Trend Micro'dan KOBİ Güvenliği

Bu önemli alanda sunduğu kapsamlı güvenlik, Trend Micro'yu tepeye yükseltti!

Trend Micro'dan KOBİ Güvenliği

Bağımsız araştırma kuruluşu Canalys'in dünya çapında gerçekleştirdiği son çalışmasında Trend Micro, KOBİ pazarı içerik güvenliği segmentinde en yüksek pazar payıyla liderliğini korudu. 2012 yılı için KOBİ segmentinde içerik güvenliği piyasası eğilimlerini ortaya koyan Canalys raporunda, 100 kişiden daha az çalışana sahip olan küçük işletmelerin harcamaları, toplam kurumsal içerik güvenliği pazarının yüzde 28.4'ünü (2.3 milyar dolar) temsil etti. Çalışmaya göre, 2011 yılına göre bu segmentte %5.4 oranında artış görüldü. Canalys'in öngörülerinde, 2012'den 2016'ya kadar bu piyasanın yıllık %7.4 oranında büyüyeceği bildirildi. Raporda, 2013 yılı sonunda piyasanın 2012'ye göre, %10.4 oranında artış göstererek 2.5 milyar dolarlık hacme ulaşacağı öngörüsü yer aldı. 

Artan BT karmaşası ve kendi cihazını getir (Bring your own device - BYOD) gibi eğilimlerin hız kazanmasıyla küçük işletmelerin her geçen gün güvenlik endişeleri artıyor. Sosyal medyanın kullanımı ve bulut bilişim hizmetlerinin adaptasyonu da aynı paralelde gelişiyor. BYOD kavramıyla birlikte işletme sahipleri, birçok cihazda aynı anda koruma sağlamanın önemini kavramaya başlıyor. Trend Micro'nun LinkedIn üzerinden gerçekleştirdiği ankete katılan küçük işletme temsilcilerinin %62'si mobil cihazlardaki şirket verilerinin güvenliğinden endişe duyuyor. Bu işletmelerin sadece %20'sinde Android tabanlı cihazlar için üretilen bir güvenlik uygulaması yüklenmiş durumda. Bunun yanında siber suçlular tarafından banka hesaplarından para çalındığı gerekçesiyle mahkemeye başvuran KOBİ sayısı da hızla artıyor. Tahminlere göre, ABD ve Avrupa'da KOBİ'lerden çalınan miktar 1 milyar doları buluyor. Çoğu KOBİ'nin yeterli BT kaynağı bulunmuyor ve BT danışmanları ya da hizmet sağlayıcılarından ihtiyaç duydukları çözümleri bulması konusunda güveniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Trend micro yükselmeye başladı. Sıradışı fikirleri var bu da onu ön plana çıkarabilir

benim anlamadığım birşey var.birkaç tane araştırma kuruluşunun testinde hep farklı markalar birinci oluyor.bunun bir testi koşulu vs yokmuki.Yoksa kapitalist dünyada bu işlerdemi böyle yürüyor parayı basan kazanır hesabı

BT ne demek ?

trend micro kuresel bır lıder! alanında aktıf tarafından kullanılan bır program benzerı yazılımlardan ayıran en belırgın ozellıgı ezelden berıdır dosya sılme deıl temızleme ve guvenlı bır sekılde ıslem yapmasını saglar kullanıcılarına!! en onemlısı japo teknolojısı!!! ;)

sürekli trend micro reklamı yapıyorsunuz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir