Trump Android'de başka; iPhone'da daha başka!

Donald Trump'ın attığı Tweet'ler, Android ve iPhone kullanımı konusunda ilginç bir iddiayı da beraberinde getirdi...

  • Cenk Atlı
Trump Android'de başka; iPhone'da daha başka!

ABD'nin başkanlık seçimleri süreci boyunca yalnızca politika değil teknoloji dünyasının da gündeminde kalmayı başaran Donald Trump yine akıllı telefon tercihi nedeniyle konuşuluyor. Trump'ın Twitter hesabı üzerinde yapılan bir analiz başkan adayının ilginç bir biçimde agresif ve aşağılamaya yönelik tweet'leri Android cihazından, daha ılımlı olanlarını ise iPhone'undan gönderdiğini ortaya koyuyor.

Trump, doğal olarak en çok uğraştığı isimlerden Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'a hitap ettiği tweet'lerde bazen "sahtekar" anlamına gelen "crooked" sıfatını kullanıyor. Bu tweet'ler ise tuhaf bir biçimde Android platformundan gönderiliyor. Trump'ın Demokratların adayına daha nazik olduğu ve hatta ona teşekkür bile ettiği tweet'leri ise iPhone'dan gönderiliyor.

Görsel efektler uzmanı Todd Vaziri tarafından yapılan analizde ortaya çıkan bu ilginç durum Trump'ın iPhone tweet'lerinin seçim kampanyasını yürüten ekibi tarafından atıldığı yorumlarını da gündeme getirdi. Ekibin böylece Trump'ın Android'deki kabalığına karşı ortamı biraz dengelemeye çalıştığı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Neden heryerden şu çılgın adam çıkıyor? Hem bizim için hiçbir önemi yok. Sizi bilmem ama biz Amerika da yaşamıyoruz ve Amerika da oy kullanmayacağız. Ve bu adam seçilirse ülkemizde hiçbir yetkisi bulunmayacak. Yani bu adam ne yaparsa yapsın bizim umrumuzda değil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play