TTNet, wi-fi hizmetini daha da geliştirdi.

WiFi Kablosuz İnternet servisi ile artık birçok noktada internete erişilebiliyor.

  • Selim Öztürk
TTNet, wi-fi servisini genişletiyor!

TTNet, WiFi Kablosuz İnternet servisi ile internete artık sadece ev veya işyerlerinde değil, alışveriş merkezi, hava alanı ve restoran gibi birçok noktada da erişilebiliyor.

31 Mayıs'a kadar tüm TTNet ADSL aboneleri, TTNet WiFi Kablosuz İnternet servis noktalarından internete ücretsiz olarak bağlanabilecek. Bunun için müşterilerin, TTNet WiFi servis noktalarında web tarayıcılarını açtıklarında karşılarına çıkan web sayfasına ADSL hizmet numaralarını, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmeleri yeterli.

Günlük 30, 60 ve 150 dakika; haftalık 300 dakika ve aylık 1800 dakika şeklinde 5 ayrı seçenekte satışa sunulan bu kartlarla herkes TTNet WiFi servis noktalarında kablosuz İnternet erişimi servisinden yararlanabiliyor.

Ancak 31 Mayıs'tan sonra bu servisin hangi fiyattan sunulacağı henüz bilinmiyor.

TT Net Wifi kullanımı için dizüstü, ya da wi-fi özellikli bir cep telefonu ve IEEE802.11b/g ile Wi-fi uyumlu WLAN kartı da gerekli. Bunun dışında kullanıcı adı ve şifresi de edinmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Wi-Fi servisi uzun zamandır var ama kartlarını bulmak zor, bulsanız bile anormal derecede pahalı. Onun yerine ağı genişletip uygun fiyat verseler birçok kişi adsl abonesi bile olmaz direk Wi-Fi kullanarak bağlanır, sırf adsl için telefon numarası alanlar var.

Wi-Fi özellikli Cep telefonu ne iş acep?, EDGE, WAP falan biliyoruzda. Tamam gülmeyin tam olarak anlayamadımda. 800-900ytl den başlayıp 1.000ytl ye kadar yolu olan cep Telefonlardan söz etmiyoruz herhalde :)

Ya bakın yeni bir hizmet birşeyler yapmaya çaışyor ama arkasından tokat gibi cevabıda geliyor ne diyor; "..Günlük 30, 60 ve 150 dakika; haftalık 300 dakika ve aylık 1800 dakika şeklinde 5 ayrı seçenekte satışa sunulan bu kartlarla.."... yani ne demişler, TTnet'tir Oger Telekom'dur ne yapsa yeridir :P

2 yıl önce bi haber okumuştum.Dublin de sokak lambaları aynı zamanda wi-fi sinyalleri yayıyodu.Yani istedeğin heryerde internet.Düşündümde bizim heralde rahat 40 yılımız var bu seviyeye.

Wi-fi fln reklamlarını basmayı biliyorlar restoranlarda şurda burda!
Oturdum McDonald's'a 2-3 gün önce, internette acil birşeye bakmam gerekiyordu ve etrafta kullnabileceğim başka internet de yoktu. Açtım WLAN'ı telefonla, bağlandım gayet güzel (telefn P1i bu arada), ancak hiçbir şekilde hiçbir siteye ağlanamadım. Sebebi buymuş demek ki!
Böyle saçmalık nerede var Allah için! Böyle paracı bir zihniyet! Bırak bikere de verdiğin hizmet senin büyüklüğünü göstersin! Hepsi hepsi, sağladığın bi uyduruk kablosuz internet! İnsanların asla ve asla download yapamayacakları, sadece bkç bilgi alıp çıkabilecekleri bir "hizmet"!! Ne demek "parayla"?!?!?!?! Madem bu hizmeti restoranlara, cafelere veriyorsun, hem kendinin hem de mekanın reklamını yapıyorsun ve bizi o mekana çekiyorsun; bi de benim paramı neden alıyorsun! Eminim mekandan da parayı alıyorlardır!!
TTnet Wi-Fi'ymiş...
Şükür ki TTnet'le bi alakam yok, tek bi hizmetini dahi kullanmıyorum. Ama bu resmen Türk Milletine ambargo uygulamaktır. Dünyanın hiçbir yerinde halka açık alanlarda kullanılan kablosuz internet ücretli değildir!
İletişim dünyasında şu ana kadar duyduğum en saçma şeyi yaptılar. Hala şaşırıyorum bu hizmetin ücretli olduğuna!!

yanlış ülkede yaşıyoruz

Birsürü ülkede wifimax kullanılıyor. telekomun tekeli yüzünden türk halkı resmen soyutlanıyor bu gelişmelerden. wifi nin kapsadıgı alan 300 ile 500 metre arası birşey wifimax ise 50km kadar yayın yapa biliyor. telekomun telefon hatlarına gerek kalmıyor. telekomun açgözlülüğüne daha nekadar katlanacağız. defol telekom.

Ben evdeki bağlantımın bile bir gün kopmadan çalıştığını görmedim. Bir firmanın tekel olması bu kadar abartmasını mı gerektirir?

TTnet Wifi hizmeti çok fahiş fiyatlı ve biz TTNet aboneleri kalitesine göre dünyanın en pahalı internet hizmetine para veriyoruz. Ücretsiz her yerde Wifi kampanyası 31 Mayıs'a kadar değil hep ücretsiz olmalı. Zaten çok para ödüyoruz.

Telekom bu hizmetin (!!!) nesiyle övünüyor anlayamadım. Telekom artık Türkiye'nin yakasından düş!!!

Benim kendi ADSL'imi, adsl akışı olan başka bir telefonda kullanmama izin vermezlerken şimdi wi-fi alanlarında nasıl izin veriyorlar? Kotalı kullanıcıların art niyetli kişilerce kotalarının sömürülmesi söz konusu olmayacakmıymış?
Saçma bir mantık ve uygulama. Açacaksan herkese ve ücretsiz açacaksın..

peki bu ttnet wifi ayarlarını nasıl yapcaz bilgisi olan varmı ben yapamadım da telefonum toshiba G500 bilgisi yazsın ltfen

Ya bu ttnet şaka gibi yaa.Millet 3 kuruşa nette hızlı bir şekilde gezinirken biz her ay bi ton para verip sınırlı hızlarda nette dolaşmaya çalşıyoruz.Ttnet bırak bu işleri de bizi adam gibi net hizmeti ver...
wi ttnet wi :)) :(

bi sorun oluşacak ama

ben ttnet kota sayfasında rastgele bir kullanıcı adı yazıyorum sonra default şifre giriyorum birilerinin bilgileri geliyor :)

e bu adamın hesabı kullanılır wifi hizmetlerinde :)

Nankörlük yapmayın millet adamlar nerden nerelere getirdi. daha ne yapsınlar kıymetbilin.

G500 wi-fi ayarları nasıl olacak bilen varmı?

bu wi fi ticari amaçla kullanılıyormu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play