Tüm Samanyolu galaksisi 100.000 Stars'da!

Eğer IE10 dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız, Google'ın bu yeni harikasına hemen göz atın!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaksimizi Google'ın yeni deneyi ile dolaşın

Oturduğumuz yerden sanal olarak uzayda dolaşmak için sayısız yol var. Ancak bunların hiçbiri, Samanyolu galaksisini tam anlamıyla önünüze getirmiyor. Ancak Google'ın yeni web deneyi 100.000 Stars, bu kısıtlamaları da ortadan kaldırıyor.

Google, uzay görsellerini ve verilerini NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) gibi çeşitli kaynaklardan elde ettiğini söylüyor. WebGL destekli bir tarayıcı ve ekran kartına ihtiyaç duyan uygulamayı farenizle kontrol ediyorsunuz. Herhangi bir yere yaklaştığınızda, "güneşimize yakın en belirgin yıldızların" isimleri beliriyor. Yıldızın ismine tıkladığınızda ise onun hakkında daha fazla bilgi ve yıldızın dijital bir temsili ekrana geliyor.

Site, WebGL desteği sunmayan Internet Explorer 10'da ne yazık ki çalışmıyor. Chrome, Firefox, Opera ve Safari, 100.000 Stars'ı başarıyla çalıştırıyor.

100.000 Stars'a buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Mükemmel ve Büyüleyici bir proje!

Çok Güzelmiş.

Deneyelim bakalım neler olacak

Aklımı kaybedeceğim çok güzel gözümü alamıyorum :)

harika bir çalışma ,çok etkileyici ,kesinlikle bakılması gerekir.

alt yazılar türkçe olaydı, iyidi.

ie 9 da açılırmı ?

@18 Kas 2012 18:48 ie9 web gl desteği veriyor, çalışır

google yi sevmem ama bulunduğumuz evren muhteşem.

hmmmm güzel

Google'in olmasinin her gun yeni bir faydasini goruyoruz, Microsoft yada Apple bunu yapmis olsa ucretli olacakti fakat Google varken artik herseye para odememek teknolojinin bizim icin oldugunu hatirlatiyor. Inanmayanlar Google dan once ve Google dan sonraki Microsoft hizmetlerini bir karsilastirsinlar. Tesekkurler Google.

@18 Kas 2012 23:36 Google 1 Gb mail alani verrirken Hotmail 2 Mb mi ne veriyordu. Ustelik outlook destegini de para ile satmaya calisiyordu. Google olmasa hala etinizden sutunuzden ne kadar faydalanabilirim diye pesimizden dolanacakti Cakal Billi. Sirf bu adamin her sey para politikasi yuzunden M$ urunleri itici geliyor. Agziyla kus tutsalar yaranamazlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play