Türk Telekom en yeni teknolojilere hazır

Türk Telekom'un fiber altyapısı ileri nesil mobil teknolojisinin can damarı olmaya devam edecek.

Türk Telekom en yeni teknolojilere hazır

Türk Telekom Grubu, 81 ile yayılan güçlü fiber altyapısı ile tüm yeni nesil iletişim hizmetlerini en hızlı ve kaliteli şekilde Türkiye'ye sunmaya hazırlanıyor. Sadece bugünün değil, önümüzdeki on yılların teknolojik gelişmelerine uyum sağlama kapasitesine sahip olan Türk Telekom Grubu iletişim ve teknoloji altyapısı, Türkiye'de 4G ve 5G gibi her türlü yeni nesil mobil hizmetin bel kemiğini oluşturuyor. 40 bin kilometresi yurtdışında olmak üzere, 230 bin kilometreden fazla fiber hatla Türkiye'yi fiberle birbirine bağlayan güçlü alt yapı, yeni nesil mobil teknolojilerinin de temelini oluşturuyor.

3G servislerinin Türkiye'de Türk Telekom altyapısı sayesinde hizmet verdiğini; 4G, 5G gibi her türlü yeni nesil mobil hizmetin ancak güçlü fiber altyapılar üzerinde hayata geçebileceğini ifade eden Türk Telekom Grubu CEO'su Rami Aslan, "Dünyada veri kullanımı ve buna bağlı olarak veri iletim altyapılarına olan ihtiyaç inanılmaz bir hızla artıyor. Bu gelişim elbette ki mobil iletişimin yaygınlığı ve yeni teknolojilere uyum sağlama konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye'ye de yansıyor. Türk Telekom Grubu olarak iletişim ve teknoloji altyapımız sadece bugünün değil, önümüzdeki on yılların teknolojik gelişmelerine uyum sağlayacak hız ve kapasiteye sahip.

Fiber hızda Guinness Dünya Rekoru sahibi

Bu kapsamda başarımızı bir tek çift fiber kablo bağlantısı üzerinden saniyede 8 Terabit veri aktarımı sağlayarak gerçekleştirdiğimiz bir erişim rekoru ile de tescilledik;  bu başarı Guinness tarafından tescil edildi. "Guinness Dünya Rekoru" başarısı, fiber optik iletişiminde süregelen liderliğimizin bir göstergesidir.

Kuruldukları günden beri Türkiye'deki tüm operatörlerin 3G'de dâhil olmak üzere trafiğini taşıyan ve destekleyen en son teknolojiye sahip altyapımız, yıllar boyunca yaptığımız yatırımların sonucunda mevcut kapasitesiyle 4G ve potansiyel gelecek yeni mobil teknolojilerin getireceği iletişim trafiğini de rahatlıkla taşıyabilecek esneklikte. Mevcutta tüm operatörlerin oluşturduğu veri trafiği ve yükü kapasitemizin ancak 10'da birine ulaşıyor.

Bugün, 40 bin kilometresi yurtdışında olmak üzere, 230 bin kilometrenin üzerindeki fiber hatta sahibiz; Türkiye'de her 10 haneden 1'i fiber hizmetimizden yararlanıyor. Bu oran Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya ortalamasını bile geride bırakıyor" dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Sizin kadar gelişmişi de yoktur şimdi.

O kadar hız nereye gidiyor? 3mbps internet hızım var ttnet sayesinde.

Yalandan kim ölmüş, salla gitsin! Nerde Fibernet, Başkentin göbeğinde bir ilçede oturuyorum fibernet yerine telefon kablosu üzerinden internet hizmeti alıyorum. Hariri, tıpkı Almanya'da D-Telekom gibi altyapıya 1 kuruş yatırım yapmıyor olanla yetiniyor, karına kar katıyor.

@29 Nisan 2015 15:32 bende başketin göbeğindeyim türk telekom altyapısı ile 24 mbps'e kadar internet tarifesinden 23 mbps alıyorum. türk telekom fiber internette fttb altyapısını tercih ediyor. yani binadaki fiber dolabına kadar fiberoptik kablolama yapılıyor dairelere adsl de olduğu gibi binadaki telefon hattından aktarma yapılıyor. eğer binadaki kablolama iyiyse bu sizin için bir sorun teşkil etmiyor.

Siz önce ev internetinizi hızlandırın fiyatınızı düşürün.İnternetinizi dünya hızları seviyesine getirin. 4g-5gnizi istemiyorum.

Tabi hazır. Badem bıyıklardan belli.

çok ağır söverdim de yayımlamazsınız şimdi....

Aynı telekom dan bahsediyor değilmi ? 50- 75 GB adi kotası olan? Heee 6G ye de hazır. Ne dediğinin farkında olmayan başka biri. 5G denemeleri saha testi 2020 de yapılacak 5 sene sonra. Cumhurbaşkanına 5G lafı ettirdiler. Şimdi saçmaladık ama arkasındayız mı diyorlar ? Ne diyorlar belli değil 10 yıl sonraya hazırız ? TTnet kullanıcısıyım hızı Download 3-4 Mb/S olan Upload 0.3-1 Mb olan bir kullanıcı olarak TTNet; eşşek sahibi birinin Ferrari ile F1 Yarış hayalini okudum. Yazı Zırvalık

Ülkemizde anayasa yüzünden altyapı yapabilen tek firma olup akk yı hayatımıza sokan, altyapıyı fahiş fiyatlara satıp 70 liraya 8 mbite kadar denip 4 mbiti geçmeyen interneti (bnz ttnet) hayatımıza sunan.İçinde türk geçmesine ragmen tüm yönetimi arapların olan türkiyedeki internet ve iletişimin kartelleridir kendileri.Ayrıca türkiye devleti tarafından 6 aylık kar fiyatına özelleştirilmiştir.Niye niçin özelleştirildigi bilinmemektedir

Saniyede 8TB'mı? O veriyi diskten internete internetten diske nasıl yazdınız? Saniyede 8TB yazacak SSD çözümü mü var? Üstlerinden geçen veri miktarını toplayıp akılllarınca kandıracaklar. Cami hocası gibi sima var adamda. Yemişim Lübnanlının Türk telekom firmasını. 4G için yıllarca yatmışlar 5G'nin adı çıkınca 4G akıllarına gelmiş. Şimdide nasıl iptal etsekte insanlar 10 yıl daha bekleyip 5G'ye geçirsek diye düşünüyorlar.

Sömürgeci Türk telekom

Valla veri trafiğini bilmem ama türk telekoma biz habire veriyoz.türk telekomda habire alıyor..üçe beşe bakmıyor devamlı her ay 50 kuruş 1 tl arttırıyor telefondan internetten dünyanın parasını bi güzel alıyorlar bizden tek bildikleri dal bu...hizmet aynı hizmet, ücret devamlı gelişiyor büyüyor...tüketiciler olarak tükendik nefes aldırmıyorlar..adilsiz kotasıyla sabit ücretiyle nedense o sabit ücret bi türlü sabit duramıyor.hiç sabit ödeyemedik hep fazla ödüyoz konuşmadığımız telefonun parasını.

MADEMKİ bu kadar gelişmiş neden şimdiye kadar 4G,ye ülke geçememiştir. ? mademki 5G hazır hemen 5G başlasın..yoksa üflemekmi ? vantilator gibi.. hem var hem yok..ne anlatmak istiyorsun.jeo ?

"Mevcutta tüm operatörlerin oluşturduğu veri trafiği ve yükü kapasitemizin ancak 10'da birine ulaşıyor" demiş. Peki, internet niye ucuzlamıyor ?

sen hele bi fiberi hallette 5g şöyle dursun

TTNET 4GB interneti 10TL satıyor (yalın internet) ve bununla gururlanıyor. Ben olsam utanırım.

Ne hazırı be, siz daha 16 Mbit'e stabil olarak 12 Mbit hızı bile veremiyorsunuz. 5G sizin neyinize; siz ancak devletin yapmasını beklersiniz alt yapı yatırımlarını. Gördük Bilgi Toplumu Stratejik Plan Taslağını, neden alt yapı yatırımı yapmadığınız belli, bedavadan alt yapıya konmak sizin derdiniz.

Teknolojiyi sizden öğrenecek değiliz. Pc billgisi biri geldiğinde sadece ekranı kapatmakla sınır olanların yönettiği ülke @chip bu yorumu onaylarsın demi

istanbul alemdağ nişantepede hala 15 sene önceki yöntemle ev telefonundan internete bağlanıyoruz buna ne diyecek acaba sayın çok teknolojik başkan?

4G'ye hazır değilmişsiniz, 5G'ye nasıl hazır oldunuz?

Ulan o kadar hızı yakalasan ne olcak, eve gelen 3 mbps. Japonya bu internet hızını 10 sene önce kullanırken biz daha yeni erişiyoruz :D Bantgenişliğini sakla da turşusunu kurarsın. Değil 4g 5g ile beraber tadarız!

Bırakın bu siyasetçi palavralarını artık daha doğru düzgün adsl i veremediniz. İstanbulun gobegindeyim fiber yok. Herşey gibi bu da ülkede yozlaşmış.

Türk Telekom reklam için paramı veriyor size ?? bu yazdıklarınıza kendiniz inanıyormusunuz acaba yıl 2015 hala ttnet kesiliyor, hala yavaş bağlantı sınırsız 16mbps net kullanıyorum ama haftada 1 kesinti oluyo çalışma var diye geri dönüyorlar. yalanlar yalanlar yalanlar...

anlaşıldı şimdi recepin neden 5g dediği adam meğersem tt ye reklam yüzü olmuş :D . ne 5 ve fiberi siz daha adsl bağlantısını adam gibi veremiyorsunuz. büyük bir ilin merkezi dağıtıcının dibinde bile 8mbps net max 6mbps. birde akk diye altyapı yetersizliğinden arka taraflarından uydurdukları birşey ile milleti mikiyorlar. badem bıyık +300 point önde başlatmış sizi , kara koyunun peşine takılmayın ;)

Dünyada herhalde TTNet gibi sürekli küfür yiyen başka bir kurumsal firma yoktur diye tahmin etmekteyim. Yurtdışı çıkışımız hala sürünüyor. Dosya upload servislerinin bile çıkışları bizim TTNet ten daha fazla. TTNet teorik hızlarla konuşmak yerine son kullanıcıya verdiği hızı konuşmalıdır. Ayrıca 10Gb metro hat 200 bin TL bu ne arkadaş? Böyle bir rakam mı var? Ondan sonra da herkes yurtdışı lokasyona yöneliyor. Facebook sayfasında da her 100 kişiden 80 i sırf küfür etmek için yazıyor..!

Hepinizin fiber altyapısını toplasan bir Superonline'ınki etmiyor. Bir de 5G'den bahsediyorsunuz. Bırakın bu siyasi palavraları.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost