Turkcell'in sesi artık HD kalitesinde!

Turkcell, altyapısında yaptığı bir yenilikle sesli görüşmeyi HD kalitesine ulaştırdı! İşte detaylar.

Turkcell'in sesi artık HD kalitesinde!

Turkcell 3G altyapısı, Türkiye'nin tamamında HD ses kalitesini destekleyecek şekilde yenilendi. Cep telefonu üzerinden sesli iletişim teknolojisinin son halkası HD Ses, telefon konuşmalarını çok daha net ve doğal hale getiriyor. HD ses kalitesi Türkiye çapında ilk olarak Turkcell tarafından hayata geçirildi.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerinin HD ses teknolojisinden faydalanabilmesi için 3G şebekesinde değişiklikler gerçekleştirdi. Sesin karşı tarafa daha yüksek kalitede iletilmesini sağlayan HD teknolojisini tüm Türkiye'de şebekesine uyumlu hale getiren ilk operatör Turkcell oldu.

Turkcell HD teknolojisi sayesinde, cep telefonuyla konuşma esnasında ses çok daha net ve doğal iletiliyor. Karşılıklı konuşanlar birbirlerinin seslerini daha kolay tanıyabiliyor ve konuşanın sesine karışan etkenler ayrıştırılabiliyor. Cep telefonu görüşmesinde kullanılan birbirine yakın sözcükler daha kolay anlaşılabiliyor. HD ses teknolojisini, şu anda dünyada 14 operatör şebekesinin tamamında aktif olarak kullanıyor.

HD ses kalitesinin farkını yaşayabilmek için kullanılan cep telefonunun HD özelliğini desteklemesi gerekiyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Super Bir Yenilik Böyle Devam !

gözünü seviyim rekabetin

hattı degiştirmek lazım tabi telide en iyisi aynı sisteme devam masraf olmasın :D

hangi telefonlarda var acaba bu HD özelliği??

turkcell once musterisine saygıyı öğrensin, 6 ay önce kapattığım telefon hattıma fatura yolladıkları gün bittiler benim için.

Kazıklanmaya Devam..

Cep telefonun HD özelliği olması ne demek? Biraz genel bir tabir olmuş.

Bu yenilenen 3G şebekesi nerde hani? 2 yıl önce 3G'li telefon aldım ama 3G özelliğini kullanmak nasip olmadı. Tüm bu şirketler Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret zannediyor herhalde.

yaa bu HD derken ne demek istemişler...bazı kişilerin sesleri kendi gerçek konuşma sesinden daha başka bitonda cıkar ses HD sayesinde bu kalkıcak mı yoksa sesi sadece daha net mi duyucaz anlamadim bişiyi :S ayrıca HD destekleyen tel. derken HD video destekleyen telden mi bahsediliyor...

ben dede öyle oldu da haklılar bir ay kullanırsın fatura gelmeden kapattırır sın tabiyi ki o ayın faturasını ödemen gerek bende şubat sonu net limit size geçtim tt nette bir ay eski tarifeye ğöre ödedim öbür ay yeni tarifeye ğöre geldi fatura

turkcell once musterisine saygıyı öğrensin, 6 ay önce kapattığım telefon hattıma fatura yolladıkları gün bittiler benim için.
sana kaç ay sonra geldi bilemem ançak

N73 ÜM VAR BENİMKİNE uyar mı bu

Sanırım Sim kartı değiştirmek gerekebilir zamanında yeni telefonlara yeni sim kartlar almak zorunda kalmışıtık.

3G de olacak diye tahmin edebiliriz. Çünkü ülkemizde halen 4G lisansı yok. Tabii bunun için bir de bu özelliği sunan telefon alma zorunluluğu varsa işte o zaman tepkilerle birlikte karşılanacaktır.

Artı Chip Online ''HD özelliğini desteklemesi gerekiyor'' derken yeterince açıklama yapmaması teknoloji sitesine yakışmadığını düşünüyorum çünkü adamakıllı teknoloji haberlerini bilinçli kullanıcılar buradan takip ediyor.

bu fikri ilk vodafone attı ortaya ve ilk çalışmalara vodafone başladı...

ben HD ses yerine SD sese razıyım. yeter ki turkcell'in her zaman yaptığı gibi kazıklanmayalım.

İlk vodafone attı bu prjeyi ortaya. Nokia C6 , C7 de HD özelliği olduğuna eminim. Kendim test ettim vodafone hattından. 3G özellikli bir telefonunuz olmalı, 3G üzerinden bu görüşme olabilir. Karşı tarafdada aynı özellik olmalı.

roman bunlar hd sesmiş ben hd md bilmem ucuz olacak o kadar

türkcell uyanmalı bence artık yok ses kalitesi yok hd ses enayi sanıyor galiba bizim milletimizi ceptelefonu bu ya sonuçta ses kalitesiymiş falanmış kim takar bunları en ucuzunu bilirim ben gerisi umrumda olmaz

en iyisi turkcell

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play