntü kaydı özelliklerini güçlendirmek amacıyla 16 kameraya kadar destek veren çok kanallı bir "Yönetim Yazılımı" da ücretsiz olarak sağlanıyor.

Hareketli: İçindeki motoru ile, 354 derece yatay, 125 derece dikey hareket kabiliyetine sahip kamerada iki şekilde hareketli gözlem imkanı bulunuyor.

Bir: Önceden tanımlanan noktalara kameranın devriye hareketi ile otomatik gözlem.

İki: Yönetim yazılımı ile kullanıcı kontrolündeki kamera motorunun uzaktan anlık olarak döndürülmesi sayesinde istenilen noktadan görüntü alınabilen kullanıcı kontrollü gözlem.

Gece/Gündüz Gözlem: Kamerada endüstriyel düzeyde Çıkarılabilir Mekanik IR-Cut Filtre (ICR) bulunuyor. Bu filtre ve CMOS sensör ile karanlık ortamlarda bile net görüntü alınıyor. Cihazda ağ bağlantısı için kablosuz ağ desteği(Wifi), ethernet girişi ve ses aygıtları için Line In ve Line Out bağlantı noktaları bulunuyor. Kameranın sağladığı görüntüyü sadece aynı ağdaki veya uzaktaki herhangi bir bilgisayar üzerinden değil, 3G bağlantısına sahip cep telefonu ve diğer mobil cihazlardan da takip edebilmek mümkün.

Sürekli Tetikte: Akıllı gözetim sunan ve otomatik olarak videoları kaydeden TL-SC4171G, Motion Detection özelliği ile sistem dışı bir hareketlilik algıladığında kullanıcıyı e-posta yoluyla uyarıyor. Ayrıca, harici sensör bağlantısını ve alarmları destekliyor. Yakın ve ayrıntılı görüntüler için 10x dijital zooma sahip kamera, iki yönlü ses iletişimi sayesinde görüntünün dışında seslerin de iletilmesine imkan tanıyor.

Ali Dinçer'in açıklamaları, ürünün özellikleri

Ali Dinçer, TP-LINK'in, Türkiye'de 2011 yılında distribütörler aracılığıyla 840 bin adet kablolu-kablosuz ağ ürünü satışı gerçekleştirdiğini ve bir önceki yıla göre cirosunu yüzde 70 oranında arttırdığını belirterek, "TP-LINK araştırma kuruluşu In -Stat'ın rakamlarına göre de Kablosuz (WiFi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı'nda 2011 yılının ilk 9 ayında ( Üç çeyrekte) dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketidir. TP-LINK, geliştirdiği ileri teknoloji ürünleri ile 2012 yılında da Türkiye ve dünyada lider olduğu alanlarda konumunu sağlamlaştırmaya devam edecektir"dedi.

TL-SC4171G'nin bazı özellikleri şöyle:
• Endüstriyel seviyedeki Çıkarılabilir Mekanik IR-Cut Filtre (ICR) gündüz ve gece kesintisiz ve net gözetim imkanı
• 54Mbps kablosuz bağlantı ile daha esnek kurulum
• Düşük ışık hassasiyetli yüksek performanslı CMOS sensör ile mükemmel video kalitesi
• Motorlu Pan / Tilt (354 ° yatay panoramik, 125 ° dikey eğik) ile geniş kamera gözetim alanı
• Kanal yönetimi yazılımı ile 16 kameranın video görüntülerinin, tek bir ekrandan izlenebilme kolaylığı
• Yakın ve ayrıntılı görüntüler için 10x dijital zoom
• internet üzerinden, PC veya dizüstü bilgisayar ve Cep telefonu, dizüstü ve tablet bilgisayar gibi 3G mobil cihazlar aracılığı ile her an kameraya ulaşma olanağı
• Kullanıcıyı e-mail ile uyarma, sensör ve alarmları destekleme ayrıcalığı

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir