Türk internet devi Yemek Sepeti satıldı!

Türkiye bugüne, önemli bir haberle uyandı! İşte Türk internet tarihinin en büyük satın alması...

Türk internet devi Yemek Sepeti satıldı!

Yaklaşık 15 yıl önce kurulan ve bugün Türkiye'nin en büyük online yemek sipariş sitesi konumunda bulunan Yemeksepeti.com, Alman Delivery Hero tarafından, 589 milyon dolar karşılığında satın alındı. Bu satın alma, Türkiye internet tarihinde yaşanan en pahalı işlem olarak tarihe geçti.

1.5 milyar TL'nin biraz fazlasına tekabül eden satış sonrasında Delivery Hero, yemeksepeti.com'un tüm hisselerini ele geçirmiş oluyor. Delivery Hero, global pazarda en büyük online yemek sipariş portalı olarak biliniyor.

Dış basında da büyük yankı bulan bu satış, aynı zamanda dünya genelinde, online yemek siparişi alanında yapılmış en pahalı işlem olmasıyla da dikkat çekiyor.

Delivery Hero CEO'su Niklas Östberg'in konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: "Delivery Hero olarak bu sektördeki birçok şirketi derinlemesine analiz ediyoruz. Şimdiye kadar Yemeksepeti'nin gösterdiği performans kriterlerine yaklaşabilen bir örnekle daha karşılaşmadık. 15. yılında bile etkileyici büyüme oranlarını tutarlı bir şekilde gerçekleştirmesi, bize yaptığımız işte motivasyon ve ilham verdi. İnovatif iş anlayışı ve dinamizmi ile Yemeksepeti'nin performansı bundan sonra da, Delivery Hero'nun mevcut ve hedef pazarları için en iyi rol model olacak. Yemeksepeti gerçekten çok sıra dışı bir şirket ve Delivery Hero ailesine katıldıkları için büyük heyecan duyuyorum."

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bildiğin ülke düşmanı satanlar ya. sanki para kazanamıyormuş gibi satmış. ülkeyi geliştirmek için değil bi türlü doymayan gözlerini doyurmaya çalışmak için yaşıyor bu tip insanlar. sonra neden gelişemiyoruz...

gelişemeyen biziz bizden de işte adamlar böyle böyle gelişiyor. artık milletçe değil toplumca değil bireysele dönüştü, ne kadar teknoloji o kadar bireysel mantığı @05 Mayıs 2015 13:54

LA Bİ DE GET DEVLET MALI MI BABANIN MALI MI SATAR SATMAZ SANANE :-) YORUM KOMEDİ YA

Yemek sepetinin satılmasının değil, onun dışarıda bir firma satın aldığı ve daha da genişlediği haberini okumayı yeğlerdim. Türkler olarak biz azıcık para görünce yelkenleri hemen suya indiriyoruz. O yüzdendir ki dünya çapında büyük ve köklü bir markamız yok. Çok yazık olmuş.

@05 Mayıs 2015 18:30 3 kişinin ortak girişimi bu şekilde sonuçlanmış. söz konusu 3 kişinin ilerleyen zamanlarda bu güzel sermaye ile daha iyi işler kurmayacağını nereden biliyorsunuz?

Değerini bulan her şey satılabilir. Satılmayıp küçülebilirdi de sonuçta.

Satılmasaydı iyiydi ama sıkıntı yok yeni girişimler olacaktır kimse bu fiyatı beklemezdi.zaten

Bu türden yabancı sermayenin satın aldığı yerel şirketler, kötü menejerlik vs. yüzünden kısa bir zaman sonra batmaya doğru hızla ilerler, bu hep böyle olmuştur. Her taraf restoran, hazır yemek sunan zincirler, dönerciler, pideciler ile dolu iken, bu türden bir internet üzerinden yemek siparişi verenin aklından şüphe duyulur. Kardeşim görerek köşe başındaki esnaftan git kendin alsana be yahu, ayakların mı kırılır, bak Sağlık Bakanlığı ne diyor'' obezite ile savaş için her gün yürüyün''

İyi halt yemissiniz .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost