Turkcell'in 4G'si, KKTC'de!

Kuzey Kıbrıs'ta yaşayanlar, geleceğin teknolojisini Turkcell sayesinde şimdiden deneyebiliyorlar!

Turkcell'in 4G'si, KKTC'de!

Turkcell, 4G teknolojisini Türkiye'nin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki grup şirketi Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Kuzey Kıbrıs'a taşıdı. KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dr. Ahmet Kaşif'in katıldığı ilk test törenin ardından teknoloji meraklıları 150 Mbps'e varan Long Term Evolution (LTE) hızlarını deneyimleme şansı buldu.

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in başlattığı bu 4G testi sürecinde; Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa'daki 4 farklı Turkcell İletişim Merkezi'nde 4G sinyali sağlanacak. Teknoloji severler test süreci boyunca deneyim noktalarının yanı sıra Turkcell Teknoloji Tırı'nın gezdiği kapsama noktalarında 4G hızında film indirme ve internet üzerinden oyun oynama fırsatı bulabilecek. Dileyenler ise 4G teknolojisiyle ilgili olarak, özel eğitilmiş teknoloji uzmanları tarafından bilgilendirilecek.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Turkcell olarak Türkiye'nin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni 3G'de olduğu gibi 4G ile yine ilk kez  buluşturmanın gururunu ve mutluluğu yaşıyoruz. KKTC'deki müşterilerimizi her zaman olduğu gibi son teknolojiyle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Kuzey Kıbrıslı teknoloji meraklıları 4G hızını birebir deneyimleme şansı bulacak. 4G hızını merak edenleri iletişim merkezlerimize bekliyoruz. Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerimize her zaman en yeni teknolojileri sunuyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yatırımlar sayesinde 3G'de olduğu gibi 4G'ye geçiş konusunda da alt yapımız hazır diyebiliriz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

2 gb sonra 128 kbps hız seçenekleriyle gerçekten tebrik ederim :D

hayret yabancı hayranı ergenler yorum yapmamış...

@grezimonk samsung yerli değil ama samsun yerli mesela. Hem sen ergen olduğun halde senin hayranınım. Ahşapta yerli ilk tercihim.

Zamanında Turkcellin 3g si amerikanın 4g sinden hızlı diye bir reklam çıkarmışlardı.Bu reklamı ilk izlediğinde vay bee diyorsun ama insan biraz durup düşününce durumun öyle olmadığını anlıyor.Amerika kıtası nere türkiye nere kapsadığı alan daha fazla amerikanın.Bu yüzden gayet normal.

@10 Şub 2014 01:06 atma vofafone kölesi o testler gerçek sonuçları gösteriyordu iphonedo denen soytarı kullanımın en az olduğu saatlerde test yaptı o şekilde hızlı gibi gösterdi...

@10 Şub 2014 01:06 doğru. minik bir ayrıntı daha sanki 3g veya 4g bizim teknolojimiz gibi lanse ediliyor. hacı zaten yurtdışından adam getirtip kurduruyorsun burada biz yapmıyoruz ki adamlar yapıyor.

Vodafone siyasi nedenlerden dolayı Kıbrıs'ta Telsim ismini kullanıyor. sırf bunun yüzünden vodafone hattımı kapattırabilirim. (bunu neden yazdım bende bilmiyorum :) )

daha fazla hız, daha fazla veri(sinyal) ve daha fazla radyasyon. =(

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir