Turkcell ve Türkiye'de mobil iletişim

Vergiler, 3G'ye geçiş, rekabet ortamı ve fazlası... İşte Turkcell Genel Müdürü Ciliv'in açıklamaları.

Ara bağlantı ücretleri

Ara bağlantı ücretleri

Türkiye'de SIM kart doygunluğunun yüzde 88 düzeyinde olduğunu belirten Turkcell Genel Müdürü Ciliv, bugün itibariyle kullanımda olan 62 milyon civarında SIM kart bulunduğunu da sözlerine ekledi. Ciliv, Turkcell'in bu kullanıcıları da kapsayan ara bağlantı ücretlerinin düşük olduğunun altını çizdi.

''Turkcell'in ara bağlantı ücretleri, AB'nin ara bağlantı ücretlerinin çok altında. Hatta AB'nin 2010 ara bağlantı ücretlerinin yüzde 38 altındayız'' diye konuşan Ciliv, ''Bunun yanı sıra başka operatörlerle de aramızda asimetri oranı yüzde 23. Başka şirketlerin verimsiz faaliyetleri yüzünden Turkcell, yüzde 23 dezavantajlı durumda, bunun da haklı olmadığını, en kısa sürede sıfırlanması gerektiğini düşünüyoruz'' dedi.

Bilgi için:
Turkcell - 0212 283 35 65

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Cep kullanımı sabit telefonların önüne geçmek üzere diyebiliriz. Sadece iş alanında sabit telefonlar kullanılır hale gelmiş durumda, birde teknolojiye ayak uydurmakta direnen yaşlı ev kullanıcıları tarafından da kullanılmakta..:))

%18 ve kümülatif üzerinden %25 ötv ile vergi %47 gibi korkunç bir düzeye çıkıyor. bu gerçekten korkunç bir oran.
ödediğiniz ücretin yarısını vergi olarak verdiğinizi görünce, gerçekten nasıl bir ülkede yaşadığımızı diğerler ülkelerle çok rahat kıyaslıyoruz.
devlet sinekten yağ çıkarmaya çalışsın, olan bize oluyor. burada firmalarda çaresizler bir anlamda.

süreyya ciliv ise gerçek bir yazılım geliştiricisidir. zamanında kendi yazılım şirketini sattıktan sonra microsoft amerikaya geçmiş daha sonrasında turkcell e transfer olmuştur. çok zeki bir adam olduğuna hiç şüphem yok, teknoloji meraklısı, arge düşkünü bir insanın türkiyede bir şirkette olmasından çok hoşnutum.
teknoloji üreten insanları seviyorum.

Ağzı olan konuşuyo !!!

sayin cilive kesinlikle katiliyorum. vergi oranlari iletisim ve rekabetin önünde cok önemli bir engel. Gelecek de kesinlikle mobil internet ve multimedya iletisim, etkilesim ve eglencesinde.
ama sayin ciliv piyasadaki bir nevi tekel konumu itibariyle bu pastadan elde edecegi payi düsünerek konusuyor. Piyasa lideri olarak fiyatlarin ucuzlamasi icin en büyük görev aslinda kendilerine Türkcelle düsüyor. Piyasa lideri konumunun verdigi avantajla en pahali tarife kendilerinde. insanlar mecburen türkcell"e devam ediyorlar. Cünkü aradiklari numaralarin %80"i türkcell.
Ayrica sadece bu teknoljiyi kullanarak bizim türkiye olarak sicrama yapmamiz mümkün degil. Bu cihazlar ve teknoloji bize disardan geliyor. Düsünsenize bu sektöre harcanan ithalat raklarini. bizim Türkiye olarak bu gibi gelecegi olan alanlarda teknoloji üretmemiz ve kullanmamiz lazim.

Kendi teknolojinizi üretmediginiz sürece bu ülkeler icin bir cesit kisir döngü veya paradoks gibi. Teknolojiyi kullanmaz ve yayginlastirmazsaniz geri kalirsiniz. Ama bunu kendiniz gelistirip ürettirmeyip satin alarak kulanirsaniz ticaret dengeniz cok bozulur ve bagimli olursunuz. ithalat-ihracat aciginiz tahmin edemeyeceginiz karar artar. sadece pazar haline gelirsiniz. SAdece pazar olmamak , ayni zamanda da pazarlamak icin teknoloji gelistirmek gereklidir.

Birileri bu ülkenin gelişmesini istemiyor bu açık, net, ve diğerleri de buna engel olmak için kılını kıpırdatmıyor bu da açık ve net. Biz, farkında olmadan manasız yayınlarla, gerçek dışı bilgilerle beyinleri yıkanan, mitos bir tarihin ışığında, tembelliğe itilen, batının gelişebildiği kadar gelişmeye mahkum edilmeye çalışılan bir toplumuz. Açıkça söyleniyor, deniliyor ki; 17 Ağustos Depremi'nin yaralarını sarmak amacıyla geçici olarak yürürlüğe konulan bir vergi, kimse sesini çıkarmadığı için alınmaya devam ediliyor. Neyse boşuna yazıyorum :)

Turkcell ve Türkiye'de mobil kazık.Bu Turkcell degil miydi zamanında cepte rekabet yokken operatör içi bile dakikası 10 kontörden konuşturan.Ne bedava kontör ne bedava sms veren.Her smsi öğrenciye de iş adamına da 2 kontör olarak ücretlendiren.Ve daha sonra da bizim gibi kazlardan yolduğu paralarla New York borsasına giren.Ve sonra rekabet başlayınca fiyatları düşürmek zorunda kalan.Ne diye vergileri bahane ediyorsunuz

millet vergiler bizim cebimizden çıkıyor bi tek faturalı hatlarda onlar ödüyordu vergileri en son ama değdiğiniz gibi turkcell fiyatlarını daha aşşa çekmeli ki biz de faydalanalım doru düzgün

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir