Turkcell'den Türkiye'nin ilk 4G'li cebi!

Turkcell, kendi markasını taşıyan 4G destekli telefonunu ortaya çıkardı! İşte Turkcell T50...

Turkcell'den Türkiye'nin ilk 4G'li akıllı cebi!

Turkcell, kendi markasıyla çıkardığı T serisi akıllı telefonlara bir yenisini daha ekledi. Turkcell T50 adını taşıyan cihaz, Türkiye'nin operatör markalı ilk 4G destekli telefonu olma özelliği taşıyor. 150 Mbps hız desteğiyle gelen 4G'li Turkcell T50 hem teknolojisi hem de tasarımıyla T serisinin yıldızı. Turkcell T40 ile Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonuna imza atan Turkcell, T50'nin de üretiminin bir kısmını Türkiye'de yapacak.

4 çekirdekli işlemcisi ve Turkcell kullanıcılarına özel arayüzüyle akıllı telefon deneyimini dört dörtlük yaşatan T50, Turkcell'in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği basın toplantısında tanıtıldı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, cihazın Temmuz başında 699 TL peşin fiyatla satışa sunulacağını belirterek şunları söyledi:

Süreyya Ciliv: Turkcell T50, günümüzün bilgisayarını en uygun fiyata Turkcell'linin cebine taşıyor

"Turkcell olarak biz, akıllı telefonları lüks değil, insanların hayatını kolaylaştıran, bilgiye ulaştıran birer cep bilgisayarı olarak görüyoruz. Herkesin bu cihazların sunduğu fırsatlardan yararlanabilmesi için ileri teknolojiyi erişebilir fiyata sunmanın önemine inanıyoruz. T serisi cihazlarımız bugüne dek 1,5 milyon kullanıcıya ulaştı. Her 10 kişiden 7'si ilk defa T serisi ile akıllı telefona geçti. Turkcell T40 ile Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonunu üretmiştik, T50 ile bir ilke daha imza atıyoruz: Turkcell T50, Türkiye'nin operatör markası taşıyan ilk 4G'li telefonu. Hem günümüzün 43.2 Mbps'ye varan çift taşıyıcılı internet teknolojisini hem de 150 Mbps'yi bulan geleceğin 4G teknolojisini destekleyen T50 ile bilgiye ve eğlenceye her an her yerden turbo internet hızında erişmek mümkün. Turkcell T50, günümüzün bilgisayarını en uygun fiyata Turkcell'linin cebine taşıyor.

Turkcell'in Türkiye'nin teknoloji elçisi olarak bugüne dek yaptığı yatırımlar sayesinde 3G'de dünyanın en iyileri arasına girdiğini vurgulayan Ciliv: "Şimdi sırada 4G var.  4G'de de  dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, eş güdümlü olarak  en yeni  teknolojileri  şebekemize uyguluyor ve 4G'ye hazırlanıyoruz. Hem akıllı telefon hem de şebeke tarafında Turkcell olarak öncülük ve yatırım yapmaya devam edeceğiz."

Turkcell T40 ile Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonunu ürettiklerini hatırlatan Süreyya Ciliv, "T50'de de bu öncülüğümüzü sürdürmeyi hedefliyoruz. T50'nin yerli üretim adedi Turkcell T40'tan daha fazla olacak" dedi.

5 inçlik cep bilgisayarı

5 inçlik cep bilgisayarı

Turkcell T50 7,8 milimetrelik ince ve şık tasarımını HD kalitesinde multimedya deneyimi sunan 5 inçlik ekranıyla tamamlıyor. Çok daha güçlü ve hızlı performans için dört çekirdekli 1.2 GHz Qualcomm 8926 işlemci ile donatılan cihaz, Android'in son versiyonu olan Kit Kat 4.4.2  işletim sistemine sahip. 2300 mAh batarya ve hızlı şarj özelliği Turkcell'lileri yoğun kullanımda bile yolda bırakmıyor.

T50 kamerada çok iddialı

Turkcell T50, 13 MP'lik otomatik odaklama özellikli arka kamerası ile çok kaliteli ve canlı görüntüler elde etmeyi sağlıyor. Turkcell T50'de "selfie" çekmek isteyen kullanıcılar da unutulmadı. 2 MP ön kamera yazılımla geliştirilerek en güzel "selfie"ler için ideal hale getirildi. Çekim kalitesinin haricinde T50'nin kamerada iddialı olmasının bir nedeni de Turkcell için geliştirilen kamera uygulaması. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, çektikleri fotoğraf ve videoları ek bir uygulamaya gerek kalmadan seçtikleri filtreyi ekleyerek istedikleri an sevdikleri ile paylaşabilecek. Turkcell T50'nin kamerası aynı zamanda HDR kalitesinde çekim yapabilme, panoramik çekim ve gülümseme tanıma gibi özelliklere de sahip.İşinizi yönetmek, bilgiye erişmek ve eğlenmek için

Turkcell T50'nin 5 inç HD ekranı ve Kingsoft Office uygulaması ile işlerinizi her yerden rahatlıkla halledebilir, yeni ofis dokümanları yaratabilir, mevcut dokümanları istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Turkcell T50'nin çift taşıyıcılı internet teknolojisi desteği sayesinde 43.2 Mbps'a varan hızlarla bilgiye erişmek artık çok daha kolay. İstediğiniz yerden internette aradığınız bilgiye erişebilir, yüklü gelen Turkcell Akademi uygulaması ile sunulan eğitimler ile kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Mobil internet deneyimini ileri teknoloji ile geliştiren Turkcell T50'de pek çok eğlenceli Turkcell uygulaması da ön yüklü geliyor. Turkcell TV+, Turkcell Müzik, Turkcell Video, AppMarket, Fizy ve BiP uygulamaları ile istediğiniz her an eğlenceye cepten ulaşabilirsiniz. Ayrıca Akıllı Depo, Mobil Asistan, En Yakın, Hesabım ve Kurulum Yöneticisi uygulamaları da T50'de yüklü olarak gelen, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak diğer Turkcell servisleri.

Turkcell uygulamalarına ek olarak Facebook, Twitter, Flipboard, Yahoo Hava  Durumu, musiXmatch gibi sıkça tercih edilen uygulamalar da cihaza yüklü olarak geliyor.

Ses kalitesi mükemmel

Ses kalitesi mükemmel

Turkcell T50, Turkcell'e yakışan kalitede ses deneyimiyle de farklılık yaratıyor. HD Ses özelliği sayesinde duru ve anlaşılır ses iletimi ile daha iyi ses deneyimi sağlayan cihaz performansıyla öne çıkıyor.

T50'nin Gürültü Engelleme özelliği, gelişmiş ses teknolojisini bir adım daha ileri taşıyor. Bu özellik sayesinde gürültülü ortamlarda dahi kullanıcıların konuşmaları karşı tarafa net olarak iletilebiliyor.

Turkcell'liye özel arayüz

Turkcell mühendisleri tarafından T serisine özel geliştirilen Android arayüz, Türk insanının gün içerisinde en çok kullandığı uygulamalara kolaylıkla erişim sağlayan "kart ekranı" ile geliyor. "Kart ekranı"nda Favori Kişiler, Sık kullanılan Uygulamalar, Mesajlar, E-posta, Fotoğraflar, Facebook ve Takvim kısayolları bulunuyor. Turkcell Arayüz'ün  "kilit ekranı" ise okunmamış mesaj, cevapsız çağrı ve e-postalarınızı uygulamayı açmadan görüntülemenizi ve hızlıca yanıtlamanızı sağlıyor.

Turkcell, akıllı telefonları zor bulan ve alışmakta zorlananları da unutmadı. Turkcell tarafından geliştirilen Kolay Arayüz, Turkcell T50'yi, kullanımı çok daha kolay bir akıllı telefon haline getiriyor. Arama, SMS gönderme, klavye, uygulamalar ve acil aramalar için özel olarak tasarlanan Kolay Kullanım desteği akıllı telefon kullanmaktan çekinenlere büyük kolaylıklar sunuyor.

Kılıfını kendin tasarla Türkiye'nin güzel manzaralarını gösteren canlı duvar kağıtları ve yerel zil seslerinin yanında Turkcell T50, aksesuarlarıyla da yenilikçi. Lale ve nazar boncuğu tasarımlı kılıfların yanı sıra kapaklı koruyucu kılıf da T50'nin aksesuar seçenekleri arasında. Turkcell T50 müşterileri, kılıf ve kapaklarını yalnızca kendilerine özel olarak sunulan indirim fırsatıyla birlikte tamamen kişiselleştirme şansına sahip olacak.

www.turkcell.com.tr adresinden ulaşılabilen arayüz sayesinde kılıf ve kapaklar; istenen yazı, fotoğraf, filtre ve kolajlarla tasarlanabilecek. Kullanıcıların kendi yükleyeceği fotoğraflara ek olarak ayrıca sosyal medya hesaplarından görsel aktarmaları ya da istenilen renk kodlarını belirleyerek tasarım yapmaları da mümkün.

Giyilebilir teknoloji ile sağlıklı yaşam

T50'nin en dikkat çekici aksesuarı, T-Fit adını taşıyan her tarza uyacak akıllı bileklik. T-Fit ile attığınız adım sayısı, kat ettiğiniz mesafe, harcadığınız kalori gibi bilgileri sağlıklı bir yaşam için takip edebileceksiniz. Aynı zamanda saat ve titreşimli alarm özelliği taşıyan bileklik, uyku kalitesi bilgilendirmesi de yapabiliyor. T-Fit'e tarifeye ek ücretler ve çeşitli renk seçenekleriyle sahip olmak mümkün olacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Hani 4G var mı da 4G 'li telefon çıkarıyorlar ??

TÜRKİYE de 4G mi var da yapmışlar bu telefonu acabaa .. siz önce 4G yi getirin sonra yaparsınız 4G destekli telefonu .. taner

4G altyapısı yok ama telefonu mu var?

T40 gibi bir tasarım faciyasından sonra muhteşem olmasada tasarımı düzeltebilmişler. Stock android verseler daha hoş olabilirdi. Yerli üretim açısından sevindirici gelişme.

Türkiye'ye 4G nin gelmesi 2018-2020 arası anca gelir o zamana kadar da bu telefon tarih olur performans- kamera bakımından donanım orta sınıf kamera ise yüksek düzeyde

3G'de dünya birincisisiniz de noluyor en ufak depremde bütün hatlarınız çöküyor büyük bir deprem olsa ne olacak? 4G olmayan ülkede 4G telefon yapacağınıza hatlarınızı güçlendirin de işe yarar bir şey yapın.

Bu 4G geleceğinin sinyali mi?

İyide lumi 920 de 2 yıldır 4g var

Üç sorun var; 1) Daha Türkiye'de 4G'den iz yokken 4G'yi yüceltiyorlar. 2) Resimlerde telefonun sanal tuşunu göstermiyorlar. Bu telefonu hem daha hoş gösteriyor hem de çerçeveyi kullanıyor gibi oluyor. Fakat sanal tuşları olduğundan alt taraf çok boş duruyor. Halbuki tamamen aldatmaca. 3) Önden Gionee Elife E7 (GMD Elite), arkadan Sony tasarımı. Yani çakma tasarım.

Ayrıca yerli üretim nerden çıktı? Donanım haberde arka kapağın resmi var Made in China by ZTE yazıyor : http://i.imgur.com/sfRVwOb.png%22

4g yok ama telefon var. Komedi ya. Bu son model spor araba var ama otoban yok gibi birsey. Bir de ovunuyorlar 4g telefon yaptik diye :)

Aşağıdaki sığ düşünceli arkadaşlar... 4g getirmeseydide uyduruk telefon çıkardığı için bir eksik bulurdunuz. 4g destekli gelmesi bence oldukça hoş kaldı ki operatorler anlaşarak 2015 içinde 4g ye geçmeyi planlıyorlar. telefonu 1 ay kullanıp atmayacagımız için gayet mantıklı bir karar. fiyat performans açısındanda oldukça güzel bir cihaza benziyor keza tasarımda hoş. G2 ye sahip birisi olarak yarı fiyatına bunu almadıgım icin pişmanlık duymuyor değilim. özellikle telefon görüşmelerindeki ses kalitesi nedeniyle g2 vasat bir telefon benim gözümde

TFT Ekran nedir, hala var mı tft ekranlardan, dik açıdan bakmadığınızda ekranı göremediğimiz ekranlardan var mı hala yeni model telefonlarda

TFT Ekran nedir, hala var mı tft ekranlardan, dik açıdan bakmadığınızda ekranı göremediğimiz ekranlardan var mı hala yeni model telefonlarda

dünya için kücuk Türkiye icın büyuk adım

Sanki türkiye de 4g varya ??

4G var sadece yasal nedenlerle pasif... avea ve vodafone sayesinde oda...

depremde 2g çöktü 4/56/g olsa ne yazar ....birinci basamak tam çalışmıyor.işe gitmek için araba almak istiyorsun tofaş işini görüyor satıcı sana tır satıyor....

3g=para 4g=daha fazla para ve sömürü

L920 imde 4g var ama çok gariptir ki Türkiye'de 4g yok. Millet ışık hızına çıksın bize de yolcu uçaklarını fahiş fiyata satsınlar. Bakın yine iyimser yaklaştım uçak dedim.

Arkadaşın yaptığı yorum Çok harika olmuş. Dünya için küçük ama Türkiye için büyük bir adım. Maalesef dünya markaları ile kıyaslama yapınca nal toplasa bile bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum. Fakat donanım haberde çıkan ve arka kapakta yazan MADE IN CHINA yazısı bana da abes geldi. Telefon Türk malı diyorsun fakat kapağına Çin malı yazıyorsun.

@01 Haz 2014 02:27 Çünkü maalesef çin mali da ondan. Turkcell sadece marka basıyor üzerine :)

@01 Haz 2014 05:17 sadece marka basmıyor cahil... ilk tanıtım modelini Çin'de üretiyor asıl üretim Türkiye'de olacak...

02:27 iphone da amerikan malı ama ekran samsung. diğer parçaların çoğu ve montajı da çinde yapılıyor.

Sanal tuş olayı yüzünden asla almam bu teli ekranı boşuna kaplıyor o tuşlar sirf bu sanal tuş yüzünden gittim s4 aldım

Yerlı malı fılan degıl zte nın bı telefonu t40 basında bunu bıle.bıle ovuyo kendıaını bızde salagız zaten

1 gb ram ile turkcell ne yapmayı planlıyor.android 4.2 üzerini çalıştıramaz bile doğru düzgün.kısacası çöp

699 tl ye ne bekliyosunuz gerizekalilar

6G bile gelse Türkiyeye Edge (2g) favori olacaktır, mini Browserler bizim Kurtarıcımız, Anlayan anladı...

Sen de yorum yaz