Turkcell'den yeni Statune hizmeti

Cebiniz artık müsait olmadığınızda sizin yerinize "Trafikteyim" gibi cevaplar verebilecek!

Yeni yılda cep telefonları dile geldi

Turkcell kullanıcıları, artık istedikleri zaman kendilerini arayanlara telefonlarını açmadan o an ne yapmakta olduklarını bildirebiliyor. Turkcell'in yeni Statune servisi sayesinde, 150'den fazla seçenek arasından tercih yaparak arayan kişiye standart çağrı sesi yerine "Trafikteyim", "Toplantıdayım", "Tatildeyim", "Meşgulum" gibi önceden hazırlanmış orijinal mesajlar dinletebiliyor

Bu sayede kullanıcı, standart çağrı sesi yerine ne yaptığını, nerede olduğunu ya da nasıl hissettiğini telefonunu açmasına gerek kalmadan karşı tarafa iletebiliyor.

6 farklı kategoride 150 statü

Statune servisi'nde, "Durum", "Spor", "Neredeyim?", "Ne Yapıyorum", "Komik" ve "Özel Günler" başlıklı altı kategori bulunuyor. Statune uygulamasını cep telefonuna indiren Turkcell'liler, isterlerse bu başlıkların içinden seçim yapabiliyor ya da doğrudan "Statüler" başlığının altında yer alan seçeneklerden birini tercih edebiliyorlar.

"Aradığınız kişi şu anda mangal yapıyor!"

Uygulamada yer alan "Ekstra" başlığı ise, telefona yanıt verememe gerekçesini çok daha ilgi çekici mesajlarla açıklamak isteyenler için: Bu başlık altında, "Adalardayım", "Motosiklet Kullanıyorum", "Kuafördeyim", "Metrobüsteyim" ya da "Mangal Yapıyorum" gibi oldukça eğlenceli "cevapsız çağrı" gerekçeleri yer alıyor.

Statünüzün süresini siz belirliyorsunuz

Statune servisinden seçilen "statü"yü ne kadar süre boyunca dinleteceğinizi belirlemek mümkün. Seçilen mesaj "sınırsız" olarak atanabiliyor, süresi dolan "statü" ise otomatik olarak kaldırılıyor ve arayan kişiler tekrar standart çağrı sesini dinliyor. Hatta tanımlanan "statü", istendiği an uygulamanın içinden tek bir butona basılarak kaldırılabiliyor.

"Cevapsızsa bir nedeni var" diyebilmek için...

iPhone ve Android kullanıcıları Statune'ü, STATUNE yazıp 1040'a mesaj atarak cebine indirebiliyor. Dileyenler uygulamayı App Store ve T-Market'ten de ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yalnızca Turkcell'lilerin kullanabildiği uygulama, 1 hafta boyunca hiçbir ücret ödemeden denenebiliyor. 1 hafta sonrasında abonelik ücreti, haftalık 50 kuruş. Statune uygulamasından yararlananlar, Turkcell şebekesi üzerinden kullanım için ayrıca bir internet bağlantı ücreti ödemiyorlar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

turkcell ilk önce dandirik tarifelerindeki sivri uçlu kazığı indir ondan sonra böyle saçma şeylere kafa yor allan rezil düzenbaz üçkağıtçıları....

trafikte olduğumu ha söylemişim ha söylememişim ne fark edecek. Tek farkı telefonda gereksiz bir uygulama daha olacak.

iOS 6 da zaten bu var. Neden para ödeyelim ki?

@03 Oca 2013 17:53 aynen dostum turkcell yolacak kaz arıyor piyasada aman uzak..

nasıl ipta ediliyor

gereksiz bir uygulama. Bunlarla ugraşana kadar açar telefonumu müsait degilim derim hem param cebimde kalır hemde bunlarla ugrasmamıs olurum.

sadece cevap veremeyenler için mi çok çabuk şarjım bitiyor benim mesela o zaman da bana ulaşamayanlar bilse ya nerede olduğumu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir