Tüm evreni cebinizde taşıyın...

iPhone uygulamaları ile gaz çıkarma seslerinden fazlasına sahip olmak mümkün. İşte güzel bir örnek.

Bu uygulama ile tüm evren cebinizde
Bu uygulama ile tüm evren cebinizde

iPhone uygulamaları deyince pek çok kişinin aklına Wooble veya iFart gibi uygulamalar geliyor. Ama (neyse ki) tüm iPhone uygulamaları bu tarz değil. Aralarında bazı çok güzel, ilginç ve bilgilendirici uygulamalar da var; örneğin Pocket Universe.

Pocket Universe adlı uygulama aslında bir astronomi uygulaması. John T. Kennedy adlı gece gök yüzündeki hareketleri takip etmeyi seven bir geliştirici, bu hobiyi cep telefonlarından da rahatlıkla gerçekleştirilebilir hale getirmiş. Gök yüzünde gördüğünüz gezegen ve yıldız hareketlerini tanımlayabilmeniz ve gördüğünüz yıldızlar hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için uygulama Wikipedia'ya bağlantı da veriyor. Uygulama baktığınız yönü tespit etmek için iPhone'un ünlü pusulasından da yardım alıyor. Uygulamanın diğer bir güzelliği de ücretinin sadece 2 dolar olması.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

amatör bi astronom olarak StarmapPro kullanıyorum ben. 19 dolar fiyatı ama değiyor. görsel olarak çok iyi ayrıca teleskobunuzu bile wifi üzerinden yönetip istediğiniz objeye çevirebiliyorsunuz. 11 dolara normal versiyonu da vardı sanırım

Değerli chip editörleri. Neden bu kadar I-Phone ile ilgili haber yapılmakta? Mesela bu habere konu olan yazılımla kaç kişi ilgilenmektedir ki siz bunu kalkıp konu yapmaktasınız?

Editörün notu:
Dağa niye tırmanıyorsun diye sormuşlar bir dağcıya. Cevabı şu olmuş: "Çünkü orada"...

yani ne kadar sacma bir yorum neden iphone ile bu kadar haber yapilmakta demis te ben iphone kullaniyorum ve yeni haberleri buradan izliyorum ve su an dunyadaki en populer cihaz iphone. Bundan daha normal ne var. Simdi bir mac kullanicisi da cikip neden bu kadar windows haberi yapiliyor dese ayni kapiya cikar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir