Tüm Chrome ayarlarına çabucak ulaşın!

Kendinizi tecrübeli bir Chrome kullanıcısı olarak görüyorsanız, bu eklentiyi sakın kaçırmayın!

Tüm Chrome ayarlarına hızla ve kolayca ulaşın!

Chrome'un sade kullanıcı arayüzünün arkasında onu kişiselleştirmeye izin veren sayısız güçlü ayar bulunduğunu bizi takip edenler bilirler. Örneğin adres çubuğuna chrome://flags yazarak birçok deneysel işlevi açıp kapayabilirsiniz. Google Chrome'da bundan farklı ayarlar da var, ancak hepsini hatırlamanız zor olabilir.

Service Pages for Google Chrome adındaki eklenti, bu ayarları Uzantılar menüsüne ekleyerek onları bulmanızı kolaylaştırıyor. Eklentiyi yükledikten sonra araç çubuğundaki çark simgesine tıklayın. Ayarlar, Deneysel seçenekler ve Uzantıların yanında belki de varlığından haberdar olmadığınız birçok ayarı burada bulacaksınız. Örneğin chrome://memory-redirect/ ile hangi sekmenin ne kadar RAM harcadığını görebilir, chrome://sync-internals/ ile Chrome'un eşitleme işleviyle ilgili ince ayarları yapabilirsiniz.

Bu sayfaların her birinin işlevsel olmadığını vurgulayalım. Ancak işinize yaramayan kısayolları eklentinin ayarlarından kaldırabilirsiniz.

İndirin: Service Pages for Google Chrome

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bunu adres çubuguna yapıştırmız zaman butun ayarların linkini gorebiliriz chrome://about/

projenin adı Chromium. halen chrome adı altında yazıyorsunuz. sonra millet yandex tarayıcısına,bilmem ne tarayıcısına chromeun kopyası diyor

bunun deyeri nekadar nasil cikiyo ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir