Türk Telekom'dan sabit ücret "müjde"si!

Türk Telekom, telefon konuşması yapmayıp her ay sabit ücret ödeyenlere "çözüm" üretti...

Türk Telekom'dan sabit ücret "müjde"si!

Cem Yılmaz'ın "Jembey" karakteri ile reklam kampanyası yürütülen ve 15 Temmuz'da lansmanı yapılan "Konuşturan Yaz Kampanyası" bütün abone gruplarını ilgilendirirken, bundan en büyük "faydayı" konuşma yapmamasına rağmen her ay sabit ücret ödemek zorunda kalanlar görecek. En düşük sabit ücreti ödeyen abone bile Ağustos ve Eylül aylarının herbiri için 100'er dakikalık bedava konuşma elde edebilecek. Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

Radikal'in haberine göre, TT'nin yeni kampanyasına katılanlar Ağustos ve Eylül aylarında, Mayıs ayı faturalarının her 10 YTL'si için 100 dakika bedava şehir içi görüşme kazanabilecek. Örneğin, Mayıs ayı faturası 11 YTL olan bir TT müşterisi, Ağustos ve Eylül ayları için Mayıs ayındaki tutarı kadar görüşme yapmayı garanti ederse, Ağustos ve Eylül ayları için her ay 200 dakika şehir içi konuşma kazanacak. Mayıs ayı faturası 36 YTL olan bir abone ise 400 dakika görüşme hakkı kazanacak.

Konuşmayan nasıl kazanacak?

Kampanya faturalar üzerinden uygulanacağı için, telefon görüşmesi yapmayan abonelere de fayda sağlayacak. Örneğin, HesaplıHatt abonesi olan ve her ay KDV dahil, Özel İletişim Vergisi (ÖİV) hariç olmak üzere 8.28 YTL sabit ücret ödeyen abonelerin faturalarına bu rakam yüzde 15'lik ÖİV de dahil edilince 9.52 YTL'lik bir fatura yansıyor. TT yetkilileri, Mayıs ayında bu şekilde fatura ödeyen abonelerin fatura tutarlarının 10 YTL olmamasına rağmen bu kampanyadan yararlanabileceğini ve faturadaki tutarın TT tarafından yuvarlak hesap ele alınacağını kaydettiler. TT yetkilileri, 10 YTL'nin altındaki Mayıs ayı faturalarına sahip abonelerin kampanyaya başvurması durumunda Ağustos ve Eylül aylarının her biri için 100 dakika yani 1 saat 40 dakika bedava şehir içi görüşme hakkı kazanabileceği örneğini verdiler. Fatura tutarı 10 YTL'yi geçen aboneler ise 200'er dakika kazanacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler 444 1 444 nolu TT Müşteri Hizmetleri numarasından başvurabilecek.

Peki ama biz ne anladık bu işten!

Türk Telekom'un ADSL kullanıcılarını en çok kızdıran uygulaması, hiç kuşkusuz telefon görüşmesi için kullanılmayan, sadece ADSL bağlantısına sahip olmak amacıyla bağlanan telefon hatları için her ay sabit ücret ödeme zorunluluğu. TT yeni bir kampanya yapmış ve ücretsiz konuşma süresi veriyor; buraya kadar her şey güzel. Ama işin içine sabit ücretin sokulması biraz komik.

Zaten telefon hattını konuşmak için kullanmayan birine 100 dakika ya da 1.000 dakika konuşma süresi armağan etmenin neresi mantıklı, brinin bunu açıklaması gerekiyor. Türk Telekom ADSL kullanıcılarından sabit ücret almaktan vazgeçmediği sürece tepkiler devam edecek, bu tür kampanyalar da Internet kullanıcılarının gözünde pek bir şey ifade etmemeye devam edecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 62 Yorum

Türk telekom aklını başına devşir

Türk telekom aklını başına devşir

saçma sapan bişey bu ya

adam zaten konuşmuyor niye zorla konuşturmaya çalışıyorsunuz ki

türk telekom kaşıkla verir kepçeyle alır !!!!!

bunlar hala saçmalamaya devam ediyor.kampanya yaptık iddiası ile milleti kandırıyorlar,ben zaten konuşmuyorum bana 10.000 dk versen ne işime yarar.

zaten haksız kazanç elde ediyorlar.sanki az para alıyorlarmış gibi

kampanya felan değil, insanları kemirmenin yeni yollarını türetiyorlar, adını makyajlayıp "kampanya" koyuyorlar. türk telekom hala kötü hizmet kalitesine ve fiyatlara sahip. insanlar mecbur oldukları için tercih ediyorlar çoğu zaman.

türk telekom kadar rezil bir firma varmı Türkiye de baştan sora sahtekarlık 32mb internet getiriyorlarmış peh.. daha 1mb kotalı adls yi bile adam akıllı veremiyorlar reziller
YAŞASIN KABLONET...!

resmen soyuluyoruz ya, adam gibi rekabet edecek bir firma çıksada ona geçsek

müşterileri maymuna çevirmek diye buna denir. jem bey de gerginliği alsın...

Tekel olursa bir firma maymuna çevrilmemiz normal.

Telekom yetti artık evdeki ve iş yerindeki hatları iptal ettirip skype ye geçeceğim ...

Bu adamlara kızacağınıza bunlara telekomu teslim edenlere kızın önce. Bu adamların yerinde bende olsam bu politikayı uygulardım. Banane kardeşim Türk milletinin mağduriyetinden ben parama bakarım satmasaydınız kardeşim derdim...(Onlarda öyle yapıyor ya)
İstediğiniz kadar tepki gösterin onların umrunda mı sanıyorsunuz. Telekoma gösterdiğiniz tepki kadar telekomu satanlara tepki gösterilseydi. Eminim bu kadar mağdur olmazdık.

rezalet! resmen dalga geçiyorlar! Türk Telekom kadar müşterisi kendinden bu denli nefret eden bir firma daha var mı aceba? Allah gani gani belalarını versin!...

Bu adamlara kızacağınıza bunlara telekomu teslim edenlere kızın önce. Bu adamların yerinde bende olsam bu politikayı uygulardım. Banane kardeşim Türk milletinin mağduriyetinden ben parama bakarım satmasaydınız kardeşim derdim...(Onlarda öyle yapıyor ya)
İstediğiniz kadar tepki gösterin onların umrunda mı sanıyorsunuz. Telekoma gösterdiğiniz tepki kadar telekomu satanlara tepki gösterilseydi. Eminim bu kadar mağdur olmazdık.

lutufta bulunmuslar, sagolsunlar, almayayım ben, adsl icin hat rozunlulugu kaldırsınlar, bugun telefonu kapattırırım, bosu bosuna sabit ucret oduyoruz zaten

ah bi şirket ortaya çıksada bizi ttnet'in tekelinden kurtarsa :D

TTNET TTNET yine TTNET :( Kurtuluş yok !

"Türk Telekom ADSL kullanıcılarından sabit ücret almaktan vazgeçmediği sürece tepkiler devam edecek"

Hangi tepki?!

Tepki mi gösteriyoruz...

Buna tepki göstermek mi deniyor?!

saçmalıların malesef makyajlanmıs hali bu ama bir arkadaş demiş ve hak veriyorum neden turk telekomu hem ucuza satıp hemde biz orayı kar yerıne çevirdik diyenlere tepki yok tama telekom elındekı sömürge kozunu kullanıyor ama bu kozu ellerıne verenlere kızalık halk olarak

türktelekoy iş başında . . .

bir de jembey gözümden düştü reklamlardan sonra . . .

anlşaşılan telekom cem yılmazı finanse etmekte zorlanmaya başladı ve böyle kaşıkla ver kepçeyle al kampanyalarına yöneldi,ne de olsa cem yılmaz hiç bir iş yapmadan şu sıralar milyon dolarlar kazanıyor hem de halkın sırtından,halk ta her ay taksitini tıkır tıkır ödüyor,neyse konuşacak çok şey var ama vesselam...

Yazıdan alıntı ''bu tür kampanyalar da Internet kullanıcılarının gözünde pek bir şey ifade etmemeye devam edecek...''

Hayır çok şey ifade ediyor. Vurgulucuğun, zorbalığın devam edeceğini gösteriyor örneğin. Ey türk telekom yöneticileri acaba sırf internet bağlantısı için şart koştuğun için sahip bulunduğum telefon hattına bedeva konuşma hakkı vererek karşılıksız zorbalıkla hırsızladığınız paralarımız için vicdan muhasebesimi yapıyorsunuz, yoksa benim gibi kullanıcıları telefon sapıklığına teşfik mi etmeye çalışıyorsunuz ? Bari hoşsohbet bayanların hizmet vereceği bedeva süre harcama servisi açında orayı arayayım boşa gitmesin. E mankafa yöneticim ben konuşacak olsam zaten ona göre hat alır konuşurum.Anlasana konuşmadığım, konuşmaya ihtiyacım olmadığı için faturam düşük geliyor, hatta hiç konuşmuyorum sadece senin sabit ücretin geliyor. Bana karşılıksız almış olmayayım diyeceğine konuşmayandan almıyorum de, olur mu?

ben zaten dışarı aramaya kapatmışım hattımı sadece interneti kullanıyorum sen bana değil 100 dakika 1000dakika amerkayı arama versen banane ben kullanmıyorum ki hattı internet dışında.
Evet OGER telekom şimdi bu işkence ve aşağılamayı bize yapıyor ama görecek ki piyasaya dişli bir rakibi (kendi altyapısını kurarak) girdiğinde kaybedeceği kullanıcı sayılarını görünce dudağı uçuklayacak.

En sonunda kendi telefon şirketimi kurucam.
Bu ne ya sabit ücret, internet fiyatları vs. sömürülüyoruz.
Gelin birleşelim.
Hatta isim bile buldum CHIPKOM

sömürülüyoruz bencede.

doğru sömürülüyoruz nerde bu paralar peki kdv ödt pdv mdv bu ne ya :D
kapalı dukkana kira ödemek gibi

OGER telekom kabahatı yok, adamların ve bizdeki işbirlikçilerin amaçları belli. Vatandaşını yabancıların sömürüsüne kendi menfaatleri için altın tepside sunanlardan hesap sormak gerekir, buda sandıkta falan olmaz, çürükleri, vatan hainlerini toplum içinden temizlemekle olur.

yahu bu adamlar zihinzel özürlü. ben konuşmak istemiyorum. konuşmak istemiyorum. alma paramı......
aligüney

sadece internete girenlere hat sabit ücreti olmasın kardeşim, internette olmasa kapatacam ev telefonunu. Yeter yaaa!

insanları hala aptal yerine koyuyorlar ya ben ona yanarım. Telekomu özelleştirip birilerine bizi soydurtan, buna da göz yuman iktidara da yazıklar olsun. ben iptal ettirdim ev hattımı. sadece ceple idare ediyoruz artık.

Atalarımızın,Dedelerimizin Kanlarıyla aldıkları bu toprakları para gibi aşşağılık bir kağıt parçasına satanlara tepki gösteremeyennn bizler değilmiyiz! O kadar tepkisiz olmuşuz ki artık hiç birşey'e tepki göstermiyoruz,bize daha ne yapmaları gerekiyor acaba çok merak ediyorum,şimdi atalarımızın,dedelerimizin kanlarıyla,canlarıyla aldıkları bu toprakları,babalarının mallarıymış gibi satanların sizce Allah korkusu var mı?Telekom'U 3 yıllık gelirine satmanın nasıl bir anlamı olabilir bir düşünün??

Yabancılara satarsan vatandaşını böyle dansöz gibi oynatırlar. Sırf adsl var diye hiç konuşmadığım halde sabit ücret ödüyorum. Ödediğimin her kuruşu haram olsun.

Buraya yazmakla hiçbişey değişmiyor. Çünkü Telekom yetkilileri okumuyorlar bu yazılanları. Burada boykot kararı alıp yerine getirmek gerek. Belki de Chip in desteği olmalı bu konuda. Ama Telekom la reklam anlaşması olabilir. Mesela biz buna haber gözüyle bakıyoruz ama belkide Telekom Kampanyanın reklamı olsun diye para veriyordur dergiye. En nihayetinde telekomla ilgili her türlü haberde buraya boşu boşuna yazı yazmanın alemi yok. Atıyorum reklamsız bir site kurulsun 100.000 kişiye ulaşana kadar herkes üye olsun. Sonrasında bu 100.000 kişi sitede belirtilen tarihte hat ve adsl iptali için dilekçe versin. Hepsi en düşük tarife olsa aylık TT için 4 milyon YTL kayıp demektir. Yazılı ve görsel medya elbet bunu haber yapar üstüne eğilirler ve gerisi gelir. Ben hazırım.
Bu sadece bir örnekti. Buna benzer başka şeylerde yapılabilir.

sabit ücret te neymiş konuşuyorsam al ne o öyle yok sabit ücret yok bilmem ne ister konuş ister konuşma sen bana 14 ytl aylık vereceksin diyo adamlar konuştuğum kadar alsana 3 ytl lik mi konuştum al 3 ytl ni hiç mi konuşmadım almayacaksın o zaman saten ucuzda değil...bu da soygunun modern hali...

BİZ HALK OLARAK ZAMLARA OLSUN SABİT ÜCRETLERE OLSUN SES ÇIKARMADIKÇA SIRTIMIZA SEMER VURAN ÇOK OLUR ... BOLAT42

Bazıları telekomun satışını eleştirmiş. Allah razı olsun telekomu satanlardan. Telekom satılmasaydı hala dial-up kullanırdık. Ve bırakın vdsl'i "adsl ne zaman gelir" diye bekliyor olurduk.

biz KAZ oldukca yolan çok olur ve iştah kesilirler

Devlet yoluyordu bizi şimdi özel sektör yolmakta değişmeyen tek şey sesimizi çıkarmayan her türlüm zamma her türlü kazıklanmaya yüzümüze baka baka kapmapan ya yapmış gibi bazı şeyleri öne süren Türk Telokoma sesimizi çıkarmıyoruz. En azından yazılı dilekçeyle bir çok kişi telekoma başvursa bu bile bir tepkidir. umarım o günleride görürüz.

cem yılmaza tirilyonlar veriyolar reklam yapıyo bizde gülüyoruzz soyguncularrrrrrrrrrr çok komik gercektenn degilmi bizden zorunlu para alın garibanın üç kuruşunu zengine dagıtınn helal olsun aglancak halimize gülüyoruz

Bunun en kesin çözümü benim gibi telefonu kapattırmaktır.Bunlar bizi salak sanıyor galiba

kısa öz saşmalamışlar ve bizide biraz saf yerine koymaya çalışmışlar gerçekten utanılacak bir şey bu ayıp artık

Müjdesi batsın istemiyoruz müjde kötü haber verse gururlanıp sevinecem o duruma getirdiler bizi.

hesap uzmanı kesilecek millet. kontör hesapları haftaiçi haftasonu bedavalar. ya adam gibi fiyatlandırın herkes ihtiyacı kadar konuşup değeri ne ise ödesin.. bu ay şunu yaparsan gelecek şunu vereceğiz. ya adam öldü miras olarak yakınlarına verecek misin?
laf oyunlarından bıktık.tüm operatörlerde de var telekomda girdi şimdi bu oyunlara
zmssen@gmail.com

ya niye yaa bence güzle kampanya nasılsa ödicez o ücreti. bedava dakikalarımız olcak işte.

bu kampanyalara bir türlü anlam veremiyorum bişekilde vergilendirip bizden alıyorlar yanlışmı..

Evimde kullandığım ADSL için mecburen telefon hattı da kullanmak zorundayım. Abone olduğum dönem zaten sabit telefonu kullanmadığım için hesaplı hat seçeneğini tercih ettim. Bu hatta göre aylık 9,50 YTL ücret karşılığı aylık 100 kontörlük konuşma hakkımız var olup, 100 kontör üzeri tutar faturalandırıyor diye biliyordum. 2 yıldır ahizeyi çok nadiren kaldırdım. Bankalarla ilgili meseleler için telefonu kullanmaya başladım. Bahsettiğim şey 444'lü hizmet numaraları. 25.09.2008 tarihli faturam 21,75 YTL geldi. Pek önemsemedim. Sonraki faturam ise 22,50 YTL. Hesabıma göre türk telekomun lütfedip kullanıcılarına aylık ücret adı altında faturalandırdığı vergiler hariç 7,02 YTL'nin karşılığı olan 100 kontörlük hakkımın dolması için 444'lü bir numarayla 90 dakika görüşme yapmam gerekiyor (yaklaşık tahmin). Benim hiçbir 444'lü numarada çalışan ahbabım, sevgilim, dostum, arkadaşım YOK! 90 dakikayı aşacak ne görüşmesi yapmış olabilirim diye türk telekomun 444'lü hattını arayıp sordum. Verilen cevap daha da garip. Efendim türk telekomun bize lütfedip verdiği kontörler 22:00-07:00 saatleri arasında geçerliymiş. Ayrıca bu saatlerde arasan bile servis numaraları için geçerli değilmiş bu görüşme ücreti. Ücretsiz görüşme hakkımdan kullandığım rakamı da belirteyim 22,50 YTL'lik faturamda belirtilen; sadece 0,49 YTL yani 49 kuruş. Demek ki artık kiminle hangi saat görüşme yapacağımıza biz değil türk telekom karar veriyor. Kardeşim, sen telefon hattını bağlarken zaten dünyanın parasını almıyor musun? Üstüne aylık/yıllık ücret adı altında vergiler hariç 7,02 YTL’yi sebepsiz yere almıyor musun? Aylık/yıllık ücret adı altında aldığın rakamı da mazur göstermek için şu kadar görüşme hakkınız var demiyor musun? Benim arama yaptığım hat ister şehriçi, ister şehrdışı, ister milletlerarası olsun sana ne ki ben kimi aramışım? Şehir içinde hakkım 100 dakikada bitecekse, şehirler arası 60 dakikada biter, milletler arası 40 dakikada biter. Türk Telekom’un işi gücü kalmadı saat kaçta kimi aradığımıza mı taktı? Böyle saçma bir uygulama görmedim, görmekte istemiyorum. Bu milleti aptal yerine koymaktan başka bir şey değildir. Halihazırda dünya standartlarına göre zaten yüksek olan iletişim hizmetine, bir de böyle saçma uygulamalar getirerek aslında kendi sonunuzu hazırladığınızın farkına varmakla başlayabilirsiniz sanırım çözüme.

ya türk telekoma alternatif bir internet servis sağlayıcı çıkmayacak mı şu memlekette? çıksa da kurtulsak artık her ay haraç ödemekten.

cep telefonları gibi artık ev telefonlarındada laf cambazlıgı ile kafamızı karıştırıp hangi hatta geçecegimizi denetlemeye basladılar sanki vatandası düşünüp te bu ayarlamalrı yapıyorlar. artıp bu tür oyalamalara bir son verılsede elimizdeki üç kuruşüda almasınlar.ayse n.

bu kampanyalar bence çok iyi oluyor çünkü en azından kullanıcının konuşma şekline göre tarifeler çıkarıyorlar sonuçta sabit ücret telefonlarda hep var ev telefonunu geç cep telefonunda da var bi şekilde ödiceksin o sabit ücretini en azından türk telekom kullanım alışkanlıklarına göre tarife belirliyor da daha uygun olanları seçebiliyoruz

Sabit ücrete bir türlü aklım ermiyor.Ben 40yıllık telefon abonesiyim son iki seneye kadar sabit ücret nedir bilmedik.konuşmamız karşılığı paramızı ödedik.Nasıl olsa soyulmaya alıştık sizin niyetiniz zam yapmaksa kontör ücretlerine sabit ücreti ekleyin kontör ücreti 8 kuruş değilde 12 kuruş deyin olsun bitsin. Ayrıca vatandaşa sizin gibi hizmeti elektrik idaresi,sular idareside veriyor.Şimdi onlarda mı sabit ücret alsın. Ben üç ay yazlığımda kaldım bu dönem zarfında diğer evimdeki sabit telefonun ahizesini birkere bile kaldırmadım bana her ay 15 ytl fatura geldi. Alınan bu para karşılığı olmayan konuşulmadan alınan beynelmilel dolandırıcılıktır.

sabit ücret rezalet ne yaparsalar olur
karşılıgında kontör verirse olur

ya memlekette özelleştirilecek şeyler zarar eden kurumlar dururken telekom özelleştirilirse halk buna karşçıkmazsa biz daha nelerle karşılaşırız allah bilir

su elektirik gibi faturalarda kullanılmadığı zaman tüketim düşük borcunuz yoktur yazıyor. tükettiğimizin vergisini vermeye razıyız ,hiç konuşmadan 15 ytl ödemek niye türk telekomda aynı uygulamayı yapsaya.

YA KARDEŞİM YETER ARTIKYA ÖDE ÖDE BİTMİYO YA.KONUŞMAYI ZAM YAP SABİT ÜCRETİ KALDIR BANA NE HİZMET VERİYOSUNDA BEN KONUŞMADAN BENDEN BU PARAYI ALIYOSUN.YAZIK Kİ ÇOK YAZIK ŞUNU DÜŞÜN EVİNE ÇOCUGUNA 1 KL MUZ GÖTÜREMEYEN DÜNYA İNSANVAR 1 KL MUZ NEKADAR 3YTL SEN KONUŞMADAN İNSAQNLARDAN 14 YTL PARA ALIYOSUN.BELKİDE BU PARALARLA BOĞAZDA RAKINI YUDUMLUYOSUN NASIL VİCDANINIZ RAHAT YAZIKLAR OLSUN MERAK ETMEYİN BUNUN ÖBÜR TARAFIDA VAR.KENDİNİ ŞANSLI SAYANLAR.

sizin hakketmeden aldığınız bu vergi ücretleri aile huzurumuzu bozuyor telefon ve ADSL yi kapatmak zorunda kalacağız konuşulan ücretin tam 2 katı para ödeniyor bu nasıl oluyor bu aldığınız para boğazınızdan nasıl geçiyor tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bi de teknolaji ve iletişim hızla gelişiyor diyorsuzunuz nalet olsun böyle iletişime hakkınlamı oluyor acaba bu durumu düzeltin bizim gibi düşünen çok vatandaşlarımız var kime sorsak kapatmayı düşünüyoruz diyorlar elinizi vicdanınıza koyun (tabiki sizde vicdan diye birşey varsa)

ben telefon takılı degil adsl baglı ama her ay 15 lira fatura bunedir haram olsun haksız alınan paralara harammmmmmmmmm olsun

şu anda çoooook rahatım ve huzurluyum. kımseye hakaret derecesinde sözlerde sarfetmiyorum. ve bu gun ayrı bir neşe var içimde. çünkü 3 aboneliğimide iptal ettim... bi tane kaldı onunda sözleşmesi var 1 yıl daha ( internet aboneliği olduğu için). seneye onuda kapattıracağım.

bende iş yerimde ve evimde 2 telefon ve 2 internet iptal ettirdim dağada ettiricem hiç sabit hat bırakmıycam.nedir bu sabit ücret ya nekadar kullanıyorsam onun ücretini al. herkesi aynı tepkiyi göstermeye davet ediyorum.bakalım ozaman jembey'in reklam parasını nasıl ödeyecekler.ayrıca yanıltıcı reklam filmlerinde oynayan bütün oyuncularıda kınıyorum.onları sevmiyorum.

yazıklar olsun büyle adelete konuşmadan har ay 20 ytl. telefon sabit ücret veriyorum.iptal edecegi tt dedikleri zimpırtiyi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir