Türk Telekom'dan yeni tarifeler geldi

Türk Telekom yeni hat tarifelerini duyurdu. Ne kadar konuşup ne ödeyeceğiz, sabit ücret ne olacak?

Türk Telekom'dan yeni tarifeler
Türk Telekom yeni tarifelerini bir basın toplantısı ile duyurdu.

Türk Telekom'un yeni JeTTvell tarifeleri kapsamında müşteriler, şehiriçinde 19 TL karşılığında 100 dakika, 23 TL karşılığında 200 dakika, 27 TL karşılığında 300 dakika konuşacak.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, toplantıda yaptığı konuşmada, Türk Telekom ve GSM tarife paketlerini mukayese eden araştırmalarının ardından müşteri odaklı, basit ve anlaşılır, dinamik, esnek ve avantajlı tarife paketleri hazırlamaya çalıştıklarını anlattı.

Demircan, 2008'de başlattıkları "Akşam Konuşturan" ve "Uzun Konuşturan" tarife paketleri ile eylül ayından yıl sonuna kadar 700 bin müşteriye ulaştıklarını, aynı süreçte bu tarifeye dahil olan abonelerinin akşam konuşma trafiğinin yüzde 72 arttığını belirtti.

Bu artışta, GSM konuşmalarından pay alınmasının da rol oynayıp oynamadığı konusunda Demircan, "Cep telefonu kullanımının yüzde 50'si evlerde, yüzde 30'u kapalı, sabit mekanlarda gerçekleştiriliyor. Böyle bir fırsat sunulunca eminim ki müşterilerimizin bir kısmı GSM yerine ev telefonunu kullanmayı seçmiştir" diye konuştu.

"Müşterilerimizden aldığımız sabit ücretlere karşılık daha fazla değeri onlara ulaştırmak ana hedefimiz oldu" diyen Demircan, şehiriçi konuşmalarda kullanılacak yeni tarifelere ilişkin şu bilgileri verdi:

"JeTTvel tarifesinin ilk paketi 'Paket100' ile müşteriler, ayda KDV ve ÖİV dahil olmak üzere 100 dakika için 19 TL ücret ödüyor. 'Paket200' tarife paketini seçen kullanıcılar, sabit ücret ve paket ücreti dahil 23 TL ödeyerek 200 dakika, 'paket 300'ü seçen kullanıcılar ise 27 TL ödeyerek 300 dakika konuşuyor."

Bugün standart hat müşterilerinin yaklaşık 50 dakika karşılığı 19 TL ödediğini dile getiren Demircan, yeni tarifelerine geçen müşterilerine ilk 3 ayda, paketlerindeki dakika kadar ilave konuşma süresi vereceklerini aktardı.

Demircan, bu paketleri satın alan müşterilerinin şehirlerarası, uluslararası ve GSM konuşmalarının "StandartHatt" tarifesi üzerinden fiyatlandırılacağını belirterek, yeni tarifelerinin bugünden itibaren uygulamaya geçtiğini söyledi.

2009 yılında abone sayısını korumayı hedefliyoruz

Şehir içi telefon görüşmelerinin alternatif operatörlere açılmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Demircan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aslında tüm Türkiye'yi aramaya yönelik kampanyalar yapmak isterdik ancak şehirlerarası görüşmeler rekabete açık, şehiriçi görüşmeler kapalı olduğu için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) izin vermiyor. Şehiriçi telefon görüşmelerinin rekabete açılmasını biz de istiyoruz. Çünkü bu pazarı büyütüyor. Şehirlerarası telefon görüşmeleri rekabete açıldıktan sonra diğer operatörlerin pazar payı yüzde 30'a ulaştı ama pazar o kadar büyüdü ki bizim de trafiğimiz arttı. Bizim gelirlerimizin yüzde 35'i şehir içi telefon görüşmelerinden geliyor."

Geçtiğimiz yıl başında yaklaşık 18 milyon olan abone sayılarının şu anda 17,5 milyon seviyesinde bulunduğunu açıklayan Demircan, sabit telefon operatörlerinin abone sayılarının tüm dünyada düşüş sürecine girdiğini, Türk Telekom'da kayıp oranının, dünya ortalamalarının çok altında olduğunu, 2009 yılı sonunda şu andaki abone sayılarını korumayı hedeflediklerini anlattı.

Sabit ücret uygulaması
Demircan, sabit ücret konusunda yaşanan hukuk sürecine ilişkin bilgilerin de verildiği toplantıda, sabit ücretin toplam ses gelirleri içindeki payının Batı Avrupa ülkelerinde yüzde 50, Doğu Avrupa'da yüzde 45, Türkiye'de ise yüzde 36-37 seviyelerinde olduğunu kaydetti.

Aldıkları sabit ücret karşılığında müşterilerine hep daha fazla değer yaratmayı, örneğin daha fazla konuşma imkanı sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan ve sabit ücret tartışmalarının daha çok kafa karışıklığından çıktığını ifade eden Demircan, önümüzdeki dönemde Türk Telekom'un sabit ücret karşılığında gerçekleştirilen yatırımlarının anlatılacağı yeni bir reklam kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.

Sınırsız konuşma için BTK'ya başvurduk

Erem Demircan, yatırım planlarına ilişkin olarak ise, yıllık ortalama 1 milyar TL'nin üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, "Krizden sonra, kriz öncesinde yaptığımız yatırım planlarında hiçbir değişiklik yapmadık" dedi. Demircan, belli bir ücret karşılığında sınırsız konuşma tarifeleri sunmak için de BTK'ya başvuruda bulunduklarını açıkladı.

3G uygulamasının kendileri açısından tamamlayıcı bir teknoloji olacağını belirten Demircan, Türk Telekom'un yeni teknolojileri konusunda şu bilgileri verdi:

"2009 yılını 'yakınsama yılı' ilan ediyoruz. 3G de bunu destekleyen bir teknoloji. Wiro ürünümüz de yakın zamanda hayata geçti. 4 hafta içinde 66 ülkede müşterilerimiz bu ürünümüzden faydalanmışlar. Şu anda Türkiye genelinde 2 bin 700 noktada WiFi hotspot var. Hedefimiz yıl sonunda bu rakamı çok yukarıya çıkarmak. IP TV de, yıl sonundan önce devreye girecek."

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 48 Yorum

jettvell ne ya!!!

Şu internet fiyatları ve hızlarındada yeni tarifeler olsa hiçde fena olmaz. Yoksa sabit hatta yeni tarife varmış kimene...

türk telekomdaki yöneticiler böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorlar anlamıyorum hakları yokken sabit ücret alıyorlar üstüne de sabit ücretin karşılığı olarak daha kaliteli iletişim sağlayacağız diyorlar peki bunu bugüne kadar neden yapmadılar, ayrıca göz göre göre bizi internette de konuşmada da kandırıyorlar, özelleştirildi ama hizmetler özelleşemedi, hizmetler geliştirilemedi, tekel olarak istediklerini yapıyorlar yeni tarifeleri de yetersiz. cem yılmaza milyon dolarlar vermeden önce altyapıyı düzeltsinler.

Şu telefon ve internet kullanım fiyatlarını %50 ucuzlatın da, o zaman görürsünüz "Arif"e "Tarife" nasıl yapılırmış. Yok şu hat yak bu 100 falan anlamam ben kardeşim, kâr etmek ve pazarlamanı ikiye katlamak istiyorsan, %50 indirim tam ilacı. Zaten sezonda geçiyor hani, paketler elde şişmeden elden çıkarmak lazım...

inanmıyorum ben o verilen oranlara.. en fazla cep telefonu tariflerinde olduğu gibi az kontörle konuşma karşılığı fazla sabit ücret ödemeli paketlerden kaynaklanıyor olabilir ama ona bile inanmıyorum. O ne öyle doğu avrupa'da şöyle, batı avrupa'da böyle.. var mı bizim gibi seçme şansı olmayan avrupa ülkesi vatandaşı ondan bahsetsin bana... böyle mi olur özelleştirme?.. kurdular tekeli istedikleri gibi at koştursunlar...

Kimsenin artık sabit telefon kullandığı yok. Sabit ücreti almaya devam edebilmek için kulp uyduruyorlar işte ne olacağıdı başka. Ben sadece ADSL kullanıcam hiç konuşmıcam kardeşim. Ne 19dk ne 5dk ne 1 dakka. Bana da tarife yapsana. Eskiden sabit ücret 9du şimdi al sana bedava konuşma die 19a çekiolar. Benim gibi düşünen tüm adsl'cilerden gelecek ekstra 10 tl daha. İndirim mi yapmış oluyorlar göya. Cin bunnar ciiiiin...

Millet sizden bıkmış hala tarife çıkarcam diye uğraşıyorlar,burada telekom adına bir tek olumlu yorum göremedim,herkes gıcık oluyor buna!
Ben ttnet i iptal ettircem, icabında tel. hattını da...
Cep çıktı çıkalı artık sabit tel.lerin modası geçti, millet hatlarını iptal ederek sizlere en güzel cevabı verecektir!

Yakın gelecekte iletişim cok daha ucuzlayacaktır. Önceleri cep telefonlarıyla konuşmaktan korkardık şimdilerde ise aylık 12TL gibi cok ucuz bir rakama sınırsız konuşabiliyoruz. Bu ucuzlamanın sebebinide internetin yaygınlaşması olarak değerlendiriyorum. Kanımca sınırsız görüşme için turktelekomun geç kaldıgını duşunuyorum.

Tek tek evlere telefon edip bu paketleri satmaya çalışıyorlar.

chip,BTK ne demek açıklarmısınız ?

sadece1.5 tl lik görüşme yapmışım.gelen fatura 17 tl bu kadar vicdansızlık olurmu?.abidik kubidik tarifeler uyduruyorlar amaç sabit ücreti devam ettirmek. internetim oldugu için kapatamıyorum.yoksa bir dakika tutmam.cem yılmaz a milyonlarca dolar verecegine faturaları düşür.interneti ucuzlat.24 aylık kontrat bitsin tt net e güle güle.

sözleşmemin bitmesine 2 ay kaldı bitsin hesabı kapatıcam..ev tellefonunu kullanan yok her ay sabit ücret ...araştırdım dünyada benzeri yok bunun..protesto için kapatıcam iki ay kaldı..ya sabır..

telekom alsın o tarifeleride diye başlamak geliyor cümleme ama olmaz burada adam gibi tek tarife ve tabiki uydun fatura yoksa telekom artık sabit telefonda kan kaybediyor cem yılamza vereceği parayın indirimede gözden çıkarsayadı en azından bize yarardı ne oldu cem yılmaz paraları cukka ama kapatan kapatana yine bizde 2 tane kapattık eşim ablasıyla almanya ile konusmasa ewdekıde kapanacak ama almanyadan arayıl rahat rahat konustukları için elim mahkum (kuruwa)

adsl ne oldu hani 2009 da vergi indirimi vardı 2009 gireli bir ay oldu ama vergi indirimi yok.insan bir kez de sözüne sadık kalır.

bende kapatacam ev telefonu alışkanlığı olduğu için ailemin kapatamıyorum.bana kalsa uydunet kullanıyorum. zaten kalmam için bir sebep yok. kontorlü hattım daha ucuz ve daha iyi. konuşmadan evdeki telefona 35 tl ödemek koyuyor. ben o konuşmayı ceple yapsam 35 tl hayatta tutmaz. en fazla 20-22 ytl tutar. iletişim ucuzladı.ev telefonunu cep telefonundan pahalı hale geldi. kapattıramazsam artık napıyım bu tariflelerde birini seçerim. yine hiç olmazsa biraz daha kazıklanmış oluruz.

Telefonunu sadece ADSL için kullanan kişiler hiç düşünülmemiş. hiçbirşey değişmiyor. Aksine sabit ücretin üstüne fiyat farkını koymuşlar, peşin kontör satacaklar. Bunu da yeni birşeymiş gibi sunuyorlar.
Eğer sabit ücreti avrupa ile karşılaştıracaksak herşeyi karşılaştıralım o zaman. örneğin 10 katı daha hızlı internetin avrupada aynı fiyata verildiğini de karşılaştıralım. Türkiyedeki fahiş fiyatla yavaş interneti karşılaştıralım...
Sabit telefonun modası geçiyor, yavaş yavaş eriyip bitecek, bitmeden olabildiğince parseyi toplama çalışmaları olarak görüyorum

Telefonunu sadece ADSL için kullanan kişiler hiç düşünülmemiş. hiçbirşey değişmiyor. Aksine sabit ücretin üstüne fiyat farkını koymuşlar, peşin kontör satacaklar. Bunu da yeni birşeymiş gibi sunuyorlar.
Eğer sabit ücreti avrupa ile karşılaştıracaksak herşeyi karşılaştıralım o zaman. örneğin 10 katı daha hızlı internetin avrupada aynı fiyata verildiğini de karşılaştıralım. Türkiyedeki fahiş fiyatla yavaş interneti karşılaştıralım...
Sabit telefonun modası geçiyor, yavaş yavaş eriyip bitecek, bitmeden olabildiğince parseyi toplama çalışmaları olarak görüyorum

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
chip,BTK ne demek açıklarmısınız ?

Merhaba ; ben chip üyesiyim, ve BTK "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu " dur.

adsl de tık yok...gerisi yalan....

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
chip,BTK ne demek açıklarmısınız ?

Haberin içinde "... şehiriçi görüşmeler kapalı olduğu için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) izin vermiyor." cümlesinde açıklanmış işte.

Arkadaşlar Orta Asya'da yaşıyorum ve yaşadığım ülke bizim ülkemizin 20-30 gerisinde ama burda sabit ücret ödüyorsun şehir içi ücretsiz istersen 24 saat konuş.Anlayamadığım bir şey Türkiye'de neden herşey bu kadar pahalı.yazık günak şu millete yaptıklarına

"IP TV de, yıl sonundan önce devreye girecek."

IP TV ile internetten rahatça TV izleyebilmek için TTNET'in şu anki tarifelerinden 16 mbps'lik olanı seçmek gerekecek. Zira görüntüyü TV'de olduğu gibi net izleyebilmek için bağlantı hızının en az 15 mbps olması gerekiyor. 16 mbps'lik limitsiz bağlantı ücreti + IP TV servis sağlayıcı ücreti:(

Istedigi kadar indirim yapsa da su anda iletisime dunyada en cok parayi odeyen ulkelerin basinda geliyoruz. kim ne derse desin bu boyle ve boyle de gitmeye devam ediyor. istedigi kadar indirim yaptik paket hazirladik deseler de dunya standartlarinin cok cok uzerinde para oduyoruz. internet desek o zaten cabasi. bizim 1 meg. icin odedigimizi millet 16 meg icin oduyor..

Herkes Microsoft'a tekel diyor çoğu vatandaşlarımız bile bunu sebep göstererek Windows kullanmıyor. Telekoma tık diyen yok. Bazen isyan etmemek elde değil! Halkın yüzdesine laf diyen bir şair misali

bu ülkede güdülecek bukadar koyun varken ttnet napsın?

ŞU TELEKOM ADLS de ucuzlatsa artık her ay fazla para vermekten sıkıldım yavvvvvv

Bari şu ismindeki "Türk" ibaresini kaldırtabilesek.

"...Türk Telekom'un sabit ücret karşılığında gerçekleştirilen yatırımlarının anlatılacağı yeni bir reklam kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.."

Reklam yapacaksa tamam o zaman sabit ücret alsın tabi.
Biz onu bekliyoduk zaten,itirazımız bunaydı.
Al okadar sabit ücreti reklam meklam yapma üzerine yat.:D

Reklam yapınca ne değişecek merak ediyorum ?

Isanlar konuşmadığı halde 10 YTL sabit para ödemek istemiyor, telekom 100 kontor satarak ayda 19 TL ödetmenin peşinde.

Bu firma ağzı ile kuş tutsa da artık kara listemizden çıkamaz. 3G gelince biz nasıl tamamlanacağını gösteririz. Yolun sonu göründü galiba. Şimdi yine flütü çalıp yeni bir masal anlatacaklar galiba...

Hele şu telefonsuz adsl bir çıksın da, bak bakalım değil senin telefonunu kullanmak, değil senden herhangi bir şey almak, seni kapımdan bile geçirmem ey köpeksiz köyde değneksiz gezen telekom.

artık bızı ılgılendırmıyor.7 tl konusmaya 15 tl vergı konursa bızde ıptal ettırırız.baktı olmuyor.bu uygulamaya gectı-bana su sacma gelıyor.adsl baglatmak ıcın tlf sart kosuyorlar.bu yasal bır durum degıl.hukuka aykırı

Türk devletinin sahipsizliğinden bir süre daha yararlanın,daha sonra bir osmanlı tokat ı ile gideceksiniz.
Bizi size mecbur edenlere lanet olsun.

Maalesef...
Burada yorum yapabilecek kişiler sabit telefonu sadece internet için kullanıyor. Ancak internetin "i"sini bilmeyen milyonlarca kişi var. Anneme cep telefonu kullanma alışkanlığını yerleştirmem aylarımı aldı. İnsanlar yeni birşey öğrenmek yerine eski alışkanlığını devam ettirmeyi şeçiyor. Telekomun tek kozu bu. Yoksa şimdiye evlerde telefon kalmamış olurdu.

İnternet uğruna her ay 11,50 TL para ödüyorum sabit hatta + 29 ytl de adsl için telefon hattımı sadece adsl için açık tuttuğum için adsl in bana maliyeti 40,50 TL. Şu sabit hat olmadan kullanılacak adsl ne zaman çıkacak? Bir an önce çıksada kurtulsak bu kan emicilerden.

Üşenmedim burdaki tüm yorumları okudum.Ve gördümki herkes benim gibi bu türktelekomdan muzdarip.Burdan Türk telekoma sesleniyorum; umarım duyar.Ey türk telekom daha düne kadar cep telefonu çıktı diye hiç bir evde tel kalmamıştı şükretki adsl olayına her eve zorunlu kıldın telefonu buda yetmezmiş gibi sabit fiyat adı altında milleti soymaya devam ediyorsun.birde dünyada görmediğim kotalı diye bir şey oturttun milleti 4 gb esir ettin.Devam et bakalım daha ne kadar gidersin.Tekel olmasan millet sana muhtaç olmasa bunları yapabilirmiyidn.Umarım, benim bu kendi dileğim bunu Türktelekomdan birileri okur.

onların tek bir tarifesi var 1 konuş 3 öde, 0 konuşsanda 3 öde

Türk Telekom tellcom geldi seninde sonun geldi.5 megabit sınırsız hemide fiber optik 100 Mb/s sınırsız 169 TL 1 MB/s 29 TL No Tel No Kan emicilik işte gerçek hizmet diye ben buna derim.İstanbulun irçok bölgesinde de internet erişimlerini açtılar.Kendi omurgaları üzerinden IP alabildikleri için ayrıca bir telefona ihtiyaç duyulmuyor.G/Hsdsl No Vdsl2 veya Adsl geri kalmış ülkelerin kullandığı hiçbir sistem yok.Direkt Japonların şu anda dünyada tek kullandıkları sistem hemde kablosuz modemde bedava veriyorlar.Bakalım Türk Telekom nereye kadar gidecek.Hep beraber göreceğiz iyi kan emdiler.Milletde kan kalmadı.

Yap kotalı 1 mbiti kotasız 2mbit 29ytl.Yap 4 mbit sınırsız 49 ytl.Yeni hız seçeneklerini aç 6,8,10,13........Bak ttnet bunları yaparsan çok hayır duası alırsın :D

Bari şunun adındaki Türk ismini kaldırsalar,nasıl olsa bizim değil...Tarife adı altında Sabit Soygun yapıyorlar,konuşmasanda ödüyorsun o parayı,yaptıkları hiçbir tarife tüketiciden yana değil.Şimdi C.Yılmaz'ı kullanarak güle güle soyuyorlar bizi...

zaten bende bıkmıstım bu sabit telefon faturasından ödemeye yok abone olmadan internet olmazmıs neden olmasın avruda varda bizde yok nasıl olsa bunlar enayi öderler hesabı en iyisi cep telefonu para olursa konusursun telekoma gelince eve icralık oluyosun bende bunlara inanmyın bunlar cem yılmaz a calısıyo

10 liralık konuşmaya 30 liralık fatura geliyor, utanıp sıkılmadan yok şöyle indirim yaptık yok şöyle uçtuk diye palavralar sıkıyorlar...

nerde o vdsl2 reklamlarda bağırıyodunuz anca palavralar atın

tv de bir çok reklam yalan haberler çıkıyo bu rtük nabıyo maaşlarınımı bekliyolar

*3G de bunu destekleyen bir teknoloji. Wiro ürünümüz de yakın zamanda hayata geçti. 4 hafta içinde 66 ülkede müşterilerimiz bu ürünümüzden faydalanmışlar*

palawraya bakbe abi 3g diye bişeymi kaldı yurt dışında. gelse nolacak aylık 100tl qicknet daha ucuz bunu yaymak lazım.

telekom bizleri ütülemekte nezaman vazgeçeceksinallahtan cep telefonlarıvar

kardeşim ben dişarda türk telekomun bayılerınde ariyorum arada 1 tl verırsem evden aradımmı onun beş katı yazıyor sabit üçretide çabası insanı apaçik soyuyorsunuz

şu internet fiyatlarının üstüne gidelim arakadaşlar 2mbit e 69 ytl ödüyoruz adamlar dünyanın diğer ucunda 1GBit e 49 yen felan ödüyorlar okadar olsun demiyorum ama hiçyoktan 2mbit hat 40 ytl felan olması lazım yani 1mbit limitli 15 felan limitsizde 30 felan süper olur ama gel gelelim telekoma anlatmaya.sözde bide internet normal telefon kablosunda verimsiz diye fiber e geçicektik daha hala ne kablo var ne router

hemen hemen butun yorumları okudum oncelıkle solemek ıstedıgım bızım ınsanımız hıc bır zaman hıc bırseyı begenmemıstır hep elestırmıstır bu ulkedekı her konuda boyle hep kendısı daha ıyı yapar baskası hıctır.ve arastırmadan konusur.en basıt futbol adamlar canını dısıne takar bızımkıler kahvede oyle olmaz bole olurder ynısı telefon olayındada var ben telekom mus cep mıs ınternette su fırmaymıs dıye bakmıyorum olaya ben dıyorum kı 1-cep telefonundanda sabıt ucret alınıyor nıye gormezden gelıyorsunuz her ay konturlere zam gelıyor nıye sesınız cıkmıyor.2-telekomun sahıbı oldugu avea fıya dusurmeseydı turkcell ne kazıklar atardı bı dusunun.3-herkez dıyorkı ınternet olmassa kımse telefonu tutmaz kapatır telefon abonesı 17 mılyon kusur adsl abone sayısı 6 mılyon bıle degıl bu celıskı degılmı
4-turkıyenın butun altyapısı telekoma aıt eger telekom olmassa en basıtınden bankadan bır havale bıle yapamassınız atm den para cekemessınız5-bı arkadas tellcom geldı telekom bıttın demıs 100 mb ınternet demıs oncelıkle o arkadas sunu bılsın 100 mb ınternetı kullanması ıcın yanı o hızı alması ıcın ole bır pc sı olması lazımkı o verımı alsın kı ole bır pc yok bu degılmıdır ınsanları olmadık vaatlerle somurmek6-ve buda sonucusu bı arkadasda demıskı turk ınsanı alıskanlıgından vazgecmıyor o yuzden telefon abonelıgını ıptal ettırmıyor bence cok iyi yapıyorlar herkesın gormezden geldıgı bı konu var arkadaslar saglıgımızı bu cep telefonları nasıl etkılıyor ınsanlar ufacık bebeklerının yanında telefon la konusuyor ellerıne telefon verıyor cocukalrının hayatıyla oynuyor ben evıme gırdıgımde cep telefonunu kapatıyorum evlatlarım zarar gormesın dıye bıze de zararı var ama dısarıda katlanıyoruz ve cok az konusmaya calısyorum ve benım gıbı yapanların sayısı az degıl bu yuzdende ev telefonları hala duruyor etrafınıza bır bakın ne kadar baz ıstasyonu var bunların bıze ola radyos etkısnı 10 sene sonra anlıycaksınız ama bence gec olucak telefon kulagına yapısık gezenler var onları dusunmek dahı ıstemıyorum 3g cıktı artık ve hersey daha da kotu olucak suandakı baz ıstasyonu sayısı en az 9 kat artıcak bır bakın medyaya bu cep telefonunun zararından nıye bahsetmez cunku en buyuk reklamı onlardan alır da ondan hıc bı kurum umrumda degıl ben colugumu cocugumu sevdıklerımı dusunuyorum saglımmızı dusunuyorum cep telefonuyla dogmadık her an onla konusmak zorunda degılız acıl ıhtıyacı gıderır kapatırım ılk baslarda sıgarada zararsız dıyorlardı gorduk ne oldu yıne gorucez herkes ev telefonunu kapattırsın 3g ıle de ınternete baglanırsınız nasılsa artık telekoma ıhtıyac yok ama saglıgınız gıttınde sımdı vermeye kıyamadıgınız telekoma olan paranın kat kat fazlasını bu sefer hastaneler acacak olan cep oparatorlerıne vermeye devam edersınız

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play