Türk Telekom'dan kablosuz ev telefonu atağı

Türk Telekom, yeni kampanyası ile kablosuz telefon alana bedava dakikalar dağıtıyor. İşte o kampanya

Türk Telekom'dan kablosuz ev telefonu atağı

Türk Telekom, Siemens SHC ve Tekofaks Panasonic, kablosuz ev telefonlarında (DECT) yeni bir işbirliğini hayata geçirdi. İşbirliği kapsamında, 24 Eylül 2008'e kadar Panasonic ve Siemens markalarından belirlenen kablosuz telefon modellerinin birini alan müşterilere, şehir içi 500 dakika ücretsiz konuşma hediye edilecek.

Kampanyanın tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, "evde ev, işte iş telefonu kullanılır" sloganının çok çabuk kabul gördüğünü, geçen yıldan bu yana Türk Telekom'un bu konuda önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Demircan, hedeflerinin, müşteri memnuniyetini artırmak olduğunu ifade ederek, müşterilerinin sabit telefonlardan farklı beklentilerinin olduğunu anlattı.

Türkiye'de SMS uyumlu 100 bin telefon kullanıldığını, burada yüzde 25'lik büyüme potansiyeli bulunduğunu belirten Demircan, müşterilerin arayan numarayı görebilme, rehber gibi ilave özelliklerini de ev telefonlarından beklediklerini söyledi.

Demircan, Türk Telekom'un geçen yıl düzenlediği evlilik kampanyasında 100 binin üzerine çıktıklarını, Siemens SHC ve Tekofaks Panosonic ile hayata geçirdikleri kampanyayla da kablosuz ev telefonu kullanımını artırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Stoklar sınırlı

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Demircan, kampanyanın bütün dağıtım kanallarından yapılacağını, stokların sınırlı olduğunu ancak oluşacak talebe göre iş birliği yaptıkları firmaların hazırlıklı olduğunu belirtti.

Demircan, dünyada ev telefonu kullanımının azaldığına dikkat çekerek, "Bu bir trend. Türkiye'deki ev telefonu kullanımı, bütün dünyadakine göre daha az azalıyor" dedi.

Türk Telekom'un 19 milyon abonesinden yaklaşık 1 milyonunun, bugüne kadar hayata geçirdikleri kampanyalardan yararlandığına işaret eden Demircan, hedeflerinin, bunu daha yukarıya çekebilmek olduğunu söyledi.

Demircan, Türk Telekom'un e-fatura uygulamasına 710 bin müşterinin dahil olduğunu ifade ederek, burada milyonun üzerine çıkmayı öngördüklerini kaydetti. Erem Demircan, Türk Telekom'un yeni kampanyasıyla yaklaşık 40 YTL'lik ücretsiz konuşma hediye edileceğini bildirdi.

Bedava dakikalar 24 Ekim'e kadar geçerli

Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel de kampanya ile ağırlıklı olarak bireysel müşterileri hedeflediklerini belirterek, asıl amaçlarının marka imajını geliştirmek olduğunu vurguladı. Siemens Ev ve Ofis İletişimi Bölümü Genel Müdürü Demet Savaş ise amaçlarının kablosuz ev telefonu kullanımını yaygınlaştırmak, Avrupa'daki penetrasyon oranlarına ulaşmak olduğunu kaydetti.

Tekofaks Komünikasyon ve Tüketici Elektroniği Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Serhat Tatlı da kablosuz ev telefonu alanında gidilecek çok yol olduğunu, geçen yıl Türk Telekom'la başlattıkları evlilik kampanyasının başarısını, bu kampanyayla sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi.

Toplantıda verilen bilgiye göre, telefon kampanyasında sunulan bedava dakikalar 24 Ekim 2008 tarihine kadar geçerli olacak. Hediye dakikalar, satın alınan SMS özellikli kablosuz telefonların kutuları içerisindeki şifreli kartlarla müşterilere sunulacak.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

oger telekomun taktiği bu artık hem telefon konuşması parası hemde cep telefonundan yollanacak olan smslerin oger telekomu kullanarak yollanmasını sağlayacak. bu da para kazanmasını oger telekomun sağlar. dünyada ki en kazık internet, telefon, doğal gaz, elektrik, benzin...ları kullanıyoruz. siz bu dankik kampanyalarla uğraşacağınıza internet fiyatlarını uygun hale getirin

böyle ataklar yapacağına mevcut sistemi iyileştirmeye çalışsa ya

telekom adslyi ucuzlatmazsa ağzıyla kuş tutsa gözümde yeri sıfır, nasıl monopol olduğu alanda fiyatları uçuruyor halkı sömürüyorsa şimdi cep telefonları sayesinde sefilleri oynasın batsın rezil olsun umarım...

İhtiyacı olan kampanya olsa da olmasa da zaten alır. Kapmanyalara ne gerek var. 1 veriyolar geriye 3 alıyorlar, adına da kampanya diyorlar. Reklam masraflarını da müşteriden çıkarıyorlar. Ucuz ve kaliteli mal üret, iyi hizmet sun, müşterinin de ürünün inceleyebileceği değerleri ile kıyaslama yapabileceği kataloglar hazırla ve kitlelerin erişimine sun. Bu tip kampanyalar siktri boktan ürünleri kimbilir neymiş gibi reklam için su gibi para akıtarak müşterinin gözüne zorla sokarak bir şeyler kazanacaklarını sanıyorlar. Ortalık reklam kirliğinden geçinmiyor. Gidin bakın iskandinav ülkelerinde saçma sapan reklamlar görebilecekmisiniz. Müşteri de bilincli pazarlayıcı da.

türk telekom,özelleştirildikten sonra gerçekten önemli adımlar atmaya başladı...

Arkadaşlar haklı, palavradan ve sahte işe yaramaz kampanyalarla sanki millete hizmet veriyormuş gibi görünen bir telekom aldatmacası daha. 3 ytl lik telefon görüşmesi için 15 ytl fatura ödüyorum. Bundan daha büyük kazık acaba dünyanın neresinde var. ADSL yi ise anlatmaya hiç gerek yok. Malum herkesce biliniyor, super kazıklı internetin kazığı kazıklı voyvodayı bile şaşırttı

Umrumda değil. cennete beleş davetiye dağıtsa tın.

Benim evde internet bağlantısı yok. bilgisayarımı 8 ay önce satın aldım. 1 mbit 4 gb kotalı bağlanmak. sanki benle ve insanlarla alay ediyorlar gibi geliyor. sanki bana hakaret ediyorlar 4gb diye teklif ettiklerinde. dünyanın hangi ülkesinde 4 gb kotalı internet var vergiler dahil yaklaşık 40 ytl ye? bir oyun indirirsiniz boyutu 4 gb ye yaklaşır. telekom utanmıyormu 4 gb lık tarifesiyle? dünyanın diğer ülkelerinde internet neredeyse bedava zaten yanlış bilmiyorsam kimi ülkelerde dialup için para bile almıyorlar? sanırım dial up bağlantıları bile telekomun verdiği ADSL hizmetinden verimli ve hızlıdırki o kadar sorunlu ADSL hizmletleri gerçi hizmet demeye şahit lazım hizmet değil kazık bunun adı. 1 mbit sınırsız bağlayacağım zira telekom sınırsız internet kullanan kullanıcıları sevmiyor ve sabah akşam download yapacam varsın 20 ytl daha fazla gitsin ne kadar sınırsız kullanırsak ve ne kadar download yaparsak o kadar telekomu internet altyapısını daha verimli hale ve daha uygun hale getirmesini sağlayabiliriz. ADSL fiyatları uçmuş ömrümde insanlara bu kadar merhametsiz davranan firma görmedim

bu telekomun dişe dokunur bir kampanyası varmı ,allahaşkına bir bakın şu rezalete .. neresinden bakarsan bak tutarsızlık..yok düğün hediyesi telefon yeni evlenenlere , yok dect telefon alana kontör ..ben alırım dectimi sen eksik kal ...bu pazarlama müdürünü çok merak ediyorum nasıl bir insan..

yaw varya bir firma bu kadar sahtekar olabilir.internet desen yavaş,telefon desen 3 ytllik konuşmaya 15-20 ytl alıyor.devlette suçlu.milleti nasıl soyup soğana çevireceğini şaşırdılar.yakında hava vergiside almaya başlarlar >)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir