Tüm CHIP Online ailesine mutlu bayramlar

CHIP Online'ı var eden, bugünlere gelmemizde büyük katkısı bulunan tüm CHIP Online okurlarına mutlu bayramlar!

Tüm CHIP Online ailesine mutlu bayramlar

Bugün bayram... Sabahın ilk ışıkları ile birlikte hepimiz büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpmek için yollara döküleceğiz. Küsler barışacak, dostluklar pekişecek...

Bizler; CHIP Online'ın mutfağında sizler için gece gündüz içerik hazırlayanlar ve sizler; yani ziyaretçilerimiz... Hepimizin birlikte büyük bir aile olduğumuzu biliyoruz. Tüm CHIP Online ailesine mutlu, huzurlu bir bayram diliyoruz.

Özel bir ricamız da bayram için yollara dökülenlerden. Lütfen direksiyon başına geçtiğinizde daha dikkatli olun; bu bayramda da, daha önceki bayramlarda olduğu kaza haberleri ile üzülmek zorunda kalmayalım...

İyi bayramlar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Size de iyi bayramlar chip online!

Bizler de sizleri çok seviyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz, Chip! Mutlu bayramlar...

Size de hayırlı bayramlar.

Teşekkürler size de iyi bayramlar

Geçen yıl yaptığım uyarıları pozitif değerlendirmeye almanıza sevindim. Bayramlarda yolda verdiğimiz kurbanlar çok üzücü lütfen trafik kurallarına uyalım, ağır giden emin yol alır. Ortalığın kan gölüne dönmesi bilmiyorum ama ne vicdanımla ne mantığımla uyuşuyor. Hayvan kesmek yerine fakire fukaraya, yetime, talebeye ayni nakdi yardım edilse daha insani ve vicdani olur diye düşünüyorum. Başta Chip Ailesi ve tüm okurlara iyi bayramlar.

Ne kadar duyarlı olup uyarılsa da bu Bayramda da klasik acı sondan kaçış yok. Kurbanı yollarda vereceğimiz için ben bu bayramı kutlamıyorum... Herkes evinde dursun. Ayrıca 21. YY'da hayvan boğazlayıp birde kanlı festivali yapılır mı? Fakire, ihtiyaç sahibine yardım edilerek de bu görev 21. YY’da daha uygar ifa edilebilir. Protein Gıda ihtiyacı için hayvan kesilmeli elbette fakat toplu ve kanlı Bayramı olmamalı. Bayramda sosyal dayanışma ve sevgiyi ön plana çıkarsak daha isabetli olur.

Duymazsak olmaz! Gelir birazdan McDonalds'ta yediğiniz ne? Yılbaşında kesilen Hindi ne peki? O hayvanlar kendi arzusu ile mi kesiliyor? Kurbanın en iyi tarafını ailece yiyerek, kemikli kötü yerlerini konu komşuya yollamakla ne geçer elinize? Hele bir de öngörülen yerlerde değilde, bir de çocuklara seyrettirmek, düşündükçe böyle Bayram olmaz diyorum. Kızılay'a, Mehmetçik Vakfına, Çocuk Esirgeme Kurumuna ve fakirlere para olarak bağışlansa daha iyi olmaz mı? İyi bayramlar.

DAVUK ETİ ÇOK SAGLIKLITIR.

İyi bayramlar. Tahminleri ve bahisleri alayım!! Kaç kişi hayvan boğazlıycam derken kendini veya bir yakınını doğrayacak? Trafik kazalarında kaç ailede dram yaşanacak ve ölü sayımız ne olacak? Erzurum'da yaşlı amca kurbanı kestikten hemen sonra kalp krizi sonucu kendisi de öldü durum 1-1 diğer skorları heyecanla bekliyoruz! Boğaz kana boyanacak mı? Cimri büyükler el öpen çocuklara asgari bayram harçlığı 50 TL'ye uyacaklar mı? Akşam haberlerinde hem gülecez hem üzülecez! Eksik olsun böyle Bayram!

Bayramın bilmem kaçıcı günü trafikte yitirdiğimiz insan sayısı ve bilanço açıklanınca insanda ne bayram ne de onun getireceği huzur var, savaşlar, dökülen gözyaşları, evsiz yurtsuz kalan nice masum..Bence bayram diye bizimle dalga geçiliyor. İnsanlık, sömürüsüz bir Dünya'da, kardeşçe, farklılıkları zenginlik kabul edip sınırlar ortadan kalkınca Bayram yapacaktır. Bu yapılan sadece göz boyama. Canınız et istiyorsa hijyen ortamda kesilmiş kasaptan alın yiyin. Yollarda kan görmeye mecbur muyuz?

bayramınız kutlu olsun

Şu ana kadarki bilançoya göre, 5 günde 59 farklı kaza oldu. Bu kazalarda 41 vatandaş hayatını yitirirken, 199 kişi de yaralandı. (kaynak: Hürriyet) Bu kadar insan bir daha aramızda olamayacaklar. Her insan büyük bir değerdir istediğin kadar ikaz et yollar kan gölü oluyor. Kurban bayramında yollarda feda ettiğimiz bunca canı bizi olağan diye kanıksatıyorlar. Kurbana verilen 3 milyar dolarla, dar gelirliye bedava konut, işsize iş istihdamı, bedava eğitim yurt ve barınma ve yoksulluk yok edilir!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play