Trend Micro bu güvenlik ünvanını kazandı!

Trend Micro, 2011'deki performansı sonucunda bu ünvana hak kazandı. İşte detaylar...

Trend Micro 'en hızlı büyüyen' ünvanını aldı!

Canalys'in "Canalys öngörüyor, Kurumsal Güvenlik Analizi-Haziran 2011" başlıklı çalışmasında İçerik Güvenliği, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Yönetimi sektörlerinin 2011 yılı ilk çeyrek dönemi incelendi. Canalys'e göre, son kullanıcılar için İçerik Güvenliği (anti-malware, mesajlaşma güvenliği ve web tehdit güvenliği) en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline geldi. Çalışmaya göre, 2011'in birinci çeyreğinde %17'lik büyüme yakalayarak en hızlı büyüyen içerik güvenliği şirketi olan Trend Micro, Kasperksy (%12), Symantec (%6,9), ve McAfee'yi (%6,5) geride bıraktı.

IDC'nin Dünya Çapında Uç Nokta Güvenliği 2010-2014 Öngörüleri ve 2009 Güvenlik Sağlayıcıları Pazar Payı raporlarında Trend Micro, sunucu güvenliğinde "lider" ilan edildi. Technavio'unun 2011 Küresel Sanallaştırma Güvenlik Yönetim Çözümleri Araştırması'nda Sanallaştırma Güvenliği kategorisinde Trend Micro ilk sırada yer aldı. Quocira'nın Bağımsız BT Güvenliği Sağlayıcısı Değerlemesi'nde Trend Micro, dünyanın en büyük bağımsız güvenlik sağlayıcısı oldu.

Trend Micro Kurucu Ortağı ve CEO'su Eva Chen, "Trend Micro'nun pazardaki liderliğini işaret eden bu sayısız, bağımsız pazar payı araştırma sonuçları, yenilikçi ve ödül kazanan uç nokta, sanallaştırma ve bulut güvenliği çözümlerimizin gerçek müşteri ihtiyaçlarıyla buluştuğunu gösteriyor. Trend Micro, dünya çapında bulut ortamı, sanal ve fiziksel sunucularda, uç noktalarda, milyonlarca cihazda veri güvenliği çözümleri sunuyor. 20 yılı aşkın içerik güvenliği tecrübemiz ve önemli teknolojiler için gerek üreterek gerek satın alarak yaptığımız aralıksız yatırımımızın karşılığını alıyoruz" dedi.

Fiziksel, sanal ve bulut sunucularıyla uyum ve gelişmiş koruma sağlayan platform Trend Micro Deep Security'nin piyasaya sunulmasıyla; özel ve genel bulut için veri koruması ve şifreleme yönetim çözümleri sunan Trend Micro SecureCloud; son kullanıcı tarafında da Android platformu için mobil cihaz koruması veriyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

gerçekten iyi bir yazılım birara kullanmıştım...

nedeni :D trend micronun aktivasyon sistemini kırmılması.cok ram yiyor.

nedeni :D trend micronun aktivasyon sistemini kırmılması.cok ram yiyor.

reklam kokan hareketler ama trend microyu smile adsl ile kullanmıştım orta derece bi antivürüs bence

trend micro lullanmadim ama bircok kisiden oneri aldim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost