Tüketicilerin tercihi: Apple

Apple markası dünya genelinde tüketicilerin üzerinde en çok etki bırakan marka oldu.

  • Selim Öztürk
Apple birinci

Online dergi olan brandchannel.com, okuyucularından markaları tanımlamasını ve beğendikleri markaları seçmesini istedi. Bunun yanında bu markaların hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını da görüşlerinde yer verilmesi istendi.

2000 kadar profosyonel ve öğrenciler arasında yapılan oylamada Apple birinciliği göğüsledi. iPod ve Mac bilgisayarın yaratıcısı olan Apple, birçok kategoride de birinciliği alarak bir ilki başardı.

Dünyanın en büyük yazılım devi Microsoft da kazananların arasındaydı. Ancak galibiyeti Apple kadar çok konuşulmuyor.

Araştırmayı yapan sözkonusu online derginin editörü Jim Thompson bu konuda şunları ifade etti: "Apple, pek çok kategoride kendini gösterdi ve birinci oldu. Diğer markalar ise Apple'ın gölgesinde kaldı."

Ancak açıklanan sonuçlarda ilginç bir ayrıntı göze çarptı. O da 'green' kelimesinin oy verenlerce marka sayılması oldu.

İpi göğüsleyen Apple'ın ardından gelen markalar ise şöyle: Nike, Coca-Cola, Google ve Starbucks.

brandchannel.com tarafından yapılan bu araştırma yaklaşık 107 ülkeden 2000 kadar okuyucuyunun katılımıyla gerçekleşti. Oylama yaklaşık 1 ay önce sona ermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple gerçekten benim üstümte de büyük etki bıraktı :D. beni mac almaya yönlendirdi elimi para geçince direk imac almayı düşünüyorum

eğer pil kapasitenizin %70 lere düştüğünü gördüpünüzde yenisini garanti kapsamında alabilmek istiyorsanız.programlar hata verince sadece özür dilemesin hem özür dilesin hemde en son kaldığım yerden devam edeyim diyorsanız.1001 türlü trojandan 140.000 türlü virüsten sıkıldıysanız.Sizde gelin :D

İstediğiniz programı sorun yaşamadan çalıştırmak istiyorsanız, her tür format videoyu oynatmak için 1001 ücretsiz program alternatifi isterseniz, sorun yaşadığınızda herkesin yardımını alabilecekseniz, aynı kalite mala sırf üzerinde apple yazıyor diye kazıklanarak almak istemiyorsanız, üzerinden yıllar geçsede hala yedek parça bulmak istiyorsanız, yeni bir ekran kartı çıktığında gıpta ile bakmak sizi rahatsız edecekse PC alın. Apple aldım ve kurtulmak için ikinci el sattım. Uğraşmak istemediğimden yardım isteyenlkerede anlamıyorum diyorum. Her format için farklı program satın almak ufak bir parça yenileme için avuç dolusu para vermek çok saçma.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play