Turk.Net TTNet'e rakip oluyor!

Turk.Net kendi omurgasıyla ADSL sunmak için kolları sıvadı. Türk Telekom'a ilk rakip geliyor.

İşte fiyat listesi

CHIP Online notu: Fiyat açısından Türk Telekom ile arada bir fark olmamasına rağmen Turk.Net yetkilileri asıl farkın hizmet kalitesi, hız ve destek alanında ortaya konduğunu ve bu aşamada Türk Telekom'dan çok daha kaliteli bir hizmet vereceklerinin altını çiziyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 77 Yorum

Bu nasıl rekabet şimdi ben anlayamadım. TT'nin tarifesinden hiçbir farkı yok. Herkes piyasa böyleyken bozmayalım alabildiğine faydalanalım derdinde. Bunun tek çaresi dünya devi büyük bir firmanın Türkiye'Ye ya kendi adıyla girmesi ya da bu Türk firması adında milletini sömüren firmalardan birini satın alması gerekli. Yetti artık, isterse Telekom'un tamamını alsın, yeter ki insan muamelesi yapsın!

ttnet ile fiyatlar birebir aynı nediye ttneti kapatıp turknet alayım yada ilk abone olanlar neden turkneti tercih etsin gereksiz birşey olmuş

sınırsız tarıfede hıc bır fıyat avantajı mevcut degıl

kazıklamanın değişik bi yolu daha başında gene ttnet var kampanya bittimi gene aynı fiyata dönecek

fiyatlar aynı gibi ????

bu fiyatların neresi rekabetçi kampanya bitiminde ttnet ile aynı
değişen bişey yok ki
ttnet soyuyodu artık birde turk.net soyar tam oluruz

rekabet iyidir.
yararı biz kullanıcılara ;)

fiyat hala pahalı vede kota nedir yahu bıktık bu kotadan

Ben mi yanlış görüyorum. Fiyatlar aynı! Rekabetse bu biz yandık....

hiç yokdan iyidir rekabet şart

işte bu çok güzel bir gelişme

inşallah ilerdede fiyatlar ucuzlarda bizde rahatlarız

Netone'ı 94-95 lerden beri bilirim. Kurumsal alandaki düzgünlüğü su götürmezdir. Başarılar diliyorum, eminim zamanında dial up için verdiği kişisel hizmeti ADSL de de verecektir

Fiyatlara ve kotalı saçmalığına baktığımda değişen birşey göremiyorum.

Nereye başvuruluyor, heryerde varmı?

kesinlikle fiyat farkı olmalıydı hemde hissedilir bir derecede, ülkemizde internetin belli başlı istekleri var zaten bu hız degil ama, sadece kesintisiz kopyaman GERÇEK ADSL, kota miktarı ve fiyat bunları güzel şekilde sunarlarsa 1024/2048 gibi hızlarla bile son derece cekici olurlar...

Niye daha uygun fiyata daha hızlı bağlantı sunmuyorlar. Bu rekabet değil TTNET ile kol kola girip milleti soyma çabası..

hayırlı olsun. inşallah şu kıskaçtan kurtulup özgürce tercih yapacağız.

fiyatlar caziplesmedikten sonra 20 tane daha boyle firma girse sektore ne anladim o isten!!!
hala en pahali interneti biz kullaniyoruz!!!!

Sizce daha yavaş mı yoksa daha hızlı mı olur?
6 yıl oldu ADSL kullanıyorum.Türkideki ilk adsl kullanıcılarındanım o zamanlar hızlı internet sadece şirketlere verilecek diye şirket adına başvurmuştuk.Acaba bırakıp buna mı geçsem....???

Açıkçası hiçbir özelliği yok. rekabeti arttırmak bi yana kendi aralarında anlaşmış gibi fiyatlarla oynuyorlar.Bu gidişle bizim makul fiyata internet kullanmamız uzun yıllar alır

fiyat farkı olmadıkça biraz zor rekabet olur : )

fiyatta bir fark olmazsa kimse gidip de daha yeni yatırım yapmış bir firmadan adsl hizmeti almaz.
yakında büyük bir cep telefonu şirketiyle ortak bir firma tarafından 100Mbps yi destekleyen internet erişimi gelecek. fiyat olarak ttnetin 4Mbps ile aynı.

Fiyat bıkımından bir fark yaratmadıkdan sonra ne işe yarayacak anlamadım.
Sırf daha iyi hizmet verecek diye mevcut taahhütlü aboneliğimizi iptal edip yerine turk nete geçmeye değir mi?
Bence şuanda değmez.

Rekabet iyidir ama piyasaya bu fiyatlarla hakim olabileceklerini sanmıyorum.
Fiyat değerlendirmesi yaparsak; diyelim 1mb limitsiz adsl fiyatı 3 ay için 28,99.
Daha sonra ttnet ile aynı.
Karımız 60 ytl.
Güzel.
Düş 29 lira aktivasyon ücretini, karımız oldu mu sana 30 lira.
Bence ne idüğü belirsiz bir adsl hizmeti için 30 ytllik kar, riske edilemeyecek kadar düşüktür.
Böyle piyasaya girilmez. Bu adamların acilen pazarlama ve strateji müdürünü değiştirmeleri lazım. :))

kampanya bitince fiyat aynı 29 ytl ne anladım ben bu işten hani rekabet

rekabetin altın kuralı farkları kullanmak ama su an sadece ısımlerı farklı sanırım

Türkcell ile Telsim yalnızken fiyatları istedikleri gibi belirliyordu. Aria ve Aycell gerçi birleştiler ama rekabet artınca tüketici yararına oldu. Bir kaç şirket daha olursa iyi olur düşüncesindeyim.

Rakip rakiptir ama böyle fiyaskolara ihtiyacımız yok.

bu işin telekom omurgasının kullanılarak yapılması demek telekoma bağlı olmak demek burda gercek bir rekabet hiç bir zaman olmayacak
çünki telekom türkiyede tekelleşti ve asla kendine gercek bi rakip yaratılmasına izin vermez

Sadece 3 ay için milleti kandıracaklarını sanıyorlar.Ya o kadar enayi gibi mi görünüyoruz.

arkadaşlar çok büyük paralar harcanıyo yatırım işinde bence firmaya zaman tanımak gerek. ille bu firma olacak diye şart da yok. artık çorap söküğü gibi yenileri gelir inşallah. ışık göründü. başka alternatifler mutlaka çıkacak. yabancılar da bir el atsa (tabi mevcut yabancıları kasdetmiyorum:@ )

@eolos
haberi baştan sona dikkatli okur musun yazıyor mu telekom omurgasını kullandıkları diye

Keşke daha fazla şirket bu internet hizmetine girsede fiyatlar ucuzlasa.Bir düşünün kişi başına düşen milli gelir bizim ülkemizde çok az ve limitli adsl var hala hem de 30 YTL bence çok yüksek bir fiyat...
Acilen bu fiyatların aşağı çekilmesi lazım....

kablosuz olmalı
başka seçenek yok nasılsa telefonlar telekomun

Eger rekabet yapmıcaksa bir yenilik, gelişmiş bir hizmet. Daha ucuza daha kaliteli hizmet sağlamıcaksa hiç gelmesin...
Aynı rezaleti zaten çekiyoruz.

Şaka mı bu ?
Uzun bir süre dikkatlice fiyat tarifesine bakıyorum hiç bir fark göremedim.
Sonra aklıma iki resim arasında fark ararken korkutan resimler geldi :)

fiyatlar aynı ne hizmeti verceklermiş bu kadar.internet alana yedek pc mi vercekler acaba ya utanmadan birde reklam yapıyorlar ya ona yanıyom bizim türk kullanıcısını aptalmı sanıyor bunlar ne.

Rakip denilirken bana ucuz fiyat ve kalıtelı işlemlerden bahsetsinler, bıktık artık...

Olay yine Telekom'a bağlı. Zaten Türkiye şu anda her türlü girişim için açık pazar. Piyasaya giren rekabet için değil para kazanmak için giriyor. 10 tane de farklı ISS çıksa da fiyatlar yine değişmeyecektir. Kimsenin umrunda da değil. Nasıl olsa koyun değil miyiz...

işe bu haber güzel ;)

hah bu iyi haber rekaber olursa iyi olur sayet bi ytl bile indirim olsa idi gecerdim bu tarfiye fakat fiyatlar ayni 1 ytl indirim olsun yeter bana yeter ki türk telekomdan kurtulayim ya hem bicir bicir sistem :))

ttnet ten farkı yok ama piyasaya daha yeni girmiş. biraz zaman tanımak gerek ileride fiyatların böyle olacağını sanmıyorum mutlaka rekabetçi olmaya çalışacaklardır..arkadaşlar biraz aceleci yorum yaptılar heralde.

İyide Kardeşim 30 Ytl,20Ytl Internet Için Pahalı Diyorsanız.Daha Ne Diyim Size... 10Ytl Yapıcak Halleride Yokya. Ozmn Bağlanmıcaksın Net'e. Zaten 20-30ytl Pahalı Geliyorsa Senin Internetle İşin ne pc ile işin ne sen önce aileni geçindir evini geçindir.

ttnette maximum 106 kb hızda download yapabiliorum turknette bu hız yükselecekmi

İyide Kardeşim 30 Ytl,20Ytl Internet Için Pahalı Diyorsanız.Daha Ne Diyim Size... 10Ytl Yapıcak Halleride Yokya. Ozmn Bağlanmıcaksın Net'e. Zaten 20-30ytl Pahalı Geliyorsa Senin Internetle İşin ne pc ile işin ne sen önce aileni geçindir evini geçindir.

Bu yorumu yapanın dünya'dan haberi yok anlaşılan. Dünya'daki adsl fiyatlarına bir bakın da ondan sonra kıyaslayın. neyi neyle kıyasladığınızı bilmeden haddiniz olmadan sosyolojik yorumlar yapmak cehalet göstergesinden başka bir şey olamaz.

İlgili haberi oku önce :
http://www.chip.com.tr/konu/Pahali-internette-ikinciyiz_6731.html

bence rekabet iyidir. Bundanda biz tüketiciler yani kullanıcılar yararalanırız.

çok komik bunlar her halde türk milletiyle dalga geçiyorlar bas baya türk telekom alt yapısını kullanıyorlar da fiyatlar aynı hadi tamam güzel ama fiyat olarak az aşağıda olsa anlarız telekomla aynı fiyatlar 25 ytl olsa anlarız farklı oduklarını ama aynı ttnetle ya doğru düzgün bir şirket giripte rakip ttnet tma olarak bağımsız ttnet ten fiyatlar aşağıda olsa yokmu koskoca türkiyeye yatırım yapacak adsl alanında şirketler acaba

Kardeş geliyor desek daha doğru olur

Bu yorumu yapanın dünya'dan haberi yok anlaşılan. Dünya'daki adsl fiyatlarına bir bakın da ondan sonra kıyaslayın. neyi neyle kıyasladığınızı bilmeden haddiniz olmadan sosyolojik yorumlar yapmak cehalet göstergesinden başka bir şey olamaz.

bu yorumu yapanın da türkiyeden haberi yok :)))))) sen önce yaşadığın yere. aldığın paraya. ülkene ne verdiğine bak!!!

kardesim zaten var ozel altyapı sunan bir sirket ama ev kullanıcısına hitap etmiyor grid telekom var inceleyin ki buyuk firmalar bunu kullanıor artı istanbul icinde yeni hat doseyen kendi omurgasını kullanan yeni bir sirket var sokaklarda gormedinizmi ? yakında bence 50 mb ye gecicem zaten onlar uzerinden pasalar gibi 3 ay icinde pek cok noktaya istanbul icinde erisim verecekler beklemekteyiz. bu turk.net bugune kadar ne etmiste bundan sonra edecekki bizde gorcez. Cok iyi biliyorum ilk net sifresi aldıgımızda turk.net i denemistik 96 / 97 de iste ne oldu baglanamadık gittik aynı gun superonline aldık pasalar gibi baglandık. Bu saatten sonra sirket imaj deistiremez kardesim.

kötü imajını değiştirebilirse gerçekten ciddi miktarda müşteri kazanabilir, telekomdan şikayetçi olan birçok kişi var sonuçta ve şu anki ttnet adsl bağlantılarımız standart tan öteye gidemiyor... yüksek hız ve birazda olsa düşük fiyatla gelirlerse birçok kişinin tercihi olurlar

arkadaşlar ben ttnet destek hattında çalışıyorum zaten ttnet smile superonline çağrı merkezleride 24 saat hizmet veriyor ve türkiyede türk telekomun altyapısından başka bir altyapı yok internet için birde uydu var onuda milletimiz kullanmıyor.rekabet kurulu tarafından zaten ttnete yeni rakipler gelecek ve ayrıca ttnetinde yeni bir tarifesi geliyor vnet diye 36/9 kbps bağlantı sağlıycak altyapı çalışmaları başladı.ve senin söylediğin başladıngıç fiyatı firmaların alt yapı için verdiği kira parası bile değil...bunlar bence önemli noktalar ama turknetten farklı yeni firmalarda rekabet kuruluna giriş yapacak...

Almanyada yalnış hatırlamıyorsam ayda 49 euro ödeyen herkes, almanya, avrupa ülkelerinin bir çoğu ve türkiyeyle sınırsız bedava görüşüyor ayrıca yalnış hatırlamıyorsam 6 megabit hızında sınırsız internet erişimi var... biz hala kotayla, 1-2 megabitlerde süründülüyoruz, tamamen türk telekomdan bağımsız bir alt yapısı olmayan hiçbir firmada türk telekomla rekabet edemez sonuçta, kolluk bende kıllık bende misali kolluk türk telekomd ane yazıkki....

ttnet sürekli öksüren yaşlı, hasta bir kadın gibi. dünyanın en pahalı 2. internetini kullanıyoruz. hizmet ve kalite standartların altında.
özellikle arama motorlarındaki karmaşa.. ne ararsak arayalım karşımıza çıkan bedava porno ya da bedava mp3 başlıklarından usandım artık.

ttnet sürekli öksüren yaşlı, hasta bir kadın gibi. dünyanın en pahalı 2. internetini kullanıyoruz. hizmet ve kalite standartların altında.
özellikle arama motorlarındaki karmaşa.. ne ararsak arayalım karşımıza çıkan bedava porno ya da bedava mp3 başlıklarından usandım artık.

türk telekom kotaları kaldırdığı gün ulaştırma bakanıyla mahallede deve keseceğiz :D:D:D

rekbet her zman iyidir...Kağni gibi giden 1mb 4mb int den kurtulalım artık ya.adamların int i bizden 10 kat hızlı

Rekabet her zaman iyidir, biz tüketiciler için ucuzluğuda beraberinde getirir. Ancak rekabet için aynı koşullara, aynı altyapıya sahip firmalar gerekli.. Şu an için ise telekomun bu üstün durumuyla bu mümkün değil malesef. Ama üzülmeyin firmalar daha yeni yeni bu piyasayı tanıyor, yakında kendi altyapılarını kurmayada başlayacaklardır.. yani en azından öyle yapmalarını umuyorum. Tabi biraz zaman konusu sorun gözüküyor bu seviyede.. Türkiye gibi bir ülkede ben diyim 2-3 yıl, siz diyin 10 yıl :)

bizden az gelişmiş ülkelerde bile kotalı sistem yok ama gel gör ki Sadece bizde var ttnet'i alan adam herhalde verdiği parayı bizim sırtımızdan topluyormuş gibi geliyor.DNA sı ttnet olursa :)

birlikten güç doğar fiyatlar konusunda halk olarak bişeyler yapılamaz mı sürekli onları meşgul edebilecek canlarını sıkacağımız bişeyler yok mu!

Ttnet'ten kurtulmak isteyenler işte size fırsat.
http://www.tellcom.com.tr/bireysel/ucretlendirme/quiknet.aspx

iyide ben neden servis sağlayıcımı değiştireyim şimdi arasında hiçbir fark yok nasıl pazarlama bu?

Tekel değil tröst olmuşlar ne mutlu. Belki yakında evlenir avea gibi olurlar, saadetler diliyoruz ikisine de...

türkiydeki anlayış belli arkadaşlar. siyaseti, partisi, bakanları, müdürleri ve daha niceleri... vurgunu zamanında yapmak lazım düşüncesi var hepsinde. telekomdada aynı. 30 ytl den 4-5 yıl satsam mecburi alacak kişiler çok. türkiyede %28 ine hitap ediyormuş. parasal yönden baktığımızda %28 carpı 2 = 56 sından alacağı parayı %28 inden alırım.. sonraki dönemde de diğer kısma hitap ederiz. ama vurgunu şimdi vurabiliriz... kısa zamanda köşer. tabi bazı arkadaşlar o zaman evini geçindir internet senin neyine derler. bunu diyen okumak senin neyine, yeni icat yapmak senin neyine yorumunu da yaparlar. insanlarımızın halinden anlayan kimki. soygun soygun soygun..

6 gb kotalı adsl kullanıyorum limiti aştım mı hemen cezayı yapıştırıyorlar ama limiti yarıya kadar dolduramadığğım zaman tık yok o zaman da servis sağlayıcı kullanılmayan bölümü diğer aya ilave etsin ,bir de adsl bağlanacak yere ille de bir telefon hattı ilave istiyorlar oradan da ek gelir ,oh ne güzel iş

şimdilik güzel gözüküyor. fakat ileri de türk.net de niyeti bozarsa hiç şaşırmayın arkadaşlar.

Ben ttnet arasında bir fark göremedim. Fiyatlar ve tarife aynı.

telelekoma tek rakip değil turkcell turknokta netten daha önce adsl hizmetini başlattı yanında fiber hattan gigabit internette cabası (hernekadar fiberhat omurgası şimdilik heryerde geçerli olmasada) (bu arada adsl için telekomun omurgasını kullndığından dolayı telekoma rakip görmemiş olabilirler yanlız turkcellin amacı fiberhattan gigabitlik interneti sunmak)

ADSL internet hizmetinin ucuzlaması dileğiyle mutlu oldum.Şuan 1024/256 sınırsız ve ayda 49 YTL ödemek beni zorlasa da kota 4+2 6 GB kota yetmediği için deam etmek zorundayım.Telekom ya da yeni rakipler şu sınırsız tarifeleri biraz daha ucuzlatsa çok memnun olacağım.Günümüzinternet çağında sınırlar da neymiş anlayamıyorum.Yeni rakip Turk.Net in piyasaya girmesi bence biz tüketiciler için olumlu gelişmelerin habercisi olur dileğiyle.

bende bu turk.nete gectım ve dedıklerınden daha hızlı cıktı hiç bukadar hızlı olcagını tahmın etmemıstım.En azından cagrı merkezını aradıgımda insanca yaklaşıp neler yapmam gerektıgını soyluyorlar.TTnet gıbı suan calısma var ılerde duzelır demiyolar,iyikı cıkmıs bu turk.net adsl.Teşekkurler turk.net

Uzun zaman bekledim farklı bir altyapı kullanarak adsl hizmeti veren bir firmayı.Çok araştırdım.Bugünü kadar hepsi Turk telekomu kullanıyorlardı.Fakat Turk.Net kendi altyapısını kullanıyor.Bu sayede daha hızlı internete sahip oluyorsunuz.Aldıkları ücretin hakkını veriyorlar tam anlamıyla.Sadece alırken değil,aldıktan sonra da sürekli yanınızdalar.Teşekkürler Turk.Net

Türk.net adsl ye bugün abone oldum. Hattımı 30 dk gibi inanılmaz bir hızda açtılar, ttnet Turk.net adsl nin yanına bile yaklaşamaz. Hizmet ve hız bakımından türkiyedeki en iyi adsl hizmetini şuanakadar turk.net adsl sağlıyor.

Alıntı:
İyide Kardeşim 30 Ytl,20Ytl Internet Için Pahalı Diyorsanız.Daha Ne Diyim Size... 10Ytl Yapıcak Halleride Yokya. Ozmn Bağlanmıcaksın Net'e. Zaten 20-30ytl Pahalı Geliyorsa Senin Internetle İşin ne pc ile işin ne sen önce aileni geçindir evini geçindir.

Bunu yazan arkadaş çok paran varsa harca burda yorum yapma.Parası olmayan Bilgisayarla ve İnternetle uğraşmasın diyorsun bu devirde bunlar lüxmüki bir zorunluluk.Fakirler ekmek bulamıyorsa acından ölsün diyorsunun değişik versiyonunu söylemişsin.Yazık diyorum.memleket bu halde inim inim inliyor yabancıların boyunduruğu altında.Bizlerse parası olmayan ölsün mantığındayız.Birlik beraberlik olup kenetleneceğimize.
Yazıklar Olsun Bu zihniyete.Allah sana fakirlik vermeye korkmuyor bunu unutma.
Bizim amacımız bilginin ücretsiz olmasıdır.İnternete girip mp3 film porno indirmek değildir.Bilgi ne kadar pahalıysa bir ülkede bunu edinenlerin sayısıda o kadar az olacaktır.Ama bedava olmasından korkuyorlar çünkü bedava olursa herkes bilgi sahibi olabilir.Herkesin bilgi sahibi olmasına gerek yok diyor devlet baba.Yazık bu vatan için kanımızı omuz omuza akıtmıştık bir zamanlar ama şimdi vatana çapulcular bağnaz germiş.Yazık Bu zihniyeti kınıyorum.

bugün öğlen başvurdum bende.Akşamüstü açmışlar interneti.Bu ne hız böyle.Kendi modemim var.ama bedava kablosuz modem vereceklermis.İstedim tabi.Hem de eve getiriyorlar.daha ne olsun.3 ay 10 ytl para vericem.ttnette yaşadığım hız sorunu yok en azından.Keşke çok daha önce verselerdi bu hizmeti de ttnete hiç bulaşmazdık.

şuan diger operatörlerde 29 degil yalnız 35 yada 40 tl arası olmuş turk nette ise 8 mb te kadar hızlı bir internet 4 gb lık 6 ay boyunca 10 tl 6 aydan sonra 29 tl zamsız ben yeni başvurumu yaptım 6 yıllık abonesiyim sözleşmem bitmişti yeniledik ve şuda var nette bir sıkıntınız olsa bile sizi dinliyorlar en azından ciddiye alıyorlar karşınızda muhattab olcagınız yetkilileri bulabiliyorsunuz tanıdıklarımın bir çogunuda turk net abonesi olmasını sagladım daha hızlı kesintisiz kaliteli internet kullanıyorlar herkese de tavsiye ederim tşkler turk net

daha bugün geçtim turknete umarım memnun kalırım.çağrı merkezini aradım sadece çağrı merkezinde bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşebilmek için 38 dk bekledim ve hayatım hiç bir çağrı merkezini aradığımda bukadar beklememiştim hala olayın şokundayım çok zoruma gitti

tt net ten türk nete geçecegim ama geçsem mi geçmesemmi diye karar veremiyorum

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
İşte fiyat listesi
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir