Tumblr'dan çok geç gelen iOS çözümü!

iOS kullanıcılarının üzerine kabus gibi çöken bu basit sorun, haftalar sonra nihayet onarıldı!

  • Cem Şancı
Tumblr'dan çok geç gelen iOS çözümü!

Popüler blog servisi Tumblr, geçtiğimiz haftalarda iOS uygulamasını kullanan kullanıcılara acil kodlu bir mesaj göndermişti. Bu mesajda, bir güvenlik açığı nedeniyle, şifrelerinin ağ üzerinde göründüğü ve açık ya da paylaşımlı ağlardan Apple cihazları ile Tumblr'a bağlanmaları halilnde, şifrelerinin başkalarının eline geçebileceği uyarısı vardı.

Uyarının üzerinden haftalar geçmiş olmasına rağmen, iOS uygulamasında güncellemenin iki hafta gecikmesi, Tumblr kullanıcıları arasında tepki topladı.

Yahoo'nun satın aldığı popüler blog servisinden, söz konusu güvenlik açığı hakkında düne kadar başka bir açıklama yapılmamıştı. Çarşamba sabahı ise yeni güncelleme yayınlayan Tumblr, hem bu kadar amatörce bir açığa neden olduğu için, hem de bu kadar basit bir açığı dikkatle incelemelerinden doğan gecikme için özür diledi. 

Apple cihaz kullanıcılarının, açıktan etkilenmemesi için cihazlarında bulunan Tumblr uygulamasını hemen güncellemeleri gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yazık oldu yüzlerce kişinin tumblrına

@18 Tem 2013 16:19 saçmalamayın uygulamayı güncelleyip birde şifre değiştirirsen sorun yok...

yıl 2013 olmuş hala iPHONE kullanan mı var?

grezimonk kardeş hayırdır nedir sendeki bu iphone hasımlığı tamam bende Android kullanıyorum (Galaxy S4) ama nerde görsem sürekli Apple ve iPhone'u eleştiriyorsun belli ki bir kuyruk acısı var

@18 Tem 2013 18:55 ölen Çin'li kızı düşün onu Apple öldürdü...

@18 Tem 2013 20:14 saçmalamayın patlayan s3 leride gördük zamanında

Takilan telefon fantezisi olmayanlar hala iPhone kullaniyor...

ARP Spoofing denen bir yöntemle bu iş çok kolay. Öyle ki jailbreakli bir iOS cihazınızda bile yapabilirsiniz bunu, Android veya PC varsa elinizde çok daha kolay. O kadar kolay ki kurbanın yakınında olmanız ve aynı WiFi ağına bağlanmış olmanız yeterli. Gerekli programları açarak kaydı başlatıyorsunuz ve şansınız varsa akşam evde ağ kayıtlarına bakıyorsunuz ve bingo! Tabii böyle özendire özendire anlattığıma bakmayın işin gırgırı bu, demek istediğim açık öyle amatörce ki sokakta gördüğünz herhangi bir liseli bu işi kolaylıkla yapabilir...

Sen de yorum yaz