TTnet'in popüler müzik hizmetine rakip geldi

Avea, 80 bin şarkılık müzik kataloğunu abonelerinin hizmetine sunuyor.

TTnet'in popüler müzik hizmetine rakip geldi
Avea'nın Müzikİndir hizmeti rekabeti artıracak.

GSM operatörü Avea, eğlence ve müzik hizmeti Müzikİndir ile abonelerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. www.aveamuzik.com'u hayata geçirerek, Müzikİndir hizmetine yeni bir boyut kazandıran Avea, abonelerine MÜYAP kataloğundaki 80 bin Türkçe şarkıdan istediklerini hem cep telefonlarına hem de bilgisayarlarına ücretsiz indirme fırsatını sunuyor. Öte yandan Avea aboneleri, internete bağlandıkları herhangi bir bilgisayardan dilerlerse şarkıları taşınabilir müzikçalarlarına da aktarabiliyorlar.

Yenilenen Müzikİndir servisi ile ilgili olarak yapılan basın toplantısında konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, "Dijital müzik pazarına getirdiğimiz yenilikler sayesinde Avea artık, müzik denince akla ilk gelen markalardan biri haline geldi. Sırasıyla anlatmak gerekirse; yıllardır abonelerimiz 'ÖnceSenDinle' kampanyaları ile sevdikleri sanatçıların albümlerini herkesten önce dinleyebiliyorlar. Öte yandan 2004 yılında Ringa servisini pazara ilk defa yine biz sunduk. Ardından 2006 yılında hayata geçirdiğimiz Müzikİndir servisimiz ile MÜYAP kataloğundaki şarkıların tamamını mobil kullanıcıların hizmetine sunan ilk operatör olarak dijital müzik pazarında yeni bir sayfa açtık. Kısa bir süre önce lansmanını yaptığımız MüzikÇalar servisimiz ile de abonelerimize şarkıları indirmeksizin ister cep telefonlarından ister bilgisayarlarından radyo gibi dinleyebilmelerine olanak tanıdık" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "Bugün abonelerimizin MÜYAP kataloğundaki şarkıları ücretsiz olarak, ister cep telefonlarına ister bilgisayaralarına indirmelerine imkan yaratarak yeni bir çığır açıyoruz. MÜYAP ve müzik alanındaki diğer meslek birlikleriyle olan yeni işbirliğimiz ile zenginleşen Müzikİndir hizmetimiz sayesinde abonelerimiz, Avealı olmanın ayrıcalığını yaşıyorlar. Diğer taraftan dijital ortamda hayata geçirdiğimiz müzik servislerimizle indirilen her şarkının telifinin eser sahibine ulaşmasından ve bu paralelde korsanla mücadeleye bir katkımız olduğu için de çok memnunuz..."

Avea'nın müzik alanında her zaman öncü bir operatör olduğunun altını da çizen Koçak, müzik alanındaki yeniliklerin devam edeceğini belirtti.

MÜYAP Başkanı Bülent Forta ise müzik ile iletişimin iç içe geçtiğini söyleyerek müziği her yere taşıyan ve bunu da yasal hakları ödeyerek yapan AVEA' ya teşekkür ettiğini belirtti.

Müzikİndir Nasıl Çalışıyor?

www.aveamuzik.com ve wap.avea.com.tr'ye girerek 'Müzikİndir'i tıklayan aboneler klasikten popülere, binlerce şarkıdan beğendiğini seçerek şarkının tamamını cep telefonlarına, bilgisayarlarına ya da müzikçalarlarına indirebiliyor. Öte yandan aboneler, www.aveamuzik.com'da şarkıların üzerine geldiklerinde gözüken şarkı kodunu 5555'e göndererek ya da cep telefonlarına *100# yazıp arama yaptıktan sonra, telefon ekranlarındaki menüden Müzikİndir servisine ulaşarak istedikleri şarkıyı indirebiliyor. Böylece aboneler istedikleri yerde, istedikleri zaman müzik dinlemenin tadını çıkarıyor.

Öte yandan, Avea aboneleri Müzikİndir sayfasında Top 20'yi seçerek en popüler 20 şarkıdan dilediğini indirebildiği gibi; 'En Yeniler' kısmına girerek, piyasaya sunulan en yeni şarkılara da ulaşabiliyor. Onbinlerce şarkı arasından seçim yapmak isteyener, arama motoru ile şarkıcı, şarkı veya albüm'e göre arama yapıp istedikleri şarkıyı telefonlarına indirebiliyor.

Ücretlendirme nasıl yapılacak?

Yeni Hat Satın Alan Aboneler
- Faturalı hat aktivasyonlarında, aktivasyonu takip eden 2 fatura dönemi ücretsiz kullanım,

- Faturasız hat aktivasyonlarında ise 15 gün içinde 100 kontör yüklenmesi şartıyla, yüklemeyi takiben 60 gün ücretsiz kullanım hakkı...

Mevcut Avea Aboneleri
- Son faturası 35 YTL ve üzerinde olan faturalı hat kullanan abonelerimize takip eden fatura dönemi boyunca ücretsiz kullanım,

- 250 kontör ve üzeri yükleme yapan faturasız hat kullanan abonelerimize yüklemeyi takiben 30 gün süresince ücretsiz kullanım hakkı...

MÜYAP kataloğu dışındaki yabancı şarkılar ise faturalı hatlar için 2,70 YTL (KDV dahil), faturasız hatlar için 25 kontör karşılığında indirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

müzik veya şarkı dendiginde ilk aklıma limewire geliyor malesef :)

aynı şey, ha ttnet, ha avea!

avea türk telekomun bir şirketi o yüzden rakip sayılmazlar

Zaten ttnet müziği hiç sevmezdim. Çünkü ipod,telefon vs taşınabilir aygıtlara atılmıyo sırf para...

ayıp gerçekten müzik sektoru artık kan ağlarken bir de bunlar saysedınde darbe unkapanı bitti devlet vergı alacagı yerı resmen baltaladı ee oradan kayıplar vur vatandaşa vergı ve zam bir müzük amrket sahibi olarak artık intten korsan ve bu tur işlere el atması gereklı diyorum ama devlet koltuk tasasında gerçi o tasa yokkende bu sektore destek yoktu

sayfa açılmıyor

Rakip? Ne rakibi? ArapTelekom satamayinca ismini degistirip farkli ambalajla piyasaya sunmus. Hep ayni sey...

Haberi yazanlar herhalde aveanın %80lik hissesinin Türk Telekomun yani Oger Telekomun olduğunu bilmiyorlar.

ikiside oger telekomun değil mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir