TTNet: 'İnternet her yerde' dönemi başladı

TTNet interneti her yere taşımaya kararlı: WiFi Uçan İnternet'in ardından yepyeni bir adım daha...

'İnternet her yerde' dönemi başladı

Ev ve işyerinde, hızlı ve kaliteli interneti müşterilerine sunan TTNET, WiFi servisinin ardından şimdi de mobil interneti müşterileriyle buluşturarak, 'internet her yerde' dönemini başlatıyor.

TTNET Uçan İnternet kapsamında 81 ilde 4 binden fazla noktada WiFi'ı (kablosuz internet hizmeti) müşterileriyle buluşturan TTNET, Internet'e 8 Mbps hıza kadar bağlanma olanağı sunmasının yanında şimdi de hizmetlerini 'Uçan İnternet Modemi' sayesinde mobil internet ile birleştiriyor.

TTNET, Avea ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, GPRS ve EDGE teknolojileri kullanılarak sunulan mobil internet hizmetlerini müşterileri ile buluşturuyor. Böylece TTNET, müşterilerinin ev ve iş yerlerinden yüksek hızlarda ve kalitede bağlandıkları İnternet'i, hem TTNET WiFi servis noktaları hem de mobil internet imkanı ile tamamlamış oldu. TTNET müşterileri artık WiFi, GPRS ve EDGE ile kapsanan her yerden internete bağlanabilir hale geldi.

8 MB hızla her yerde internete bağlanın

Öte yandan GPRS ve EDGE teknolojileri kullanılarak sunulan mobil internet hizmetinde, Temmuz sonunda 3G teknolojisi de kullanılacak.

TTNET Uçan İnternet kampanyası kapsamında; mevcut ve yeni tüm TTNET müşterileri, 15.99 TL (KDV ve ÖİV dahil) ödeyerek, 24 ay taahhütlü Uçan İnternet Paketi'ni alabilecekler. Bu paket ile TTNET müşterileri Uçan İnternet modemi (3G USB modem) sahibi olacak ve ayda 250 MB mobil internet erişimi ile 600 dakika TTNET WiFi kullanım hakkı elde edecekler. Öte yandan bu kampanyadan yararlanan limitsiz paket sahibi ve taahhütsüz olan TTNET müşterileri; 24 ay TTNET ADSL taahhütü vermeleri karşılığında 6 ay boyunca ADSL faturalarında 7.99 TL indirim fırsatından yararlanabilecekler.

TTNET Uçan İnternet Modemsiz kampanyası kapsamında ise tüm TTNET müşterileri 9,99TL (KDV ve ÖİV dahil) fiyatla, yeni alacakları AVEA SIM kartları ile ayda 250 MB mobil Internet ve 600 dakika TTNET WiFi hizmetinden faydalanabilecekler.

*Uçan Internet paketleri stoklarla sınırlıdır ve Avea hatlarıyla kullanılmaktadır.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 36 Yorum

3G gelicek de görücez... :P

işe yaramaz tatildesin 1ay çok email atıyolar kota 250Mb öbür 600 dk'yi harcadın birikti mailler 300 mail hepsinde pps var aç aç aç aç........
bi bak faturaya gitti güzelim kota

Ya bi gidin yurtdışında böyle uygulamalara bir yerleriyle gülerler, adamalrda her yerde internet bedava bizimkiler sokaktaki interneti bile para kaynağı olarak görüyorlar. (^'%+&'^%+&'^'+!)

birak ya tt......

Gsm firmaları 3g yi aktif hale getirsin o zaman görürüz TTNET i.Şimdiden ellerindeki pazar payı azalacak diye kara kara düşünüyorlar.Ayrıca ben sabit hattı kapattım ve kablo net kullanıyorum.Tavsiye ederim eğer bulunduğunuz yerde varsa değerlendirin derim.

aaa internet o kadar yavaşki kaşını gözünü gördüm

paket 1 cok zor durumlarda kullanılabılır maıl okumak bır kac sıteyı gezmek amacı ıle.fakat 250 mb demek ne demek ben onu tam anlamadım bu ınsanlar mb ile gb ımı karıstırıyor yoksa dalgamı gecıyor.gerci konunun bı tarafı avea olunca 250 mb bıle cok altyapılarını zorluyacaklar yıne allah yardımcıları olsun :D

Umts ve Hsdpa teknolojilerini desteklemedigi surece "internet key" ler sadece para kaybidir..Cunku baglanti hizlari gercekten cok ama cok dusuk..

İlk yorum benden. LÜTFEN ARTIK BU REKLAMLARI YORUMLARINIZLA KÖTÜLEMEYİN HOŞ OLMUYOR : (

Avea TürkTelekom el ele birlikte daha GERILERE. Bari edge ile 1gb lik bir paket verseydiniz 16 TL ye o ne öyle ya 250 mbayt.

gereksiz. ilk önce 8 mbps hızı tam versin. sora uçanını versin.

ağzınla kuş tutsalar artık olmaz. ttnet kalbimizi kırdı bi kere

''Ev ve işyerinde, hızlı ve kaliteli interneti müşterilerine sunan TTNET''

Yapma be chip! bari sen yapma haberin girişi biz abonelerle dalga geçmek gibi olmuş. HIZLI VE KALİTELİ İNTERNET?????????? :((

Chip'de bir ttnet yalakalığı mı desem yoksa gizli bir reklam anlaşması mı desem tabi dilim varmıyor, sezmeye başladım... Türkiyedeki her ttnet kullanıcısı ne kadar pis ve berbat bir bağlantı aldığını biliyor ! Ttnet müşteri hizmetlerinin ve teknik elemanlarının hep kullanıcıyı suçlayan aptal tavrını da biliyor. Yani ttnet bu saatten sonra amerikayı feth etse kimin umurunda. Türkiyenin en büyük bilişim dergisininin bu tip haberlerinden sonra ürün incelemesinin ne kadar etik olduğundan şüphe eder oldum hatta yazılarından bile !

Bu konuda yorumlarımı hep sansürlediniz. Bunuda sansürlersiniz biliyorum. Anasayfaya isterseniz '' TTnet baba seni çok seviyoruz '' yazın çokta umrumuzda olmaz. Ancak biz Chip okurları tarafsız ve etik yayıncılık anlayışını yine de temenni ediyor, reklam anlaşmalarınızı biz okurlara bu şekilde yansıtmamanızı bekliyorum. Yorumumu yine sansürleyecek ve kalitenizi gösterteceksiniz biliyorum ama yinede yorumumun yayımlanmasını küçücük bi umutla beklicem...
Saygılarımla ve saygınızla !

CHIP Online Notu:
Yazının sonuna kadar okusaydınız tahmin ediyoruz ki şu ibareyi de görecektiniz:
"Basın bülteninden derlenmiştir."

Yayınlanmadığını söylediğiniz yorumlarınızla ilgili olarak, TTNet haberleri ile ilgili yorumları inceleyecek olursanız, her türlü yorumu yayınladığığımızı görebilirsiniz. Ama eğer bir yorumda hakaret, küçük düşürücü ifadeler, argo kelimeler vs varsa bunları yayınlamıyoruz. Eğer sizin yorumlarınızın neden yayınlanmadığını merak ediyorsanız, yayınlanan yorumları okumanız ve sizin yayınlanmadığını söylediğiniz yorumlarınız ile karşılaştırmanız yeterli olacaktır diye umuyoruz.
Normal şartlarda bu yorumuz da yukarıdaki ölçütlere çok da uygun değil, sadece çok samimi bir şekilde yorumlarınızın akıbetini merak ettiğinizi düşündüğümüz için bu seferlik bu açıklama ile birlikte yayınlıyoruz.
Lütfen eleştirilerinizi dozunda tutunuz. Teşekkürler...

Daha haberi okurken başında nereyi alıntı yapacağımı bulmuştum önce davranmışsın diyecek sözüm yoktur üstüne aynen katılıyorum.
Merak ettiğim Ttnet yöneticileri bunları okuyup br ders ne biliyeyim bir utanma belirtisi gösteriyormu?

------------------------------------------------------------------------

"" ''Ev ve işyerinde, hızlı ve kaliteli interneti müşterilerine sunan TTNET''

Yapma be chip! bari sen yapma haberin girişi biz abonelerle dalga geçmek gibi olmuş. HIZLI VE KALİTELİ İNTERNET?????????? :(( ""

hahah. Bunlara yatırım yapacaklarını hızımızı artırsanlar ya da kotasız yapsınlar bizi. Bu ne böyle ya?

Önce evimizdekiler düzelseydi! yarım saattir bağlantı gidip geliyor.

Kalp kırıldı bi kere ttnet, artık ağzınla kuş tutsan yaranamazsın, alternatifin olduğunda tek celsede boşayacağıma and içiyorum seni !

Br kere AVEA her yerden çekmiyor, sokak araları kapsama alanı dışı. Verileri çok az. 1800 mHz den 900 mHz einse iyi olacak. Sonra çok pahalı TTNET, fiyatları indirmesi lazım. Cepten 100 mB yetiyor, ayda 4 liraya bağlan Turkcellle hayata. TTNET ve AVEA teknolojinin çok çok gerisinde

yenilik diye yutturmaları çok ilginç :) yani yenilik derken bu şey yeni mi icat edildi diyesi geliyor insanın :)

TTNET WiFi servis noktaları hem de mobil internet imkanı ile internete ulaşacakmişiz süper ya...

yaa ben 8mb hızla baglanmak istemiyom benim kotayıı yükselitin 2,79 tllik bi indirm oldu onuda nasıl alcaz diyee bin türlü numara yapıyolar

'' CHIP Online Notu:
Yazının sonuna kadar okusaydınız tahmin ediyoruz ki şu ibareyi de görecektiniz:
"Basın bülteninden derlenmiştir."

Yayınlanmadığını söylediğiniz yorumlarınızla ilgili olarak, TTNet haberleri ile ilgili yorumları inceleyecek olursanız, her türlü yorumu yayınladığığımızı görebilirsiniz. Ama eğer bir yorumda hakaret, küçük düşürücü ifadeler, argo kelimeler vs varsa bunları yayınlamıyoruz. Eğer sizin yorumlarınızın neden yayınlanmadığını merak ediyorsanız, yayınlanan yorumları okumanız ve sizin yayınlanmadığını söylediğiniz yorumlarınız ile karşılaştırmanız yeterli olacaktır diye umuyoruz.
Normal şartlarda bu yorumuz da yukarıdaki ölçütlere çok da uygun değil, sadece çok samimi bir şekilde yorumlarınızın akıbetini merak ettiğinizi düşündüğümüz için bu seferlik bu açıklama ile birlikte yayınlıyoruz.
Lütfen eleştirilerinizi dozunda tutunuz. Teşekkürler... ''

Beni bu düşünceye iten Chip yazarları sağolsun. Bende ona kızıyorum zaten ''basın bületininden derlenmiştir'' ttnet'e bakarsan biz zaten 100 megabitlik bağlantı alıyoruz ondan.

Heryerde kazıklayacaklar yani :D

kazıklamanın sınırı yok havada karada :):):) tek uzay kaldı yakında orayada çıkar ttnet uzayda internet :D:D:D

TTNET temel noktalarda gerçek bir iyileştirmeye gitmezse, istediğini yapsın bu müşteri profilini elinde tutamaz.
1- 4GB kota gerçekten komik. Geçen ay evimdeki 2 bilgisayarı güncellemeye kalktım ve her ikinine yüksek öncelikli 250mblik iki dosya indi. Kotamın % 15'ini 2 saatte doldurmuş oldum. Bu kota en azından 8-10 GB ye çekilmeli.

2- TTNET müşterileri dünyadan haberi olmayan insanlar. Yani bir kaç tuşa basarak diğer ülkelerin kotalarını, hız seçeneklerini, tarife fiyatlarını ve koşullarını çok kolay görebiliyorlar. Ve ufak bir araştırma sonucu bir Japon'a, bir Avusturyalı'ya, bir Alan ya da Yunan'lıya göre çok daha düşük hıza çok daha fazla para ödediğini görebiliyor. İnsanlara "en ucuz interneti size sunuyorum" demesi insanlarda TTNET'e karşı bir antipati oluşmasına neden oluyor.

3- Evinde fazla olamayan internete 3-4 günde bir ihtiyacı olan kişiler var. Onlara 256 kbitlik hız yetiyor ve TTNET mevcut tarifenin fiyatını indireceğine her zaman en düşük tarifenin hızını arttırmaya gidiyor. Yani ayda 3-4 kez 100mb bilgi transferi bile yapmayan kullanıcılar 25 liya ödemek zorunda kalıyor.

4- TTNET vaadettiği hızlara hiç çıkamıyor. Apartman telefon hattını ana kutudan gelen kablolar dahil yenilememe rağmen hız 1mbits göremedi bir türlü. 8 mbits hizmeti neye dayanarak verecekler bilemiyorum.

5- Burada eleştirim Avea ile olan anlaşması. Tamam keni iştiraki Avea ama şehrin göbeğinde bile hat bulunamıyor Avea'da. Şu anda Cerrahpaşadayım ve Avea hattım hat bulamıyor. Belki Türkcell ile bir anlaşma yapsa daha iyi olurdu. En azından kapsama alanı sorunu olmazdı.

6- TTNET yorumlardan da anlaşılacağı üzere müşterilerinin kalbini kırmış bir kere. Ancak TTNET'den başka alternatiflerin olduğunun farkında olmayan çok ciddi bir internet kullanıcısı var ve TTNET bu sağdık müşterileri sayesinde kar etmeye devam edecek.

ttnetin, uydunetteki kullandığın kadar öde tarifeleri olmadıkça, sinyalin kalitesi kötü oldukça (bir de bu sinyale yüksek hızlı internet vadediyor), sabit telefon aboneliği gerektirdikçe ve sabit telefondan ayda 11 lira hava parası aldıkça daha çoook müşteri kaybetmemek için bunun gibi şeyler üretmeye çalışır. Alternatiflerini kullanma imkanı varsa hiç gereği yok...
Chip in ttnet ile ilgili tüm haberlerini takip ediyorum, 1 tane de hizmetlerinden memnun arkadaş, iyi bir yorum görmedim. Her yorumda ayrı bir protesto. Bir şirket bu kadar mı sevilmez, nasıl bir şirket anlayışı, nasıl müşteri memnuniyeti anlayışıdır bu böyle

arkadaşlar 3g diyo adamlar, hem modemi gördünüz mü hem küçücük hem de 8mbps ye çıkabiliyor fiyatda süperrrr

ben istanbul dışında oturuyorum ve her yerde ınternet işi benim için çok sevindirici haber teşekkürler ttnet herkes türkiyeyi istanbuldan ibaret sanmasın

Kazik mazik adamlar bir seyler sunuyor neticede neden Turkcel ve Vadofone edge, gprs, hsdpa avlariyla yapmamislar bunu senelerdir.
Adamlarin 3g lisansi var versinler madem size limitsiu internet llerinde imkan var simdi.
Elestirin elestirmesinide 3 sirket arasindada sadece bir seyleri akil edip sunan bunlar.
Hadi adsl icin tekel varda cep telinde 3g olmasa bile bu sirketlerin hsdpa imkani vardi ve 3g lisansada gerekte yoktu niye sunamadilar demekki bant genisligi icin yapacaklari yatirim islerine gelmiyor.
Hep elestiri hep elestiri bundan iyisini yapan birisi olana kadar en iyisi budur.
Ayrica 2002 lerde A lisans alan Telekom sirketleri neden yatirim yapmak islerine gelmedi kac sene oldu sadece 1 ilde alt yapiyi kendileri kursa yetiyordu nerdeler ?
Ayrica TTden adsl hatti kiralayan sirketler neden kendi bant genisliklerini gereken seviyeye cekipte limiti kaldirmiyor ?
Buna haklari oldugunu herkez biliyor neden yapmadilar hatti TTnet kirlamak zorunda rekabet yasasi ama sonrasinda kiralanan hatta limiti sirket kaldirabilir zaten is mahkemeye gidersede kesin kazanirlar.
Ben payimi alayim alan razi veren razi mantigi 100 de 50 vergi devlet babaya is yapana kizmaya devam edin bu sirketin bu sekilde özelestrilmesini hic sevmedim kabulde edemem ama adamlar yapiyor en azindan bir seyler.
56k yetiyordu hepinize sanirim zamaninda dunyada Adsl varken Türkiye hala 56k ile gidiyordu 5 sene sonra geldi ülkeye ama bilmezsiniz.

hem bi dünya para vericem hemde kotam 4gb gerçekten çok komik bide siz okadar övmüşünüzki bırakında yapsın bırakında bişeyleri değiştirsin develt deyken daha iyiydi hani dediler özeleştiğinde hız daha hzılancak fiyatlar yarıya kadar inecek hani nerde zaten bizim milet bilinçsiz hakını hiç bi şekilde arayamıyo yada aramak istiyo ama ugaraşmaya gelince şimdi onlamı ugraşcam diye çekliyo bi kenara ben sürekli mesaj gönderiyom kotam kendi kendine ekstradan yüklediği ile ilgili alıdığımdan buyana 4-5 defa 29 ödedim ve bi dahada o rakımı hiç göremedim sürekli 35- 42 tl görüyorum faturada ttnet den gelen mesaj sa daha komik youtube veya izlesene gibi siteler kotanızı yüksletir diyoo :)) herhalde bunlar bilmiyoalr youtube nin 1 seneden belli kaplı olduğunu ben zaten video izleyen biride değilim günlük gazateli takip ediyom ondada kota 4gb doldururmu yahu

"arkadaşlar 3g diyo adamlar, hem modemi gördünüz mü hem küçücük hem de 8mbps ye çıkabiliyor fiyatda süperrrr"

Kazık da süper canım.

Bütün Türkiye'nin fiber optik internet alt yapısı ile kaplandığı günü görürsem ve dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandığımız gibi dünyanın en pahalı internetini kullanmadığımız günü görürsem kıyamet kopacağından şüpheliyim daha gencim yaşamak istiyorum o yüzden TTnet i seviyorum. VIVA LA TTnet!!!:)))

ttnin yeni kampanyasından herkesin haberi olsun 17 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında geçerli olacak “NETBOOK’LU UÇAN İNTERNET” kampanyası sayesinde ayda 45,99 TL taksitle bir CREA Minic J100 Netbook sahibi olurken aynı zamanda Uçan İnternet Modem, Aylık 250 MB Mobil İnternet, Aylık 600 dakika TTNet Wi-Fi ve Avea SIM kart (data hattı) da sizlerin olacak. ayrıca17 Haziran – 15 Eylül 2009 tarihleri arasında geçeli olacak “NET PAKETLİ OL, CREA NETBOOK SAHİBİ OL” kampanyası ile ayda sadece 29.90 TL ödeyerek bir CREA Minic J100 Notebook sahibi olabilirsiniz. Üstelik taksit tutarı aylık ADSL kullanım faturasına dâhil edilecektir.

8 MBit hiçbir işe yaramıyor download hızında en ufak bir değişiklik yok.Bende almak gereksiz.alt yapı eksikligi cok fazla.Kucuk boyutlu dosyaları yuksek hızla download ediyor bunda herkese katiliyorum ama buyuk boyutlu dosyalara gelince tam bir hayal kırıklığı.Şunu soylemeliyimki 8 MBit tarifesine kimsenin gecmesini tavsiye etmiyorum paranızı çöpe atmayın.

vın kötü ttnet kötü ne alacağim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir