Trend Micro, Adobe Flash'a karşı uyarıyor

Trend Micro, Adobe Flash'daki yeni güvenlik açığına karşı uyarıyor!

Trend Micro, Adobe Flash'a karşı uyarıyor

İnternet ve veri güvenliğinde dünya çapında çözüm sağlayıcı Trend Micro, Adobe Flash'ın Microsoft Windows ve Apple Mac OSX işletim sistemleri üzerindeki "Flash 16.0.0.296" ve daha önceki tüm sürümlerini etkileyen yeni Sıfırıncı Gün Güvenlik açığına karşı tüm kullanıcıları uyarıyor. 2015'in başından beri Adobe Flash üzerinde gerçekleşen üçüncü güvenlik açığı olan bu tehdit Trend Micro uzmanları tarafından ortaya çıkarıldı. Zararlı reklam uygulamalarıyla yapılan saldırının Adobe tarafından da doğrulanmasıyla birlikte Trend Micro ve Adobe konuyla ilgili bir güvenlik yaması üzerine çalışmaya başladı. Trend Micro, tehditten korunmak isteyen kullanıcıların, güvenlik yaması yayınlanana kadar Adobe Flash'ın devre dışı bırakılmalarını tavsiye ediyor.

İnternet üzerindeki reklam ağını etkileyen "Malvertising" adı verilen bu tehdit çeşidi, meşru siteler üzerinden bile kolaylıkla yayılabilecek bir yapıya sahip. Adobe Flash'ın kullanıldığı internet sitelerini hedef alan tehdit, bu sitelerdeki 'Malvertising'ler üzerinden kullanıcıları zararlı sunuculara yönlendiriyor. Trend Micro Smart Protection Network'ün elde ettiği bilgilere göre kullanıcıların büyük çoğunluğu Amerika'da bulunan zararlı bir sunucuya girdikten sonra bu saldırıdan etkileniyorlar.

Yama çıkana kadar Trend Micro var

Program ve uygulamalarda herhangi bir Sıfırıncı Gün Güvenlik tehdidi ortaya çıktığında, güvenlik yaması dağıtılana kadar süren bir zayıflık dönemi oluşuyor. Kullanıcıların en çok zarar gördükleri süreç ise yama çıkana kadar süren bu dönemde gerçekleşiyor. Trend Micro kullanıcıların mağdur olmaması için en yeni saldırılara karşı çok katmanlı veri güvenliği ve gerçek zamanlı global tehdit istihbaratı sağlıyor.

Trend Micro yaptığı duyuruda Zafiyet Koruma, Deep Security, Deep Discovery, Trend Micro Security, Office Scan ve Worry-Free Business Security kullanıcıları için tüm güvenlik önlemlerinin aktif olduğunu ve bu güvenlik açığından etkilenmeyeceklerini belirtti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

17.0.0.99 Beta Kullanıyorum Rahatım :D

@16 Şub 2015 13:51 beta sürümler var olan güncel sürümle aynı zaaflara sahiptir tabi bonus olarakta kararsız çalışırlar, yerinde olsam o kadar rahat olmazdım.

eset nod32 ye devam

bir şey olmaz nasıl olsa kripto virüsünün yeni varyantı çıktı 3 gün önce flash açığından virüse yakalanan haline dua edip otursun bence kripto yiyen zaten ayvayı yemiş oluyor hiçbir veri gelmiyor normal şartlarda ve yeni varyanda jandarma genel komutanlığı virüsü gibi bir eren ile geliyor artık karşımıza ve bu sefer ttnet yada farklı bir kurum maili yok işin içinde.

Trend Micro reklamı olduğu ortada. Hayır yani bide çok iyi bir koruma sunsa da.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play