Tüm İngilizce sözcükleri Tweet'ledi!

Sadece sözlükteki kelimeleri paylaşarak Twitter'da binlerce takipçiye ulaşabilir misiniz?

  • Zeynel A. Öztürk
Tüm İngilizce sözcükleri Tweet'lemeyi bitirdi!

Sözlükteki tüm İngilizce kelimeleri Twitter'da tek tek paylaşan @everyword hesabı, sonunda en son sözcük olan "zymurgy"ye ("mayalanma bilimi") ulaştı.

Programcı ve şair Adam Parrish'in fikri olan hesap, otomatik bir bot yardımıyla yönetiliyor ve sözcükleri tek tek takipçileriyle paylaşıyor. Hesap, sadece sözcük paylaşarak 100 bin takipçi toplamayı başarmış durumda. @everyword hesabından şimdiye kadar paylaşılan tweet sayısı ise 109.000'in üzerinde.

Sistemi 2007'de kuran ve açan Parish, kelime listesini nereden aldığını hatırlamadığını söylüyor. Ancak listenin İngilizce dili için bir standart sayılan Oxford English Dictionary olmadığı açık. Sözcükleri paylaşmanın çeşitli derin konuşma ve tartışmaları tetikleyeceğini düşünen Parish, tam anlamıyla haklı çıkmış görünüyor.

Hesabı bundan sonra nasıl kullanacağı konusunda henüz karar vermediğini söyleyen Parish, Decontextualize blog'unda paylaştığı bilgiye göre şu sıralar hizmeti "Everyword Sezon 2" adıyla baştan başlatmayı aklından geçiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

boş işler bunlar

bizim milletteki herşeye boş işsiz deme hastalığı nedir ? sanki sen çok yararlısın dünyaya da milletin yaptığı şeyleri beğenmiyosun

tamam o çok yararlı değildir belki ama bu da boş iş be kardeşim bunun neyini savunuyosun?

Sen de yorum yaz