Tüm zamanların en iyi oyunları

Oyun tarihinde öyle oyunlar vardır ki, zamana damgasını vurmuştur. İşte o oyunlar burada...

  • Halil Mollaoğlu
Bu oyunları kesinlikle oynamalısınız
Kült oyunlar: Bu oyunlarda yanlış seçim yapmanız mümkün değil.

Macera, araba yarışı, FPS: Her oyun türü izleri bugüne kadar takip edilebilen bir temsilciye sahiptir. Sizlere tüm zamanların en iyi 25 kült oyununu tantıtacağız.

"Maniac Mansion" oyununu hatırlıyor musunuz? Veya "Monkey Island"? Bu oyunlar macera türünü yön veren oyunlardı. Görkemli mizah ve çetin bulmacalar bundan sonra çıkacak olan tüm macera oyunlarını etkiledi. Peki, "Unreal Tournament" veya "CounterStrike" a ne dersiniz? Bu oyunlar E-Spor dünyasını geliştirdi ve bugün bile hala oynanıyorlar.

Sizin için tüm zamanın en iyi kült oyunlarından oluşan bir liste hazırladık. Bu listeyi yaparken başlıkların, oyuncuların aklına ne kadar iyi kazındığına ve bugünkü oyunlara bırakmış oldukları mirasa dikkat ettik. Kısa ömürlü oyunlar ve ya oyun serileri, başarılı olsun ya da olmasın, devre dışı bırakıldı. Sizlere oyun endüstrisinin kilometre taşları arasında gezinirken iyi eğlenceler diliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Broken Sword, Duke, Shadow Warrior, Quake, NFS II, C&C RA bunlar lise zamanlarımın oyunlarıydı ha bir de time commando vardır şimdi ne o oyunlar var ne de o tat. World Cup 98 efsaneydi en az 2 kupa yapmadan günü kapatmazdım :) .

Starcraft ı saymıyorum bile !

Bir oyun manyağı olarak Call Of Duty-2 üzerine tanımam, online oynamak kaydıyla tabi.

SADECE COD 4 GERİSİ YALAN!!! (DİĞERLERİNE SİSTEMİM YETSE :D)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play