TTNet'den 6 yılda önemli başarı!

Kuruluşunun 6'ncı yılını kutlayan TTNet, abone sayısıyla dünya çapında önemli bir başarı yakaladı!

6'ncı kuruluş yıldönümünü kutlayan TTNET'in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 2006 yılında sadece bir internet servis sağlayıcısı olarak kurulan TTNET'in kısa süre içinde müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan bir iletişim ve eğlence şirketi konumuna yükseldiğini vurguladı. Yılmaz, kısa sürede yakaladıkları ivmeyle 6.1 milyon internet abonesine ulaşarak dünyanın 10'uncu; Avrupa'nın ise 5'inci büyük internet servis sağlayıcısı olarak dünya ligine çıktıklarını söyledi.

TTNET'in müşterilerinin sorunlarını ve eleştirilerini piyasa araştırma raporlarından okumak yerine doğrudan müşteriden öğrenmeyi tercih ederek fark yarattığını vurgulayan Yılmaz, "Müşterilerle konuşmanın, sorunlarını doğrudan onların gözlerinden görmemizin markamızı daha ileriye götürmek için yol gösterici olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimizin önerileri bize, en iyi hizmeti vermemiz için yol gösterecek" dedi. Her müşterinin şirket için çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Her müşterimizin beklentilerine yönelik ürünler üretmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

TTNET'in Türkiye'nin iletişim ve eğlence şirketi olarak dünyayla eş zamanlı teknolojileri müşterilerine sunan bir şirket olma misyonuyla hareket etiğini kaydeden Tahsin Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"6'ncı yaşımızı kutlarken Türkiye'nin yaşadığı köklü değişimin de bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye'nin bilgi toplumu olma hedefi doğrultusunda, bilginin üretilmesi, paylaşılması ve yayılması süreçlerinde rol oynamayı çok önemsedik. Bu anlayışla daima geleceği nasıl inşa edebileceğimize odaklandık. Bunu da 6 yıldır Türkiye'de ilkleri hayata geçirmeye ve iletişim dünyasında farklılık yaratan ürün ve servisler sunarak başardık.''

İletişim ve eğlence şirketi

Tahsin Yılmaz

İletişim ve eğlence şirketi

İnternet, televizyon ve telefonu TTNET çatısı altında biraraya getirdiklerini, kullanıcıya istediği içeriğe, istediği yer ve zamanda, istediği cihazla erişme olanağı tanıdıklarını kaydeden Yılmaz,
dijital yayıncılık platformu Tivibu ile televizyonun kontrolünü de izleyiciye verdiklerinin altını çizdi. Yılmaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Yeni dönem TV platformu diye tanımladığımız Tivibu ile Türkiye'de televizyon yayıncılığına birçok yenilik getirdik. Tivibu'yu 4 ekrana yani televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablete taşıdık. Müşterilerimiz Tivibu'da tüm ulusal kanalların yanı sıra film, dizi, spor, belgesel, müzik gibi pek çok farklı alanda yayın yapan yerli yabancı ve tematik kanalları izleyebiliyorlar. Tivibu ile Durdur İzle, Geri Al İzle gibi gelişmiş yayın özelliklerini bir arada sunuyoruz. Özellikle Tekrar İzle, izleyici alışkanlıklarında büyük bir değişime yol açan servislerimizden biri oldu. Bu servisle kullanıcılar en sevdikleri dizileri kaydetmelerine gerek kalmadan izleyebiliyorlar. Ayrıca yine Seç İzle servisi ile de binlerce film, dizi, belgesel, müzik ve çocuk içeriğine diledikleri an ulaşabiliyorlar. Tivibu Ev'in yepyeni uygulaması Sosyal Tivi de televizyon üzerinden sosyal medya dünyasına giriş yapmanızı sağlıyor. Televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlayan uygulama, Türkiye'de bir ilki yaşatıyor."

TTNET Genel Müdürü Yılmaz, dijital müzikte Türkiye'de akla gelen ilk platform olan TTNET Müzik'i 3 milyondan fazla yerli-yabancı şarkıyı ücretsiz olarak dinleme imkanı sunduklarını kaydetti.

Yılmaz, Türkiye'nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET'in, dijital oyun platformu Playstore'da bine yakın farklı oyunun yer aldığını ve ürün yelpazesini her hafta eklenen yeni oyunlar ile genişlettiğini belirtti.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 38 Yorum

bu açıklamaları "adi" kullanım kotalarını açtıktan sonra yapmaları da garip, dünyanın en pahalı internet şirketi olduklarını ve bizi soyduklarını söylemişler mi hakem heyetine?

hala ttnetmi güldürmeyin :))

Mecbur olmasam 1 dk durmam. Burdur denen lanet ilde superonline vardı da biz mi geçmedik.

Keşke bide kotayı kaldırıp interneti ucuzlatsalar.

sürekli kopmalardan bıktım başka alternatif olsa çoktan geçmiştim mecbur ttnetliyiz

Ben Türk.Net abonesiyim. Kafam rahat. Kazıklarsa da Türk.Net kazıklasın. TTNET az canımızı yakmadı!

bu kadar aboneyi tekelken yaptılar yoksa sözleşmemiz olmasa geçmiştik başka internete diyecegim bu salaklar kendi altyapısını kullanan başka firmaların abonelerini de kendi abonesi sayar :D

sürekli kopmalardan bıktım başka alternatif olsa çoktan geçmiştim mecbur ttnetliyiz
...
Bu yorumu aynen kopyalıyorum, bir nüshasını da kalitesiz hizmete diğer rakiplerinin kaliteli hizmet fiyatlarını uygulayan sayın TTNet yöneticilerine yolluyorum.

Kalitesiz hizmetiniz koyduğunuz fiyatları etmez, yakın bir gelecekte müşteri portföyünüz bir anda boşalabilir ve gidenlerin hiç biri yarı fiyatına bile size geri dönmez, aç kalırsınız aç!!!

her ay milyonlarca lira vurgun!!!!

ne zaman ki turkcell upload dahil olmayan 4 gb kotalı neti 29 liraya verir o zaman millet 1 dk durmaz ttnette. ya turkcell de kafa yok ya da aralarından gizli bir işbirliği var.

Herkes ttnet,e kızıyor!! Bunlara bu gücü veren kim.
İktidar,bu tekele son vermek ve bizlerin hukuku için birşey yaptımı

100 mb internet kotalı. 2 gün 100 mb, 28 gün 1 mb internet. şaka gibi ttnet. henüz müşterisiyle bu kadar rahat dalga geçen kurumsal başka bir firma görmedim.

madem tt net ten memnun değilsin neden başka servis sağlayıcısından hizmet almıyorsun diye kime sorsam onlarda tt net altyapısını kullanmıyormu aynı şey cevabını alıyorum ki bu kocaman bir yanılgı aslında. beyler alternatif servis sağlayıcıların kullandıkları telekom altyapısı santralden evinize kadar gelen bakır kablodur o kadar. bir çoğu bu noktadan sonra bağlantıyı kendi omurgasına alır ve hatta telekoma ek olarak kendi yurt dışı çıkışlarına sahiptir daha iyi müşteri hizmetleride cabası. bu sebeple birkaç gün önce tt net patladığında superonline, smile vs kullanıcıları hiçbir sorun yaşamadı. uyanın artık bırakın tt neti...

Turk millerini somurmede 6. Yilin kutlu olsun ttnet !!!.

tekelin ürünü bu.

önümüzdeki ay kablonete geçerek telekomu'u hayatımdan sileceğim.

neymiş müşteriyle doğrudan şikayet ve taleplerini alıyorlarmış,ne kadar saçma bir açıklayıcı olmuş,madem reklam yapıyorsun o kadar boşa gelde şu bizim yormları oku,ayrıca kimse tttnet ten memnun değil siz her halde gidip zengin insanlara soru soruyorsunuz,ülkemizde en nefret edilen firma türktelekom ttnet kime sorarsan sorsunlar canlı yayında caddeye çıkıp halka sorsunlar türktelekom gelince aklınıza ilk ne geliyor diye ve aldıkları cevap karşısında soruya cevap versinler.dünyanın bir numarasıda olsa türktelekom aklımda hep bizi soğu soyan ve kandıran firma gelcek aklımıza.

alternatif olmadığı için, tekel olduğu için tabi rekor kırar. hizmet 0, kalite 0 . 100 milyar kullanıcısı olsa ne olur?

mecbur olduğumuz için ttnet kullanıyoruz, avrupadaki gibi 50-60 tane servis sağlayıcımız yok

Kota istemiyorsanız benim gibi uydunet kullanın. Bu kadar basit. Ttnet e sövmekle olmaz bu işler. En büyük cevap üyelikten ayrılmaktır. Sözleşmesi olanlar bitmesini bekleyin ve çıkın. Şunu unutmayın ki ttnet i adam etmek abonelerin elinde. Gücünüzün farkına varın!

Peki Türk Telekom , Türk markası mı ? Türklerin mi ? Adı Türk ama Türk devletinin değil... Danone , Air France fransız devletinin bir markasıdır. Lufthansa Alman Devletinin bir markasıdır. KLM Hollanda devletinindir. Bu büyük şirket Türkiye Cumhuriyetinin bir markası olmalıydı. Ama değil.

önce şu kotayı kaldırsınlarda ondan sonra övünsünler!!

düzgün bi rakibi yokki karşısında.

daha bişe bilmeden niye yorum yapıyon anlamamki ilk bir adam gibi öğren sonra yazdığın yoruma bak bakıyım nekadar saçmaladığını görcemi. yarım bilgiyle mantık bide yürütmüsün :D

Allah bizi ttnet ten kurtarsın bir an önce acısında

madem bu işi çok iyi biliyorlar dünyaya açılıp herkese "hizmet" versinler. Herkes görsün ne kadar "muhteşem" olduğunu ttnetin.. Komedyenler mi yönetiyor bu firmayı acaba..

Dun(1 Mayis 2012) tam 1 gunlugune internet yoktu Seyrantepe/kagithane/istanbulda neymiş ttnet 'in altyapı çalışması varmış. Haberim yoktu, aradım müşteri hizmetlerini "modeminiz IP almıyor kurulum yapması gerekli, sizi ilgili birime aktarıyorum" dedi bir bayan sesli ..., 15 dakika bekledim santralin iğrenç müziğini dinledim sonra vazgeçip kapattım ve tekrar aradım bu kez kayıtlı anons çalışma var dedi. Şimdi beni 15 dakika o hatta bekletene mi, doğum günümde vede tatil gününde kalkıp altyapı çalışması yapanamı vermedikleri hizmetin parasını benden tahsil edecek devlet ve ortağı ögeremi hani kime ne desem bilemiyorum. Yorum sizin...

bildiğin tekel ne başarısı karşısında rakip yok rakip olmayınca "başarı" nasıl diyebilirsiniz?

ttnet bize verdiği hizmetin kalitesinin düşük olduğunu zaten biliyo aboneliğinizi iptal edip başka bir internet sağlayıcısına geçin. öyle yok efendim kötü pahalı demekle olmaz. hem pahalı deyip hem her ay aynı parayı verirseniz hiçbi şey değişmez. ağlamayana meme vermiyolar. boşu boşuna ttnetin 444 lü numarasını da aramayın ordakilerin arıza kaydı oluşturmaktan başka yetkileri yok. başka bi firma reklamı yapmıycam ama benim evimdeki internet UPLOAD (downloadtan bahsetmiyorumm) hızı 12mbps ki bu hız ttnetin verdiği download hızından bile yüksek.. ne kadar mı para ödüyorum? ttnetin 8mbps'YE KADAR deyipte 4mbps ten yükseği göremediğiniz paketinden daha ucuz... @cagdastakis

kazıkta mı

Milleti soya soya, sömüre sömüre dünya ligine tekelci her firma girebilir. Bunda şaşırıp haber yapacak ne var ki?

Valla size açık açık bişey söyleyim, internetim sözde sınırsız, özde sınırlı! 65 ytl ödüyorum ayda
1 mbps ye düşmüştü kota yüzünden 1 mayısta sıfırlandı 8 mbps oldu, ama yemin ediyorum degişen hiç bi fark yok. Sözlesme olmasa 5 dk durmam yani...

şimdi ismini vermeyeyim bir teknoloji sitesinde bu yayınlandı, iddialarına göre tamamen rastgele 5 ttnet müşterisini ttnet merkezine çağırıyorlar ttnet yönetim kurulu başkanı bu müşterilere ttnet`ten bir şikayetiniz var mı diye soruyor; ama hepsi çok memnunlar hiçbiri ne ping sorunundan ne internetin sürekli kesilmesinden adil kullanım kotası uygulamsından ne de fiyatlardan şikayetçiydi

bu haberi (reklamı) okuyan ttnet müşterileride sorunu kendilerinde aramaya başlıyorlar (en azından ttnet yönetiminin beklentileri o yönde)

link vermek yasak olmasa link verirdim "ttnet müşterilerini dinledi" diye internette aratın :D

TTnet denilen devlet tarafından yüzüne bakılmadığı için basit fiyatlara satılan bu sözde servis sağlayıcı şimdi başımıza bela.Allah onları bildiği gibi yapsın.

başka iyi bi seçeneğimiz olmadığı için olabilirmi bu abone sayısı

TTNet kazığın adı, dayanılmaz tadı, bayiinizden israrla TTNet isteyiniz, TTNet, TTNet...

size mecbur da ondan ttnet kullanıyoruz.yarın birgün size mecbur olmaktan çıkalım o zaman görürüz abone sayınızı.

Bi Kore gezisi yapsınlar ttnet yetkilileri. Yüksekten gidiyorlar çok :)

Uydunete geçin sizde memnun değilseniz Uydunet süper

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir