Türk yazılım şirketine büyük onur

KodA Yazılım, New York'ta düzenlenen 22. Uluslararası Kalite Zirvesi'nde ödüle layık görüldü

Türk yazılım şirketine büyük onur
KodA'nın ödüle layık görülmesi, Türk yazılım sektörünün geleceği için umut veriyor.

Tütk yazılım firması KodA, New York'ta düzenlenen 22. Uluslararası Kalite Zirvesi'nde altın kategoride ödüle layık görüldü.

KodA Yazılımdan yapılan yazılı açıklamada, 22. Uluslararası Kalite Zirvesinin New York'ta gerçekleştirildiği, düzenlenen törenle altın, platin ve elmas kategorilerde dünyanın çeşitli ülkelerinden firmalara ödül verildiği kaydedildi. Uluslararası Kalite Zirvesi'nin düzenleyicisi olan BID'in 178 ülkeye yayılan bir organizasyon ve QC100 Toplam Kalite Yönetimi modelinin yaratıcısı ve uygulayıcısı olduğu belirtildi.

Zirveye uluslararası iş camiasından isimler, ABD'deki diplomatik çevreler, Türkiye'nin New York Konsolosu ile çeşitli medya kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı aktarılan açıklamada, zirvenin ödül bölümünün, dünyada sektörlerine kaliteye verdikleri önemle liderlik eden şirket ve kurumları takdir etmek ve kalite konusunda firmaları teşvik etmek amacıyla her yıl "altın", "platin" ve "elmas" olmak üzere üç kategoride düzenlendiği ifade edildi.

KodA Genel Müdürü Ersin Taşkın, yaptığı değerlendirmede, küreselleşmenin bir gerçek olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Varlığını inkar etseniz bile sizi etkileyen veya etkileyecek bir süreç. O zaman ülkelerimizin lider iş adamları ve yöneticileri olarak bize düşen görev, küreselleşme gerçeğiyle zamanında yüzleşmek ve bu sürecin tehditlerinden çok fırsatlarına odaklanmaktır. Küreselleşmenin tehditlerinden çok fırsatlarına odaklanmak biz girişimcilerin ve lider iş adamlarının ihtiyaç duyduğu hayalleri ve motivasyonu getirecektir."

Açıklamada, KodA'nın doküman tabanlı çözümler sunma misyonuyla kurulduğu, şirketin faaliyetlerinin hizmetler ve ürünler başlığında ele alındığı belirtildi.

KodA'nın ağırlıklı olarak servis büro hizmetleri sunduğu ve şirketin, doküman tarama, görüntü işleme ve doküman arşivleme konusunda kendi ürettiği ürünlerin yanı sıra; tarama, görüntü iyileştirme, form işleme, OCR, ICR, OMR, Barkod Tanıma, serbest form işleme (fatura işleme) konularında ABBYY firmasının Türkiye tek teknoloji distribütörü olduğu kaydedildi.


AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bulgaristan bu konuda aldı başını gidiyor. biz de hala aldığımız distribütörlüklerin başarılarından övünüyoruz. bende bir yazılımcıyım, fakat türkiyede dünya çapında kullanılacak düzeyde son kullanıcıya hitap eden yazılımlar üretilmiyor. yaptığımız erp, cari, stok, muhasebe türünde yoğunlaşmış yazılımlar.
maalesef türkiye şartları maddi olarak çok zor ve bu yazılımcıları mecburen buna sürüklüyor. türkiyede çok büyük bir beyin potansiyeli var yazılım konusunda. hindistan ucuzluğu sayesinde piyasa da hakim. bizler ise irlanda gibi kalitesi yüksek kod yazanlar grubunda olmalıyız. yoksa bill gates in türkiyeye gelip de bir web sayfasının tanıtımını yapması ve bundan haz alması kadar 3. dünya ülkesi değiliz.
maalesef devlet bu konuda teşvik yapmıyor, dünya kadar vergi altında belimiz bükülüyor. devlet sinekten yağ çıkarıp nasıl daha fazla vergi alırım onun peşinde. hindistan bunu 1990 yılında yaptı ve şu andaki konumunu dünya biliyor. ufak yazılımlardan dolayı gurur duymuyorum dürüstçe söyleyeyim. destek alan büyük çapta geliştirmeleri tübitak yapabiliyor sadece. daha büyükleri için yönelim olmalı. yazılımda ileri dünya ülkelerinde bu tür haberler web sayfalarında bile yayınlanmıyor.. ayrıca KodA firmasını takdir ediyorum.

Bu Güzel bişey umarım bu ödül sayesinde Türkiyedeki Yazılım Şirketleri artar..

Firma logosu biraz fazla Kodak'a benzemiyor mu? :)

yaa arkadaşlar türkiyede yazılım yok denecek kadar az firmanın yazılım diye tabelası var gidiyosun yok biz pc bakım yapıyoruz yok evlere gidip pc tamir ediyoruz gibi cevaplar alıyoruz mağlesef ben veritabanı programcısıyım ve eylül'de 1 yıl staj görmem gerekecek ama bi türlü staj yeri bulamadım çok az firma var yazılım üzerine türkiyede ve firmaların da çalışma ortamı neredeyse 20m2'lik dükkanlar gerisini siz düşünün...

Bizden hiç bi halt olmaz ndn ? anlaşma, planlı çalışma, grup çalışması gibi faaliyetlerden yoksunuz.. TV'de izledim adamlar 14dakikalık bi çizgifilm sahnesi için tam 1 yıl ugrasıyolar....

Bizde ise 2 - 3 kişi bir araya gelip bişiler yapmaya çalışıyolar e hadi yapın yapabilirseniz nedir beş para etmez işler...

Böyle tek tük firma çıkar ama yaptıkları işe bakarsanız çook gerilerin işleridir.. Neden dünyada daha iyi olan bir şeyin sırf bizde yapıldığı için çook geri kalmış versiyonunu alalımki birde bu bizim oyun yapan şahıslar içinde geçerli.. şu bir gerçek biz adam akıllı oyun yapamayız ha yaparızda.. ama hiç bi zaman bu zamana kadar yapılmış en berbat oyunla bile kıyaslanamaz... belki böyle büyük bir grup bir araya gelir bir kaç sene ugrasırsa bişi çıkarırlar.. neyse yazı uzadı gitti işin aslı plan proje anlaşma hedef belirleme elinde olanları değerlendirme...

Birde şunu ekliyim bişi yapılıp plan çıkartıldığında zaman konusu ele alınınca herkes işden vaz geçer veya istemeyerek yapmaya başlar.. bu bizim türklerin asıl sorunudur... Hemen olsun güzel olsun isterler..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir