Türk Telekom 3.boyuta geçiyor!

Türk Telekom, 3D uzmanı Autodesk ile özel bir iş birliğine gidiyor. İşte bu iş birliğinin detayları.

TTÇocuk için teknoloji işbirliği

Türk Telekom'un çocuk portalı TTÇocuk, 2 ve 3 boyutlu tasarım ve görselleştirme yazılımları geliştiren en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Autodesk ortaklığı ile çocuk ve gençleri sevindirmeye devam ediyor.

Türk Telekom ile Autodesk ortaklığı kapsamında, önümüzdeki dönemlerde birçok ortak projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. TTÇocuk platformundaki içerikler, Autodesk teknolojileri kullanılarak animasyon haline getirilecek ve kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Türk Telekom ve Autodesk ortaklığı, çocuklara ve gençlere yakın zamanda sunulması planlanan animasyon ve oyun içeriklerinin sağlanmasını kapsıyor.

Bu işbirliği doğrultusunda Türk Telekom, çocuk ve gençlere TTÇocuk platformunda dünya çapında ses getiren animasyon filmlerini ve oyunlardan örnekleri, kısa dersleri, teknikleri ve yarışmalar gibi sürpriz içerikleri izlemenin ayrıcalığını yaşatıyor.

Autodesk ile işbirliğinden son derece mutluyuz!

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, Autodesk ile ortaklığa ilişkin görüşlerini şöyle ifade etti: "Türkiye'nin teknoloji alanındaki öncü kurumlarından biri olarak teknolojiyi farklı bir boyutta sunan dünyanın en büyük oyun yazılım şirketlerinden biri olan Autodesk ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği vasıtasıyla, kullanıcılarımızın hayatlarına değer katmayı sürdürüyoruz."

Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk ise bu işbirliğinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını, Türk Telekom'un deneyiminin ve gücünün yeni nesillere ulaşmalarında önemli katkıları olacağına inandıklarını söyledi. Tomruk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Autodesk olarak geliştirdiğimiz 2 ve 3 boyutlu yazılımlarımız, medya ve eğlence pazarlarındaki birçok firma ve profesyonelin fikirlerini tasarlamasına, analiz etmesine ve görselleştirilmesine yardımcı oluyor ve verimliliklerini artırıyor. Bu teknolojilerin özelliklerinden yeni yetişen gençlerimizin daha iyi yararlanabilmesi için TTÇocuk ile işbirliğimizin büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz."

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

tt once internetin fiyatini dusursun sonra bole gereksiz islerle ugrassin

telekom bizi internet paketleri yüzünden sevindiremedi bari çocuklar sevinsin.

bunlarla uğraşacağına önce adsl yi standart hale getirsin. çocukları kandırrı anca işte bunlarla.

blender 3d kullansaydı hem maliyet azalalırdı hem acik kaynak destegine sahip olurdu.

Çocukların gözünü boyayın bakalım daha ne kadar boyayacaksınız.Bunlara harcanacak olan parayı sunucuları ve alt yapıyı güçlendirmeye harcasa... Tabi 1 ekmeğe 3 köfte mantığına alıştıkları için öyle bir şeyle uğraşmazlar.

hayırdır ne oldu ttmail turk telekommu oldu

yeni üye olacaklara 8mb hız. biz eskiler enayi

Ayak oyunları bunlar.çalımlar,asistler,topla oynamalar.
Türk telekom ilk inteneti ucuzlatsın.Sonra yapsın bunları milet bu oyunlara gelmez.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir