Türk Telekom liderlik edecek

Türk Telekom mobilde yeni döneme "Fiber Güçlü 4.5G" ile liderlik edecek.

  • Utku Anbar
Türk Telekom liderlik edicek

Türk Telekom'un Fiber Güçlü 4.5G hizmeti müşteriye;

  • En hızlı 4.5G'den 3 kat daha hızlı mobil internet deneyimi,
  • Güvenilir ve yaygın altyapı sayesinde her zaman ve her yerde kesintisiz ve kaliteli iletişim,
  • Kullanıcıların ev ve ofislerinde yaşadıkları veri indirme ve yükleme hızı ve kalitesinin mobilde de devamını,
  • Büyük şehirlerin yanı sıra kırsal bölgelerde dahi yüksek performanslı ve kesintisiz iletişim olanağı,
  • HD kalitesinde mobil televizyon deneyimi sağlayacak

Türk Telekom CEO'su Rami Aslan: "Fiber Güçlü 4.5G ile müşterilerimiz güçlü altyapımız ve sunduğumuz GiGA 4.5G teknolojisiyle iletişimden eğlenceye, istedikleri yerden istedikleri zaman dünyanın en yüksek hız deneyimine en iyi kalitede ulaşabilecekler."

Hızın yeni adı GiGA 4.5G, 1 Nisan itibari ile 81 ilde aynı anda hizmete girecek.

Türkiye'nin iletişim ve eğlence teknolojileri lideri Türk Telekom, bugün İstanbul Park'ta Türk Telekom CEO'su Rami Aslan ev sahipliğinde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 4.5G'ye yönelik vizyonunu paylaştı. Rami Aslan 1 Nisan'dan itibaren 4.5G ile değişecek iletişim ve eğlence anlayışını yansıtmak amacıyla konuşmasına "sanal gerçeklik" video gösterimi ile başladı. "Sanal gerçeklik" teknolojisi Türkiye'de ilk kez Türk Telekom'un basın toplantısında kullanılmış oldu.

Türk Telekom'un "Fiber Güçlü 4.5G" hizmetiyle müşteri deneyiminde yepyeni bir çağ başlatmaya ve güçlü altyapısıyla Türkiye'nin geleceğini yazmaya hazır olduğunu söyleyen Rami Aslan: "Tüketicilerin beklentilerinin ve ihtiyaçlarının sürekli arttığı bir döneme hazır olmak için kendimizi her zaman bir adım önde konumlandırıyoruz. 4.5G ile başlayan dönemde, sunduğumuz Fiber Güçlü 4.5G hizmetiyle müşterilerimize, en yüksek hız, kapasite ve kaliteli hizmetin güvencesini veriyoruz. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, Türk Telekom müşterileri, en yüksek performansı, en güvenilir ve kesintisiz bağlantıyı bizimle yaşayacak" dedi.

Rami Aslan: "Tüketiciler, 4.5G'de farkı Türk Telekom'un Fiber Güçlü 4.5G'si ile daha iyi anlayacaklar"

4.5G hizmetini müşterilerine ulaştırmak için en kritik frekanslarda en geniş bant aralığına sahip olduklarını ifade eden Aslan: "4.5G hizmetlerinde spektrum çok önemli. Ama en az onun kadar önemli bir şey var ki o da fiber altyapısı. Türk Telekom olarak 4.5G'de abone başına hem en geniş frekans aralığına hem de kaliteyi kesintisiz bir şekilde sunabilmek için 4.5G baz istasyonlarını 81 ilde çepeçevre saran fiber ağa sahibiz. Bu avantajımızı müşterilerimize dünyanın en yüksek hızını ve benzersiz veri indirme ve yükleme kapasitesini sunarak yansıtacağız. Diğer bir ifade ile biz Türk Telekom olarak, 4.5G'deki farkımızı fiber gücümüzle göstereceğiz. 1 Nisan'dan itibaren, ülke genelinde yaygın fiber ağımızla en iyi 4.5G hizmetlerini sunmaya başlıyoruz. İlk günden itibaren tüketiciler, Fiber Güçlü 4.5G'nin farkını yaşayacaklar" dedi.

Türk Telekom müşterilerinin yaşayacağı 4.5G deneyimi, Avrupa'dan daha iyi olacak.

Rami Aslan, her geçen gün Türk Telekom'un Türkiye genelindeki Fiber Güçlü 4.5G baz istasyonlarının sayısının arttığına dikkat çekti. Avrupa'da fiberle bağlı baz istasyonlarının toplam baz istasyonu sayısına oranı yalnızca yüzde 20 iken Türk Telekom'da bu oranın Avrupa ortalamasının üç katından daha fazla olduğunu belirten Aslan, "Bu sayede, Türk Telekom müşterilerinin Türkiye'de yaşadığı 4.5G deneyimi, Avrupa'dan çok daha iyi olacak" dedi.

GiGA 4.5G teknolojisiyle dünyanın en hızlı mobil interneti 81 ilde aynı anda hizmete giriyor

Mobil dünyanın en iyileriyle yaptıkları işbirliklerini anlatan Rami Aslan, Wi-Fi ve 4.5G altyapılarını birleştiren 'GiGA 4.5G'  teknolojisini Türkiye'de müşterilerine sunan ilk operatör olmak üzere dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Kore Telecom ile işbirliği yaptık" dedi ve ekledi:  "Mobilde saniyede 1 gigabit hızını, 1 Nisan'dan itibaren Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda müşterilerimize sunacağız. Böylece Türk Telekom, "en hızlı 4.5G'den 3 kat daha hızlı" GiGA 4.5G teknolojisini Türkiye'de müşterilerine sunabilen ilk operatör olacak" dedi.

Hızın yeni adı olan GiGA 4.5G teknolojisinin, ancak ülkenin her yanını saran fiber altyapıyla mümkün olabileceğine dikkat çeken Aslan, "1 Nisan'dan itibaren Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda gigabit hızında mobil iletişim devrini başlatmaktan, 5G'nin vaat ettiği hızları bugünden Türkiye ile tanıştırmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarı, on yıllardır önceliklendirdiğimiz altyapı yatırımlarımızla entegrasyon stratejimizin gücünü birleştirerek, neler başarabileceğimizin en güzel ve somut örneklerinden biri" diye konuştu.

En iyi iletişim ve eğlence deneyimi entegrasyonun gücü ile geliyor

Rami Aslan, konuşmasında Türk Telekom'un yalnızca 4.5G'nin temelini oluşturan fiber altyapıya odaklanmakla kalmayıp, bu hizmeti en iyi şekilde tüketicilerle buluşturacak üst yapıya da yatırım yaptığını dile getirdi. Bu yatırımların en güzel sonucu olarak da Türkiye'nin lider dijital müzik platformu Türk Telekom Müzik'i, dijital oyun platformu Playstore'u ve münhasır TV içerikleri ile Tivibu hizmetlerini müşterilerine sunduklarını belirtti.

Türk Telekom müşterileri, altyapının gücü ve GiGA 4.5G teknolojisiyle, iletişim ve eğlence ihtiyaçlarına, istedikleri yerden istedikleri zaman dünyanın en yüksek hız ve kapasite deneyimi ile ulaşabilecekler. Fiber Güçlü 4.5G, sadece yüksek hızlı internet erişimi değil aynı zamanda HD kalitesinde mobil televizyon deneyimi, büyük şehirlerin yanı sıra kırsal bölgelerde dahi yüksek performanslı ve kesintisiz iletişim olanağı ve sabit internette olduğu gibi mobilde de yüksek veri indirme ve yükleme hızı ve kalitesi sunuyor.

Müşterinin ihtiyaçlarını proaktif bir şekilde okuyarak iş modeline yansıttıklarını belirten Aslan: "Entegrasyon sayesinde mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini tek noktadan sunabilen sektörün en büyük "Çoklu Oyuncusuyuz" dedi. Aslan, 4.5G döneminde de Türk Telekom olarak müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik zengin ürün portföyünü avantajlı paketlerle sunacaklarını ifade etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

100 yıllık teknoloji kablolu iletişimi doğru düzgün sağlayamayan Telekom kablosuzda avrupaya kafa tutacakmış :) bence Telekom yöneticileri stand up yapsın. yapacaklarını vaad ettikleri şeyi anlatsalar milleti gülmekten kırıp geçirirler zaten

kaç para olacak? akk rezaleti ne olacak? 2 mart barselona'da açıklanan upload hızları ne oldu, ne olacak?

Kıtalar varken çokta önemli değil bu 4.5g

avrupadan iyi olcağı kesin ama bulgaristandan daha iyi olcağı kesin değil.bulgaristan bile bizden önde ab yi bırak.

3G'yi bırak Edge'yi bile adam akıllı veremeyen Türk Telekom, 4.5G'yi nasıl ve nerede verecek çok merak ediyorum. 8-9 yıldır AVEA kullanıyorum. Antalya Organize Sanayi bölgesinde rakip operatörler video izliyor ben chip.com.tr'yi bile açamıyorum. Müşteri hizmetleri ise bana daha iyi bir telefon öneriyor. "iPhone 6S Plus'ı satıp daha iyi ne alabilirim?" diye soruyorum, cevap yok. Telefonlarda 3G ibaresi var ama hız Edge. Artık akıllandım, ilk fırsatta başka bir operatöre geçeceğim.

@29 Mart 2016 20:31 çok zor birşey değil başka operatöre geçmek gidiyosun ve geçiyorsun hatta operatör değiştirmek chip te yorum yapıp memnun değilim ama 9 yıldır ne halt yemeye kullanıyorum ben de bilmiyorum yazmaktan bile daha kolay tavsiye ederim.

@29 Mart 2016 20:31 LTE ile farklı olmuş en azından vodafone'u ezdi...

Buna inanan Telekom müşterisi varmı acaba yıllardır iki adet sabit telefonu kapatmam için elinden geleni yaptılar nasıl olsa alt yapı toptancılığı yapıyorlar küççuk müşteri umurlarında deil uzun yıllardır avea müşterisiyim ben 3 G yi telefonumda hiç görmedim onlar 4.5G reklamını yapıyorlar çok komik İzmir Gaziemir serbest bölgede 4500 kişinin çalıştığı bir fabrikada çalışıyorum gelip görsünler bakalım Avea çekiyormu ekranda çoğu zaman bir çizgi ve internet E olarak görünüyo Halka insinler biraz

Sen önce mobilini bir düzeltme. Ankara'nın göbeğinde Çankaya MTA'da telefonun çekmiyor...

Ben negatif enerji diye buna derim. Avrupanin göbeginde 50 mbit lik lte hattimda su ana kadar en yüksek 20mbit hiza ulasabildim. Ama Türkiye de saniyede 1gbit hiz vaat ediliyorsa bu cok büyük bir vaat demektir. :))) Bir de ayni anda kac kisinin oradaki hücresel aga baglandigi da hiza önemli bir etki yapiyor.

Kendilerine cidd anlamda çeki düzen verneleri lazım. Bu zamana kadar hep reklamla piyasanın kaymağını yediler ama bundan sonra işler değişecek. İletişim daha da gelişiyor artık. Eğer iyi bir hizmet sınamazlarsa kullanıcılarını küstüreceklerdir. Çok dikkatli olmaları lazım.

zavallı türk telekom

1 GBPS Hızı vaat ediyorlar da Allah Aşkına biri bana açıklasın şu anda en iyi telefonun(s7 edge olsun, g5 olsun ne olursa olsun) bile lte cat9 olduğu yani EN FAZLA 450 MBPS Hızı desteklediği halde acaba hangi telefon 1 GBPS hızı destekleyip açacak?

Antalya Kemer, operatör avea, hız ölü. Daha ne yapacaksın. Eğer gelirse T-Mobile almak isterim. T-Mobile Türkiye'ye gel artık.

Kablolu alt yapıya giydiren arkadaşa istinaden şahsen İstanbul'un en boktan mahallesi kanaryada bile son yapılan altyapı çalışmaları sayesinde 100 megabit bağlantı kullanıyorum.İstanbulda altyapı sorunu kalmadı tek sorun akk saçmalığıdır.

palavra bakır kablolu sistemi fiber diye yutturan şirketmi fiberde lider olacakmış...

superonline fiber geldi ev telefonunu da türksel yaptık telekomdan kurtulduk ohh bee dedik resmen mutluyuz, tavsiye ederiz tt artık yalanlarını 3 kağıtlarını başkalarına yapsın.

Arkadaş iyice kafam karıştı her aperatör en hızlısı bizimki diye çıkıyor.Hepsi aynı anda en hızlısı , burda biri yalan söylüyor onu bir yakalarsam :)

@31 Mart 2016 11:38 en hızlılar TURKCELL ve VODAFONE olacak yüksek performans veren 3G kimde bi bak...

Sen de yorum yaz

Turhost