Trafikte sosyalleşmenin yolu

Bu yeni sosyal ağ, trafikteki araçların sürücülerine de ulaşmanıza imkan sağlıyor!

Trafikte sosyalleşmenin yolu

Trafikte geçirilen zamanda sosyalleşmenizi sağlayan iPhone uygulaması plate.im, lansmanını Webrazzi Startup'13'te gerçekleştirdi.

Plate.im'e arabası olan ya da olmayan herkesin üye olabildiği belirtiliyor. Üyelik işlemi sadece aracınızın plaka, marka, model, renk ve yıl gibi bilgilerinden oluşuyor. Üyelik sonrasında size verilen sticker'ı isterseniz arabanızın görünen bir kısmına yapıştırıyorsunuz. Böylelikle plate.im kullanıcısı olduğunuz anlaşılıyor. Uygulama içerisinde plaka ve model olarak iki adet arama seçeneği bulunuyor. Plaka seçeneği sayesinde trafikte görmüş olduğunuz kişinin araç plakasını yazarak o kişinin profil bilgisine ulaşılabiliyorsunuz. Model seçeneğiyle ise hayranı olduğunuz araç sahiplerine, sizinle aynı aracı kullanan birine ya da satın almayı düşündüğünüz ama bilgi almak istediğiniz araç sahiplerine ulaşmanız mümkün.

3 ay AR-GE süresi hariç, 9 ayda ortaya çıkan uygulamada en çok dikkat edilen noktalardan birinin kullanıcı güvenliği olduğu söyleniyor. Uygulamaya üye olduğunuzda arkadaşınız olmayan kullanıcılar iletişim bilgilerinize ulaşamıyorlar. Örneğin arkadaşınız olmayan kişiler twitter ve instagram, arkadaşlarınız ise telefon, sms ve e-posta yoluyla sizinle iletişim kurabiliyor. Gizlilik ayarları sayesindeyse kullanıcıların sizinle hangi sosyal ağdan iletişim sağlayacaklarını seçebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabileceği kanallar ise facebook, twitter, instagram, telefon, sms ve e-posta olarak sıralanıyor.

Plate.im, 2013 sonunda 250.000 kullanıcı, 2014 sonunda ise tüm dünyada 1.000.000 kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Plate.im'i ücretsiz olarak yüklemek için AppStore'a bağlanmanız yeterli.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

hayırlısı be gülüm

İyi ya artık birbirlerine buradan laf koyarlar.

bir fişlenmedik arabamız vardı oda oldu :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost