Trend Micro'dan Olimpiyat vurgununa darbe!

Trend Micro, Beijing 2008 Ticketing isimli olimpiyat bilet satış sitesini bloke ettiğini duyurdu.

Trend Micro'dan Olimpiyat vurgununa darbe!
Trend Micro, sahte yazılımlara karşı önlem almak için Beijing 2008 Ticketing isimli olimpiyat bilet satış sitesini bloke etti.

Yüzlerce kullanıcı bu siteden bilet almak isterken büyük miktarlarda para kaybederek sözde olimpiyat bileti satan kötü amaçlı programların kurbanı oldu.

Teknolojinin olimpiyat yarışlarında yerini alması sayısız olanaklar sunarken, dijital ortamda verilerini güvenle açan sporseverlerin kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığına karşı da dikkatli olmaları gerekiyor. Bilişim dünyasının dolandırıcıları 2008 Pekin Olimpiyatlarına bilet satttığını iddia eden sahte web sitelerine kredi kartı numaralarını ve pasaport bilgilerini giren yüzlerce insanı binlerce dolar dolandırdı. Internet güvenlik uzmanları bunun tek örnek olmadığını, kötü amaçlı benzeri sitelerin sayısının sanıldığından daha fazla olduğu konusuna dikkat çekiyorlar.

Bu tür kötü amaçlı sitelerin en azından ikisi (( ve www.beijingticketing.com) geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından kapatıldı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Trend Micro'dan Olimpiyat vurgununa darbe!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir