Turkcell'den 1 milyon kişiye eğitim

Turkcell Dijital Akademi'de 1 milyon kişi eğitim aldı, en çok ilgiyi İngilizce gördü.

Turkcell'den 1 milyon kişiye eğitim

Eğitim alanında çığır açan ve ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Turkcell Dijital Akademi, lansmanının ardından ilk 6 ayda büyük ilgi gördü. 143 ülkeden 1 milyon 300 binden fazla ziyaretin gerçekleştiği sitede, 100 farklı eğitmenden toplam 450 saati aşkın eğitim içeriği bulunuyor.

İçeriği sürekli gelişen Dijital Akademi KPSS eğitimi, YGS ve LYS soru bankaları, deneme sınavları, sınav çözümleri, bölüm tanıtımları, rehberlik eğitimleri ile 300.000'den fazla genci hayatlarındaki bu önemli aşamaya hazırladı.

Dünyanın önde gelen İngilizce eğitim platformları ile işbirliğine giden Turkcell Dijital Akademi'nin en çok talep gören kategorilerinden biri de tamamen ücretsiz olan İngilizce eğitimler oldu. Geçtiğimiz aylarda devreye sokulan İngilizce modüller sayesinde tüm seviyelerde 140 binin üzerinde kişi İngilizce eğitim aldı.

"7'den 70'e herkese açık"

Türkiye'nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell'in 6 ay önce "bilgiyi milyonların erişimine açmak" amacıyla dijitalleştirdiği kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi, 7'den 70'e kendini geliştirmek isteyen herkesin başvurduğu önemli bir kaynak haline geldi. Profesyoneller, gençler ve bilgiye ulaşmak isteyenlerin eğitimlere zaman ve mekândan bağımsız olarak, her an her yerden kolaylıkla ulaşabildiği platformda içerik her geçen gün ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre daha da zenginleşiyor. 6 ayda 143 ülkeden 1 milyon 300 binden fazla ziyaret sayısını aşan site, İngilizce, sınavlara hazırlık, profesyonel gelişim gibi kategorilerde yüzbinleri eğitmeye devam ediyor.

İşçi Sezen: "Gerçek bir ihtiyacı en iyi şekilde karşıladık"

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen, "Kısa süre önce, bilgiyi milyonlara açma hedefiyle 2006'dan bu yana ortaya koyduğumuz bilgi birikimini diğer deyişle Turkcell Akademi'yi  dijitalleştirdik. Gördüğümüz yoğun ilgi, gerçek bir ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığımızın bir göstergesi. 6 aylık bu süreçte insanlara "Nasıl bir eğitim hayal ediyorsunuz, hangi içeriklere ihtiyaç duyuyorsunuz?" sorularını yönelterek, işbirliklerimizi genişletmeyi, içeriğimizi her geçen gün daha da zenginleştirmeyi başardık. Sitemizi ziyaret edip aldıkları eğitimlerle iş bulduklarını ileten gençlerimiz, mutluluğumuzu daha da artırıyor. Bu müthiş eğitim fırsatının kapısı başta 35 milyon Turkcell'li olmak üzere herkese açık. Turkcell Dijital Akademi ile insanımız için değer yaratmaya devam edeceğiz" dedi.

Turkcell Akademi'de eğitimler 35 milyon Turkcell'liye açık ve ücretsiz. Turkcell'lilerin web sitesine (www.turkcell.com.tr/Akademi) üye girişi yapmak gerekiyor. Bunun için Turkcell'lilerin 2222'ye SIFRE yazıp göndermeleri ve gelen şifreyi kullanmaları yeterli oluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Olsun avea'nın da hızlı interneti var. (Çarpıldı)

Turkcell'den asla vazgeçmeme nedenlerimden biri de Turkcell Akademi. Turkcell çok farklı ve gerçekten çok iyi bir şirket.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir