Turing Phone: Onu hack'lemek çok zor!

Sıvı metalden yapıldı; hack'lenmesi imkansız! İşte hiç duymadığınız bir markanın "süper telefonu!"

Turing Phone: Onu hack'lemek çok zor!
Turing Phone

Muhtemelen daha önce adını bile duymadınız... Çok normal; zaten bahsedeceğimiz şirket yeni bir şirket sayılabilir. Turing Robotic Industries, piyasadaki akıllı telefonlardan çok farklı bir modelle, piyasada kendine yer arıyor.

Yeni açıklanan Turing Phone, müstakbel kullanıcılarını öncelikli olarak güvenlik ve gizlilik konularında etkilemeye çalışıyor. Parmak izi okuyucusu ile fiziksel güvenliği sağlayan telefon, gelişmiş şifreleme yeteneği ile verilerinizin gizliliğini sağlama aldığını iddia ediyor. 

Turing Phone'un asıl yıldızlaştığı nokta ise, kasası. Telefon, titanyumdan daha sağlam olduğu söylenen bir metal alaşımı olan "liquidmorphium" ile üretilmiş durumda. Başka bir deyişle, uzun zamandır Apple için konuşulan ama gerçek olmayan sıvı metalden üretilmiş kasa, ilk kez bu telefonda karşımıza çıkıyor. Bu madde, telefonu fiziksel açıdan dünyanın en dayanıklı telefonlarından biri haline getiriyor.

Teknik özellikleri açısından bakıldığında da çok geride kalmayan telefon, yine de piyasanın en iyisi değil. Snapdragon 801 işlemci ve 3 GB RAM ile gelen Turing Phone, 5.5 inç'lik Full HD ekrana sahip. Ana kamera 13 megapiksel çözünürlük sunarken, ön kamera 8 megapiksel çözünürlük sunuyor. Telefonun dahili depolama alanı ise, 64 GB / 128 GB.

Telefon, Ağustos ayında ABD'de satışa sunulacak. 64 GB'lık model 740 dolar, 128 GB'lık model ise 870 dolarlık fiyat etiketiyle raflara çıkacak...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hiçbir cihaz hacklenemez değildir

@27 Nisan 2015 19:54 sen kendini avutmaya devam et.

hacklemek çok zor ile hacklemek imkansız arasında dağlar kadar fark vardır sayın chip...

Android ise hiç bir işe yaramaz

o fiyata ben fiyat alırım(araba)

@28 Nisan 2015 00:02 bit bitmediniz , o fiyata araba alırım . git al .

tipi guzelmiş , sony duy sesimizi z5 te bizde bu kasadan isterük.

özellikler gerçekten iyi. türkiyede satışa çıksa iyi bir pazar elde edebilir. tek eksi yanı firmanın yeni olması. güven sorununa neden olabilir. ayrıca destek olayı var

Eğer hacklemek imkansızsa fiyatı iyi ama kesin bir açık bulurlar. Google da bile açıklar var. Ama bunları kimse bilmiyordur :)

hacklenmeyen cihaz yoktur bu doğru ama zaman kaybettirir ve uğraştırır high firewall programlarından dolayı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost