TTnet, müzikten sonra videoya da el attı

TTnet, müzik portalı TTnet Müzik'ten sonra, şimdi de video portalını sessiz sedasız hayata geçirdi.

TTnet, müzikten sonra videoya da el attı
TTnet'in video servisinden, sadece TTnet ADSL aboneleri yararlanabilecek.

TTnet, yasal müzik servisi TT Müzik'in ardından, telif hakları ödenmiş ve yasal olarak DRM (Digital Rights Management - Dijital Haklar Yönetimi) sistemi dahilinde korumaya alınmış videoları sunacağı TTnet Video servisini çok fazla gürültü yapmadan, sessiz sedasız hayata geçirdi. http://www.ttnetvideo.com/ adresinden ulaşılabilen TTnet Video servisinden yararlanmak için üyeliğinizi açmanız yeterli.

Sadece TTnet ADSL abonelerine hizmet vercek olan servise, TTnet üyeleri aynı şifreyle giriş yapabiliyor. Eğer TTnet müzik üyesi değilseniz, TTNET Video'ya giriş yaptıktan sonra "Üye Ol" tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye üye olabilmeniz için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak, TTNET Video üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize gönderiliyor. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNET Video'ya girerek hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şimdilik çok da zengin bir içeriğe sahip olmayan TTnet Video servisi, videoları kategorilere ayrılmış biçimde ziyaretçilerine sunuyor. İlerleyen aylarda daha fazla içeriğe yer vermesi beklenen servis, büyük ihtimalle en çok kotalı internet kullanıcılarını üzecek. Çünkü izlenen her video, kotanın biraz daha artması anlamına gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ayrıca şu da var DRM demek BENCE videoYU gönül rahatlğıyla yasal olduğuna emin olarak izlemek değil, videoyu ne yaparsan yap rahatlıkla başka formata çeviremeyip, bir de drm destekli programla açmaya mahkum olmaya eşit( WMP ile kesinlikle video izlemem ben şahsen..)

Youtube'u kapat sonra da kendin video portalı aç... Bu haksız rekabettir...
Ayrıca "Tırtıl"a da katılıyorum...

youtube kapatıp kendi portallarını açınca yurtdışı band genişliği ihtiyacı azalıyor. Üyelikli olması benim için itici bir durumö

ayyy. artık herşey için ttnet isteniyor. birde ttnet mail adresi alma olayıda varmış. pes doğrusu.

böyle şeylerle ilgileneceklerine neden internet fiyatlarını düşürmeye çalışmıyolar? :S

Yok müzik, yok video servisi. Ben Ttnet sitesine kota durumuna bakmak ve asla cevcap alamadığım fiyatlar ne zaman düşecek? sorusunu sormak dışında girmiyorum ki.

Umarım buna da lisanslı Windows isteyip benim gibi Linux kullanıcılarının canını sıkmaz..

Youtube'a rakip oldular. Artık siteyi hiç açmazlar :P

caliskan ve uretken insanlari takdir ederim, ama bu site kopyadan baka bisey degil gibi gounuyor, TTNET sen internet servis saglayicisinin, icerik saglayicisi degilsin, olmak istiyosan git bu isi yapan birini satinal, yoksa adsl i bi duzeltin bence, bkz ben 2 ay once adsl i kapatp kablonet e gectim ve memnunum

Tırtıl a bende katılıyorum.Yüce insan büyük kumandan Atatürk'ü (youtube için)böyle ucuz bahane aracı yaptılar ya!!! İnsanın çıldırmaması işten bile değil...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
TTnet, müzikten sonra videoya da el attı
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir