Turkcell'den Vodafone'a sert yanıt!

Vodafone'un "Turkcell'i dava ettik" açıklamasına Turkcell'den çok sert bir yanıt geldi... İçeride...

Turkcell'den Vodafone'a sert yanıt!

Buradaki haberimizde, Vodafone'un Turkcell'in reklam kampanyası hakkında yaptığı sert açıklamayı sizlerle paylaşmıştık. Bu açıklamanın dakikalar sonrasında, Turkcell'den çok sert bir yanıt geldi. İşte Turkcell'in resmi açıklaması:

"Vodafone'un özellikle son iki seneyi aşkın süredir Türkiye'de izlediği basın ve reklam iletişiminin adil rekabet şartlarını ihlal edici, kamuoyunu bilinçli ve sistematik bir şekilde yanıltıcı unsurlar içerdiğini büyük bir üzüntü ile gözlemliyoruz.

Turkcell, gerek mobil numara taşıma rakamları, gerekse Türkiye'ye yaptıkları yatırım miktarı bilgileriyle kamuoyunu yanıltan Vodafone'u, rekabet ilkelerine ve iş etiğine aykırı hareket ettiğinden yola çıkarak pek çok yetkili merci nezdinde hukuki girişimler yaparak uyarmıştır. Yetkili Kurum ve Kurullar tarafından uyarılan Vodafone'un iletişim stratejisinde değişiklik yapmadığı hayretle izlenmektedir.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 17 yıllık tarihinde müşteriyi her zaman odağına alarak, musterilerine daha fazla avantaj sunacak girşimlerde bulunarak rekabete de örnek olmuştur."

Açıklamanın ikinci bölümü, haberimizin ikinci sayfasında...

İşte açıklamanın ikinci bölümü...

"Bugün Cep Anayasası olarak bilinen kararlar bütünün temeli, 29 Aralık 2009 tarihinde şirketin tüm birimlerinden yöneticilerin ve halkla ilişkiler danışmanlarının katılımı ile gerçekleştirdiği iç toplantıda atılmış, bir çeşit 'müşteri manifestosu' üzerinde çalışılma kararı alınmış, toplantı raporları ile tüm katılımcılara da duyurulmuştur.

Turkcell müşterisi için yapmış olduğu bu girişimi çalışanlarına iç lansman toplantıları ile 5 Temmuz 2010'da duyuran Şirketimiz, Vodafone Türkiye'nin yaptığı dayanaksız suçlamalar kapsamında, hatta bu fikrin Turkcell'e ait olduğunu belirler nitelikteki belgeler ile birlikte gerekli ihtarı kendilerine hukuki yollar ile iletmiştir.

Ülkemizin en değerli şirketlerinden biri olan Turkcell'in itibarını zedelemeye yönelik mesnetsiz ve yanıltıcı iddialar karşısında hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 54 Yorum

Turkcell alır :)

Ayıptır yahu, barışın anlaşın birlikte yolun kazları.

turkcell fena koymuş vodafone'a

"17 yıllık tarihinde müşteriyi her zaman odağına alarak, musterilerine daha fazla avantaj sunacak girşimlerde bulunarak rekabete de örnek olmuştur."

Yuh artık Turkcell! Bu olayin aslı nedir bilmiyorum ama kullandıgınız su ifade külliyen yalandır. Alternatifinin bulunmadıgı donemlerde müşterilerinin cebindeki son kuruşa kadar almayı amaçlayan ve tekel konumundan aldıgı rahatlıkla avrupanın en pahalı fiyatlandırma sistemini uygulayan bir firmadır Turkcell. Piyasaya yeni oyuncular girince rekabet kelimesinin anlamını ogrenip tutusmaya baslamıs bir zihniyet. Umuyorum kısa surede batarsınız. Piyasadaki en uygun operator olsanız bile kullanmam sizi, bu gune kadar biz düdüklendik, bundan sonra da yavasca erimenizi izleyecegim keyifle.

birisi rusların diğeri ingilizlerin mi kiminse kimin ikisinden de nefret ediyorum avea da zaten telekomun telekomda yabancıların. adam gibi sahip çıkamadılar bişeye her yerden kazık yiyoruz hiçbiri de beş para etmez

Inansakmı? Muşterı odaklı hizmet ha,yaa evet..

turkcell senin kadar kazıkçı başka bir gsm şirketi yok vodafone yavaş yavaş ensene bindi korkun ondan

bırakın yesinler birbirlerini...

Turkcell 1 kuruşumu yese benim gibi adam durmazdı 10 senedir. Hiç sıkıntı yaşamadım, başkaları yaşadı tabi :)

Vodafone hakkediyor bunu! Adamlar yaptığı herşeyde palavra var. Verilen reklamlara aldanmayın, arkaplanını kontrol edin. Yalan, palavradan başka birşey yok! :)

Al birini vur diğerine, aralarına Avea'yı da katarak tabii. Yesinler birbirlerini. Tümünde utanmazlık yüzsüzlük aile boyu. Doğru dürüst bilgilendirmeden hatta bazı durumlarda bilgi bile vermeden bir takım abuk uygulamalara kullanıcıları abone yapıp sonra da TL/dakikaları ''lüpletmek'' için adeta dolandırıcılığa varan uygulamalarından ne haber.

20.26 sağol..Dugularımın büyük bir bölümünü yansıtsıttın. Bir bölümünü de kendim ilave ettim.

yeryüzünde Turkcell'in attıgı kazıkları başka hiç bir kurum atmamıştır. eger bu ülkeye vodafone ve avea gelmeseydi turkcell aynı kazıklara devam edecekti. bundan 4-5 sene önce turkcelle odenen faturala bı bakın, birde şimdi turkcellin yaptıgı kampanyalara bakın. şuan para kazandıgına gore zamanında ne kadar kazıkladıgını ilkokul 1dekı cocuk bıle anlar.

Hayda, buda 2009 da yaptım diyor, ikili arasında ne olduysa 2009 da olmuş.

yıllarca turkcell faturalı hat sahibiydim, daha fazla kazık yiyecek mecalim kalmadı, vodafone a geçerkende acaba aynı kaliteyi bulurmuyum diye şüphem vardı, 3 aydırda vodafonedayım, gayet memnunum, keşke daha önceden operatorumu değiştirseydim. turkcell benim gibi örnekleri görürde fiyat politikasını gözden geçirirse kendi çıkarına olacak, fiyatları yüksek tutup bedava dakikalar vermek ucuzluk değil, KANDIRMACA !!!! rekabet kurumu bence tüm operatörlerın kampanyalarına bir sınırlama getirmeli, yok 600 dk. bedava , sabaha kadar bedava,nar kampanyası, haftanın 2 günü bedava, seçtiğin kişiyle bedava vs. gibi promosyonlar olmamalı, eğer rekabet olacaksa birim fiyat üzerinden rekabet yapılmalı, mevcut sistemde tüketicinin aklı karışıyor, sonuçta akıl karıştırarak yine operatörler kazanıyor. bu hususta bir denetleme mutlak lazım derim. Saygılarımla

yeryüzünde Turkcell'in attıgı kazıkları başka hiç bir kurum atmamıştır. eger bu ülkeye vodafone ve avea gelmeseydi turkcell aynı kazıklara devam edecekti. bundan 4-5 sene önce turkcelle odenen faturala bı bakın, birde şimdi turkcellin yaptıgı kampanyalara bakın. şuan para kazandıgına gore zamanında ne kadar kazıkladıgını ilkokul 1dekı cocuk bıle anlar.

vodafone 10 numara şuan ucuza sınırsız konuşuyorum iyi varsın "vodafone"

Turkcell'in bu sektörde tekel olduğu yıllarıda biliriz. Az yolmadılar vatandaşı.Allahtan Vodafon ve Avea var.Bu sayede rekabet oluyor.
Vodafon ve Avea olmasaydı. Şu kadar dakka bu kadar kontör bedava diye reklamları görmezdik. '''>>Gerçi TL ye geçişle kazığın babasını yiyoruz farkında olmadan. İsteyen Hesaplasın

Turkcell kadar soyguncu operatör görmedim hayatımda turkcell den turkcelle 30-35 saniyelik konusmalarda 6-8 kontür çektigini bilirim ve en sonunda numara taşımayla vodafona geçerek ne kadar dogru karar verdiğimi her geçen gün görüyorum .
Turkcell'in genelde para kazanmak için yaptıkları belli millete 5000 bin vb ve bi ara 4 -5 sms ten sonrası bedava gibi uygulamaları vardı özellikle kandil günlerinde bu kampanyayı dondurur ve para kazanmaya çalışırdı Turkcell en son geçecegim operatör.

Turkcell in müşteri hizmetlerini hiç birine değişmem vodafone attığım maile en az bir haftada cevap gelirken turkcell 24 saat icinde arayıp sorunu hallediyor.fiyat konusuna gelince vodafon un Turkcell den pek farkı yok zaten tarifeleri birbirlerine göre ayarlıyorlar keske daha fazla rekabet olsa t-mobile orange gibi şirketlerde gelse Türkiye ye

Dolandırıcı GSM oparatörü Vodafone bir an önce sözleşmesi iptal edilip kapatılmalı yıllarca milleti soydular... durdurun o dolandırıcı oparatörü...

insanların güvenini kaybettiler yıllar boyunca şimdi geri kazanmaya çalışsınlar bakalım!

Turkcell kadar dolandırıcı bir firma görmedim. adamlar yurtdışında yaptığım 5 dk. için 100 tl aldılar. dedimki şu kampanya kapsamında değerlendirin biz yapamayız bunu. ama bazı köşe yazarlarının başına yurtdışında benzer olaylar geldiğinde hemen kampanya kapsamında değerlendiriyorlar. beter olsun turkcell, oh canıma değsin. inşallah iflas edersiniz.

siteye girerken bile ikisi aynı reklamı koymuşlar, internet sitelerine dağıttıkları reklamlar bile benzer formatta... acaba bu düşüncenin sahibi iki operatörede mi çalışıyor :)

birileri vodafona laf söylemiş, birileri turkcelle. sanki siz para kazanıyorsunuz, bırakın yesinler birbirlerini, rekabet kızışsın fiyatlar düşsün iyice. babanızın operatörümü sanki ikiside, takım tutar gibi taraftar olup yorum yapmışsınız birde.....

vodafone varken turkcell kullanılır mı ya arkadaş internete giriyor yanlışlıkla turkcell direk 50 cent alıyor vodafone 1 kuruş alıyor kalite burdan belli benim 3.29 ken 3.28 e düşüyor arkadaşın birden 50 kuruş düşüyor turkcell hala utanmıyor

Turkcell iyi kazıklar ama vodafone bu konuda yine haksız.

Vodafone neden kapatılsın arkadaş iyiki bu tür GSM şirketleri var rekabet iyidir şimdi Avea olmasa Türkcell anamızı ağlatırdı bizim gerçi yine Türkcell de tarifeler içerisindeki fiyatlar uçuk ama o kadarına ses etmiyoruz. Yav arkadaş Nar kampanyası diyosun 30tl 100tl olsun diyosun bir mesaj 40krş olurmu yav peh peh peh birkaç GSM firması daha olsada rahata erişsek artık

turkcell de iyi ama bazı servisleri çok karışık. vodafone daha net bir şekilde servisler var.

vodafone a attıığm maillere cevap gelmiyor yada çok geç geliyor.
bunu söyleyebilirm tecrübelerime dayanarak.

Komik bir durum var ortada turkcell kendini hala lider sanıyor, 17 yıllık geçmişinde kullanıcılarına attığı kazığı kimse unutmadı bence bir türk şirketinin yaptığı bu utanç verici fiyat politikası yabancı bir şirketinin türk kullanıcıları uyandırmasıyla son bulmuştur turkcell aslında bunu hazmedemiyor ve bu politikadan geri adım atmayarak kendi sonunu hazırlıyor, abonelerine sağılacak inek gözü ile bakmayı bırakmıyor böyle boş işlerle kafa karıştırmaya çalışıyor, bence artık o padişahlık dönemi son bulmuştur cumhuriyete geçilmiştir, bu yönetim şekline uymayan hiç bir şirket rekabet karşısında ayakta kalamaz türk kullanıcıları aptal değil artık sizde uyanın o güzel uykunuzdan rekabete ayak uydurun...

ya arkadaşlar lütfen rica ediyorum uzak durun şu turkcellden ya çok mu zor aveası var vodafonu var ne diye kullanırsınız şu turkceli attıgı kazıklar yetmedi mi yahu bir çekim gücü çekim gücüdür türküsü tutturdu gidiyor yıllardır bundan başka ne hayrını gördünüz şu turkcelin azcık mantıklı olmak lazım ama yani

Vodafone'de ki sınırsız internet olayını çalsaydı keşke. :) 5tl ye 100 mb internet. Yıllardır yedi bitirdi beni turkcell. Adsl parasına telefondan internete giriyordum. Doya doya da girebilsek iyiydi yine. 50 mb be. Opera mini ile bile bitiyordu hemen. Eskiden 50 mb nete verdiğim paraya vodafoneden sınırsız net alıyorum arttık.

Vodafone mu ucuz Türkcell mi dersek faturalıda Türkcell.

Vodafone daki kampanyamda hiç kampanyaya uygun fatura gelmedi! kampanya şartlarına uysam da...

Kampanya şartlarını değiştirdi hiç sormadan! Ben takip edecekmişim.

Internet sitesi üzerinden yönetim rezalet zaten...

2 sene faturalı hattımla Vodafone a rahat 1.5 milyar kazandırdım. Türkcellde benzer kampanyada %40 daha karlı ve vodafone daki bütün gereksiz ve hatalı işlemler Türkcell de daha sağlıklı çalışıyor.

Türkcell de direkt fatura ikazı yapılabiliyor ve müşteri temsilcisi ile direkt telefon üzerinden fatura düşürülüyor. Sözleşme imzalanırsa fatura sabitleniyor. Şuan Gold Plus aboneliği var sözleşmeli ve 4 aydır düzgün bir fatura geliyor...

Özel Müşteri temsilcisi ile derdinizi düzgün bir şekilde anlatırsanız TRCLL sizi mağdur durumda bırakmıyor. Sinirle cart diye saldırmadan düzgün bir dille konuşunca sorunu anlamaya çalışıyorlar. Sorun cidden kendilerinde ise gerekeni yapıyorlar.

Arkadaşlar birde şu var bazen TRCELL abartsada faturayı müşteride de sorun var. Takip etmiyor müşteri fatura detayını sonra ödüyor bol miktarda afedersiniz kol gibi faturayı suçlu TRCELL oluyor.

Bu her yerde aynı bir TRCELL de değil. Siz doğru düzgün bir tercih yapın nasıl konuşacağınızı hesaplayın ona uygun birşey seçin ve eğer gerçekten siz haklı konumundaysanız TRCELL gerekeni yapıyor.

Tecrübe ile sabittir ama hiçbir zaman vodafone da fatura indirimi yapamadım. Takip ettiğim ve kampanyaya uyduğum halde.

Müşterisini yolunacak kaz olarak gören turkcell artk müşteri kaybında had safhaları yaşadığı için kime çamur atacağını, nereye başını vuracağını bilemez durumda.
Kendilerini çok iyi tanırım, bende onların kazazedelerindenim. Sağolsunlar Türkiyenin En Kazık GSM operatörüdür kendileri. Yıllardır böyleydi ve böyle olmaya devam ediyor. İyiki şu numara taşıma çıktı da başka bir operatöre taşıdım numaramı. Gerçi taşıma olmasaydı da bırakacaktım zaten de ilk abonelikle verdiğim 25TL (yanılmıyorsam) boşa gitmesin diye düşünüyordum. Numara taşıma kurtardı paramı. :)
Abonenin aleyhine ne kadar uygulama varsa hepsi turkcell'de sağolsunlar. Tekel nasıl olunur, nasıl kullanılır çok iyi öğrettiler bizlere.
Reklamlar için harçadıkları bütçeyi müşterilerinin daha ekonomik konuşması için harçasalar daha ço müşteri çekerler. Ama onlar reklam yapmaya devam etsinler ne de olsa vergiden düşüyorlar, onlara dokunmuyor. :)
Artış şu telekominikasyon üst kurulu bu konuda bir düzenleme yapsa, mesela 5sn konuşma 1 krş gibi. Tüm operatörlerde buna uymak zorunda kalsa. Kazıklanmaktan yorulduk.
Kampanyalara bakmaktan gına geldi. Standart bir tarifesi yok hiçbir operatörün hep kampanya, kampanya, kampanya.

ben avea kullanıyorum ama vodafone'a geçmeyi düşünüyorum. öğrenciyim diye yıllardır geçmedim ama hem turkcell ve hem avea rezalet. avea nın hizmeti berbat ve verdiğin paraya değmez, turkcell ise milleti sömürmekten başka birşey yapmıyor.

meyve veren ağac taşlanır.Kazıkta hepsi aynı..Türkcelle her yerde görüşebiliyorsun..Müşteri hizmetleri harika..Dağda vadide tünelde her yerde...Vadafone la evimin bir odasında görüşebiliyorum diğerinde ıııh.Tercih meselesi..
Avea'ya lafım yok..fiyatları iyi..Ancak ne kadar hizmet o kadar ücret.
Turkcell hakediyor..Çümkü yatırım yapıyor adamlar...

TÜRKCELL KADAR İNSANLARI DOLANDIRMA HEDEFİ GÜDEN BAŞKA BİR FİRMA YOK TÜRKİYEDE, NE DİYİM

dinsizin hakkından imansız gelir

Bunlarin ikiside en vampirleri ama en beteri malesef turkcell

Yıl 2007, turkcell'in abone sayısı 36 milyon. Yıl 2011, turkcell'in abone sayısı 33 milyon. 4 yılda artacağına belirgin bir düşüş var. 3g modemlerle bir sürü hat satmalarına rağmen abone sayıları düşmüş. turkcell günden güne eriyince napacağını şaşırdı. İYİ Kİ VARSIN VODAFONE.

Faturalı vodafonluydum yanlış fatura itirazıyla paramı geri aldım.
Şuan aveadayım FATURASIZ hat tabiki.Avea şebeke problemi var çok olmasada.
Türkcell den iyi reklam yapan yok çocukları kullanmasindan belli oluyor.Nar dedi 50 ye 250 güzel dedik.Hesap yaptım 50 ye 60 bile vermiyordu 6 saniyede atıyor muş hediyeler:) ne uyanıklık bu mudur ya.Reklam deparmanını kutluyorum ama artık yemiyorum turkcell

neden turkcelle çamur atıyo vodafone hat kullananlar anlamıyorum vodafone turkcelle bir suçlama yapmıs fakat sonuç ve içerik bilinmez herkez aklına gelen ilk şeyi söylüyor bilmeden..turkcell türkiyedeki en eski operatör şirketidir.bunun için tercih edenlerin sayısı bi hayli fazladır ve girişim olarak birçok başarıya imza atmış ve kaliteyi yakalamıştır.vodafone dünya markası olarak kabul edilebilir.pek çok ülkede kullanılan bir operatördür.türkiyeye girmesiyle piyasa kızışmıştır firmalar değişik kampanyalarla müşteri çekmeye çalışıyor ve bu tercih meselesidir iki firmada gayet iyi ve başarılıdır fakat birbirlerine hangisi suçlama yapıp çamur atmışsa o onun profesyonel olmayışıdır bu şekilde nereye ulaşır bilinmez...son olarak turkcellin yada vodafone un sahibi değiliz buradan kullanmadığımız yada değiştirdiğimiz operatör şirketini suçlamak tartışmak çok saçma..

Zamanında turkcell'den turkcell'e konuşmanın dakikası 10 kontördü. Daha sonra ilk olarak Aria ile Aycell'in birleşip Avea olması, ardından da Vodafone'un Türkiye pazarına girmesi gerçek rekabeti getirdi. Bu rekabet ile fiyatlar çok makul seviyelere indi. turkcell şu an bu fiyatlarla zarar mı ediyor? Tabii ki hayır. Dakikası 10 kontör olan yıllarda ne kadar fahiş karlar ettiği ve bizi resmen KAZIKLADIĞI, YOLDUĞU işte buradan anlaşılıyor.

Turcell'in avukatı olsan ancak böyle yağlayabilirsin Turkcell'i!
Attığı kazıklardan başka nesine hayransın?

müşteri odaklılık kim sen kim, KAZIK ODAKLI turkcell

vodafone aldatıcı reklam yapıyorsa, turkcell ne yapıyor? Dışarıda etkileyici müzikler yaptırarak müşteri odaklı olduklarını mı zannediyorlar. Reklamında diyor ki 33 milyon turkcelli, zaten 80 milyonluk ülkede bebeğini, çocuğunu, yaşlısını çıkardık geriye kalan herkes turcell kullanıyor demekki :)

vodafone olmasa saniyesi 1 liraya turkcell kullanıyor olurduk.

benim 7 senedir (telsimdi--> vodafone) hattımdan memnunum. çekmediği yer yok. dağın başında denizin dibinde yaşamıyorum. şehirde oturuyorum. o yüzden gayet iyi çekiyor .-)

benim iki hattım var türksel vodofona mesaj atıyor hattı taşı diye istemiyorum çünkü vodofon daha hesaplı olmasa at koşturur türksel

1-Hiçbiri müşteri odaklı değil. Hepsi de kar amaçlı özel şirketler. Bu şirketlerden başka birşey beklemek saflık hatta aptallıktır.
2-Kimse kusura bakmasın ama en iyi altyapı hala Türkcell'de. Ama vodafone çok iyi arayı kapattı. Türkcell'in ensesine yapıştı diyebiliriz. Avea ise hala iflah olmadı. Ümidi kestim ben.
3-Vodafone ve Avea babalarının hayrına ucuz tarifeler düzenlemiyorlar. Türkcell'in müşterisi bunlarda olsa ona göre fatura gönderirlerdi bize.
4-Diğer ikisi olmasa gerçektende saniyesine 1 lira ister bu Türkcell. :)

Al birini vur ötekinede, elin yabancısı gelip daha iyi hizmet veriyorsa bu ülkelede bu ülkenin işi bitmiştir kısaca.

şahsen vodafone kullanıyorum, çünkü avantajları daha fazla.

bu arada 10 kontör yaklaşık 1.25 tl yapıor çok pahalı =D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play