Turkcell: 3G'ye ilk geçen siz olun!

Turkcell, çok yakında hizmete girecek 3G için başvuru almaya başladı. İşte bilmeniz gerekenler...

Turkcell: 3G'ye ilk geçen siz olun!

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 81 il merkezinde aynı anda hizmete açacağı 3G teknolojisinden 30 Temmuz'dan itibaren hemen yararlanmak isteyen müşterilerinin erken başvurularını 13 Temmuz'da almaya başlıyor.

Dünyanın en gelişmiş mobil iletişim teknolojisiyle zaman ve mekandan bağımsız olarak 3G hızıyla internete bağlanmak isteyen Turkcell müşterilerinin yapması gereken tek şey, "3G" yazıp 2323'e ücretsiz bir kısa mesaj atmak. Erken başvuru yapan ve cihazları 3G uyumlu Turkcell müşterileri, 30 Temmuz günü herhangi bir işlem yapmadan, kendilerine Turkcell'in yapacağı bilgilendirmeden itibaren, 3G'ye geçerek hızlı mobil interneti, en yenilikçi ve kullanışlı servisleri hemen kullanmaya başlayacaklar.

Başvuruları nerelerden yapabilirsiniz?

3G için erken başvuru sürecinin başlamasına ilişkin bir açıklama yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, tüm Turkcell müşterilerinin 3G döneminde de kendilerine uygun ürün ve servisleri Turkcell'de bulacağını söyledi:"Müşterilerimize en geniş 3G kapsaması ile en hızlı 3G bağlantısını sunacağız. En çeşitli cihazları ve servisleri de Turkcell 3G kalitesiyle sunmak için 30 Temmuz'u bekliyoruz. 3G'nin hayatımıza gireceği 30 Temmuz günü bu yeni teknolojiyle hemen tanışmak isteyen müşterilerimiz, 13 Temmuz'dan itibaren ücretsiz bir kısa mesaj göndererek erken başvurularını yapabilirler" dedi. Develioğlu ayrıca, Turkcell'in 3G'de görüntülü görüşmeyi sesli görüşme ile aynı fiyattan sunacağını, böylelikle Turkcell müşterilerinin en ileri mobil iletişim teknolojisinden aynı fiyatla yararlanacağını belirtti.

Bireysel müşterilerin yanı sıra Turkcell'in kurumsal müşterileri de 2 Temmuz'dan beri erken başvuru yapabiliyorlar. Turkcell kurumsal müşterileri, 3G için çağrı merkezi ve kurumsal online işlem merkezinden kolaylıkla başvuruda bulunabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 36 Yorum

adsl den kurtulacam bıktım 8 mbit aldık ama santral uzak oldugu için tam hızı vermiyor bıktım

Görüntülü görüşme ile sesli görüşme fiyatının aynı olacak olması güzel. Bende acaba fiyatı ne olacak diye düşünüp duruyordum. =)

kurumsal aboneyim görüntülü görüşme kaca?
internet msn kullanacagım voip kullanacagım data iletişimi kaca?
ttnet gibi iletişim hızına göre fiat degişiyormu?
kotalısı kotasızı varmı?
bu konuda gram bilgi yok bu ne yaw

Fiyatlarını açıklasınlar. Erken başvuru yapıp yapmayacağımıza ondan sonr karar verelim.

kayıt yaptık umarım internet pahalı olmaz da rahat rahat bağlanırız...

Hiçbir bilgi vermeden insanlara erken başvuru yaptırıp istedikleri fiyatı dayatmaya çalışıyorlar. Tamam görüntülü konuşmayla sesli konuşmanın aynı fiyata olması iyi ama diğer özellikler ve fiyatları hakkında hiçbir şey yok.

merhaba arkaşlar turkcell görüntülü görüşmeyi hangi tarifede iseniz o tarifeye göre yapcak normal sesli görüşme ile ayni ücretten yaptiracak bulundugunuz tarife biçimi ile bu da dünyada pek cok ülkenin yapmadigi bişey yani paket veya ayri bir ücret almadan yaptiracak bunu son günü aciklayacak.

nasıl fiyatları bilmeden kayıt yapıyorsunuz arkadaşlar?
turkcell size ücreti fahiş biçimde faturalandırısa ne yapacaksınız?? (paranızın hesabını bilmiyorsanız başka tabi)

ben su an moskovada 4 G kulaniyorum canim turkiyem daha 3g yeni geliyor onuda lux saniyorlar

operatörler az mbit verip çok para alıcaklar, bu sayede herkesin yükünüde taşımadan parayı götürecektirler. hiç sanmıyorum garibanda kullansın sürümden kazanalım diyeceklerini. Bizim memleketin sosyal yarası yine kanayacak.

Ah şu netinde korsanı olsaaa :D

"Turkcell'in 3G'de görüntülü görüşmeyi sesli görüşme ile aynı fiyattan sunacağını, böylelikle Turkcell müşterilerinin en ileri mobil iletişim teknolojisinden aynı fiyatla yararlanacağını belirtti."

iyide hangi kampanyasındaki yada tarifesindeki sesli görüşmeyle aynı para olucak? 3g nin ayrı bir sabit ücreti yada ayrı bir kurulum ücreti gibi birşey olacak mı? bu kadar sorumun içerisinden kesin 1 tanesinden vurucak turkcell yada avea yada vodafone.. o kadar yatırım yaptılar sanırım bunun parasını almadan bize güzellik yapmazlar??

bulunduğumuz yerde 3g destekli baz istasyonu olduğunu nereden öğrenecez??
fiyatlar neden açıklanmıyor??
sanırım pahalı olacak ki erken kayıt yapmalarına rağmen fiyat açıklaması yapmıyorlar.

Tüm operatörler bu konuda birbirleriyle anlaştı. Sadece turkcell değil 3'ü de aynı gün 30 temmuzda bu hizmete başlıyor. Bir istisna olarak Vodafone bu hafta sonu RockNCoke'da 3G hizmeti verecek.

güvenmiyorum ! hemde hiçbirine.

Ücretsiz mi (%0 ihtimal ama) Paralı mı ? Paralı ise ne kadar??? Ohoo..

Arkadaşlar devlet 3g için 2 ayrı vergiden kesinlikle taviz vermiyor. Yurt dışında 3g yi bir kişi ne kadar çok kullanırsa ödeyeceği sabit ücret o kadar düşük oluyor. Tabii yurtdışında kullanım çok yaygın benim tahminim ayda 30-40 tl gibi fiyatlar olacak yaygınlaştıkça düşecek. Örnek. Almanyada kuzenim vodafone a 12 euro ödüyor sınırsız kullanıyor.

3g iyi güzelde, bu cep telefonları gibi zararlı olmayacakmı, devamlı baz istasyonuyla haberleşme içinde olacak, cep telefonuyla hiç kapatmadan konuşmak gibi bişey değilmi ?...

3g iyi güzelde, bu cep telefonları gibi zararlı olmayacakmı, devamlı baz istasyonuyla haberleşme içinde olacak, cep telefonuyla hiç kapatmadan konuşmak gibi bişey değilmi ?...
--------------------------------------
zararlı olacak ama bize değil ttnet'e....

adamlar 44 geçti biz 3g yeni geliyor...

ben su an moskovada 4 G kulaniyorum canim turkiyem daha 3g yeni geliyor onuda lux saniyorlar

hangi cihazla kullanıyosun

bak yaa nasıl atıyor 4G kullanıyorum diye :))
japonlar daha yeni geliştirdi 4Gyi adamlar kendileri bile kullanmaya başlamadı

daha fiyatları açıklamadan önkayıt mı alıyolar? acemice bi hata

3g iyi güzelde, bu cep telefonları gibi zararlı olmayacakmı, devamlı baz istasyonuyla haberleşme içinde olacak, cep telefonuyla hiç kapatmadan konuşmak gibi bişey değilmi ?...
--------------------------------------
zararlı olacak ama bize değil ttnet'e....

------------------------------------
---------------------------------

ben üstte ne sormuş , gelen saçma sapan cevaba bak, ne ilgisi var bunun soruyla.

4G ne ya ne zaman cikmis kim gelistirmis ne japonlari nerde bunu gelistiren firmalar belli ve bunu destekleyen telefon sayisi bile uc bes tane bile degil . kullanilan ust nesil 3.5 diye tabir edilen karma veri transferi.

sallamayın 4g japonyada çıkmadı daha hala geliştirilme aşamasında birkaç japon geliştirmesi geliştiriyor.

bir ağızdan duymussunuz sizde 4g hiç bir ülkede yok halan geliştiriliyor japonyada araştırmadan sallamaya kalkmayın komik oluyor.

hiç sevinmeyin boşuna 10 mb kullanıma 30 lira alırlar neden olsa :)

3g boş ttnetle coş 3g hızlı ama kotalı olur buda greeksiz olur Vodafone Türkiye’den yeni bir 3G hız testi rekoru: 28.8 Mbps ama kotalı pahalı olur hic birsey indirmedikten izlememektense hız bos şimdilik ttnet

uygun fiyatlar bekliyoruz en azından adsl fiyatında olması lazım

tv izlemek bedava mı

artık bunlarda ttnet abilerini örnek alıp bindirirler millete internete sokcaz cepten diyee D:

ttnet ezik bir firma 8 mbit baglantı diyorlar 4 mbit veriyorlar

hani tarifeler nerde turkcell 29 temmuzda tarifeleri belirleyip 30 temmuzda hizmete mi açacaksınız bu gecikme neden ?

tarifeler az çok belli oldu vodafone 3gb kotalıyı 50ye satıyor turkcell de 3 aşşa 5 yukarı aynı olur. fazla beklentiniz olmasın

gecikme yok yasa geregi 30 temmuzda devreye girecek 3g hizmeti

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir