Tüm devleri geride bırakan mini yazılım!

IE9 RC fırtınası devam ederken, Opera cephesinden gelen bu haberler heyecan yaratıyor...

  • Gökay Özbudak
Opera 100 milyon barajını aştı!
Yüzde 21'lik kısım Opera'nın...

Apple, Rim, Nokia, Android derken mobil piyasada tarayıcı tahtını elinde tutan isim Opera oldu. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Opera yetkilileri, mobil tarayıcı sürümünün 100 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Ayrıca Opera, tarayıcının iPad sürümü üzerinde de uzun süredir çalışıyordu ve önümüzdeki Mobil Dünya Kongresi'nde bu tarayıcıyı da tanıtmaya hazırlanıyor.

Opera Mini, ayrıca firmanın da en başarılı Opera ürünü oldu. Piyasanın yüzde 21'ini kontrol eden Opera, Apple ve Android gibi firmaları bu konuda kıskandıracak konumda. 100 milyon kullanıcıdan yüzde 90.4'ü tarayıcının basit sürümünü kullanırken, 15 milyon kullanıcı tarayıcının tüm özelliklerinden yararlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

bir firefox fanatiği iken son web programlama dilleri standartlarını desteklemesi dolayısıyla operayı indirdim. o gün bugündür vazgeçemiyorum meretten. hakikaten adamlar cillop gibi yapmış.

evet pc de ie9rc bir numara iken konu mobil olyunca Opera Mini den vaz geçmem ikisininde alternatifi yok.

Opera şimdilik iyi gidiyor ama htc ya da rim ile bir anlaşma yapsa öntanımlı tarayıcı opera olsa piyasada yerini sağlamlaştırabilir. Bu şekilde bu pazar payını çok tutamaz. Çoğu telefonda kullanılabilecek en iyi tarayıcı operadır ama çoğu kişi standart tarayıcıyla idare ediyor.

Çalışan hakediyor

valla ie9 rc öyle fırtına yarattığını hiçmi hiç hissetmedim.aynı tas aynı hamam.
şuan fırtına yaratan bana göre chrome.hemde herşeyiyle.opera sönük kaldı onun yanında.meraklı

opera bazı sitelerde kafayı yiyor . bunu en çok başaran chrome ..hatasız sörf..

yürrü be opera kim tutar seni bu arada opera tarayıcısının adını kim bulmuş çok merak ettim

Opera rekoru çoktan kırmış helal olsun bravo adamlara.

Opera gibisi varmı ya üstüne tarayıcı tanımam

chrome ve opera henüz firefox IE 8 xp de tamamen vasat un hızına ulaşamadılar sizler elinizdeki cpu canavarlarıyla bunu fark edemezsiniz :)

düşük performanslı ve 100 kb/sn de pc lerde deneyin aradaki farkı görebilirsiniz

arkadaşlar opera pc tarayıcıları içinde fazla yerini koruyabilmiş değil ie9 rc sürümünden sonra daha da aşağı sıralarda yerini bulabilir çünkü google chrome her geçen gün yeni sürüm çıkarmakta ve bu sürümlerde yeni özellik hız bulunmakta firefox devrim niteliğinde özelliklerle donatılmış durumda ie9 ise eski yerine gelip o yerini koruma peşinde opera bunların içinde fazla yer bulamıyor maalesef fazla da bi özellik yok güvenlik dışında

telefon da super calısıyor bilgisayarda iyi degil

Çok eski bir opera kullanıcısıyım ama özellikle v11'den sonra artık dayanamadım, çökmeler, donup kalmalar, sayfa uyumsuzlukları... Firefox'a geçtim, sorun yaşadığım hiç bir site yok şu an, malesef... Şunu da belirteyim hakkını vermek lazım, uyumluluk ve hız olmasa da kullanışlılık konusunda diğerleri opera'nın yanında oyuncak gibi kalıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost