Turkcell ve Garanti Bankası'ndan bir ilk!

Turkcell ve Garanti Bankası, beraber bir ilke imza attı ve ortaya bu inanılmaz kartı çıkardı!

Turkcell ve Garanti Bankası bir ilke imza attı!

Turkcell ve ödeme sistemlerinde uzmanlaşan Garanti, Türkiye'de bir ilke imza atarak mobil finansal servisler alanında dönüm noktası olan Cep-T Paracard'ı Swiss Otel'de düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı.

CepT Paracard, banka müşterisi olsun olmasın tüm tüketicilerin hayatını kolaylaştırarak alışverişte yeni bir dönemin kapılarını açacak. Turkcell müşterileri, ön ödemeli bir kart olan Cep-T Paracard ile karta yüklenen para miktarı kadar alışveriş yapabilecek, yaptıkları alışverişlerden bonus kazanabilecek. Arzu ederlerse, Mastercard logolu Garanti Bankası Bonus, Shop&Miles kredi kartına veya ParaCard'a ya da telefon modeli gözetmeksizin herhangi bir cep telefonu numarasına haftanın herhangi bir gününde herhangi bir saatte para gönderebilecek ve her an her her yerden cep telefonu ile herhangi bir Turkcell hattına TL yükleyebilecekler. Cep-T Paracard kullanıcıları, alışveriş ve cepten hatta para yükleme yaptıkça, bedava konuşma süreleri kazanacak, her alışverişten sonra kazanacakları bonusla bedava alışveriş yapacak ve Cep-T Paracard kolaylığını fırsata çevirebilecek. Cep-T Paracard'ın çalıştığı SIM bazlı Cep-T Para servisinden faydalanmak için internet bağlantısı gerekmeyecek ve servis tüm cep telefonu modellerinde kullanılabilecek.

Ergun Özen: CepT Paracard ile 3 yıl sonunda 1.5 milyon kişiyi bankacılıkla tanıştırmayı hedefliyoruz.

Basın toplantısında konuşan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen; "Bankacılığın yaygın kullanımı bir ülkenin kalkınmışlığının da en önemli göstergelerinden biri. Garanti Bankası olarak Türkiye'de bankacılığı yaygınlaştırmaya büyük önem veriyoruz. Zira mevduat tabanı ne kadar büyürse kayıtlı ekonomi o kadar artıyor. Bankacılığı yaygınlaştırmak için üzerine yoğunlaştığımız konuların başında ise mobil dünya ile ödeme sistemlerini entegre etmek geliyor. Bu alanlarda yaptığımız yatırımlarla zamanın çok ötesinde benzersiz hizmetler yaratıp, dönüşüm başlattık. 2004 yılında Türkiye'de bir ilk olan CepBank hizmetimiz sayesinde Garanti Bankası müşterileri yıllardır cep telefonlarıyla para gönderebiliyor, Cep Şubesi sayesinde havale, EFT, fatura ödeme hatta hisse alım satımına kadar tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ödeme sistemlerinde yaptığımız başarılı çalışmalarla ise sadece pazarın lideri değiliz, tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor ve örnek gösteriliyoruz. Turkcell ile çıkarttığımız Cep-T Paracard isimli yeni ürünümüz ile ise yine bir dönüşüm başlattık. Mobil dünya ile bankacılığı entegre eden yeni ürünümüzle, bankada mevduatı olmayan Turkcell abonelerine de, Garanti Bankası ayrıcalık ve kazançlarını sunabileceğiz. Türkiye'de gerek yaşı gerekse geliri nedeniyle nüfusun 2/3'ü bankacılık yapmıyor. Bu kişilere ulaşmak için ön ödemeli kartımız Paracard ile önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 3 yıl sonunda ön ödemeli ParaCard ile 3 milyon, Cep-T Paracard ile ise 1,5 milyon kişiyi bankacılıkla tanıştırmayı hedefliyoruz. Turkcell ile kullanıma sunduğumuz Paracard ile Cep-T Para hizmetini birleştiren Cep-T ParaCard ise bu hedefe ulaşmamız için kaldıraç etkisine sahip. Bu projeyi kurumsal vizyonlarımızın son derece paralel olduğu Türkiye'nin iletişim ve teknoloji devi firmalarından Turkcell ile yapıyor olmaktan ise son derece mutluyuz" dedi.

Süreyya Ciliv'in açıklamaları

Ciliv: Cep-T Para ile 3 yılda 500 milyon TL'lik para transferi öngörüyoruz

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de, Turkcell'in "Daha Fazla Hayat" vizyonu doğrultusunda müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırabilmek için cep telefonlarını kullanarak yararlanabilecekleri finansal ürün ve servisler geliştirdiğine ve mobil finans alanında hep ilklere imza attığına dikkat çekerek,

"Bizim Mobil Finans'taki amacımız, hem bugüne dek bankacılık sisteminden faydalanamayanlara, hem de finansal kapsama dâhil olan, ancak sistemi günün ölçütlerine göre yeterince verimli kullanamayanlara mobilitenin avantajını yaşatmak. Bu doğrultuda, tüm bankalara açık mobil finansal servis platformu olan Cep-T Para ile müşterilerimize finansal servislerde güvenilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, bankalara da finansal kapsama dahil olmayan yaklaşık 20 milyon kişiye ulaşabilecekleri alternatif bir platform sunuyoruz. Bankacılık sektöründe yeniliklere imza atan Garanti Bankası'nın da Cep-T Paracard ile bu platformun ilk iş ortağı olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Finansal işlemleri mobilitenin avantajlarıyla buluşturan Cep-T Para'nın önümüzdeki dönem hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacağını düşünüyoruz. 3 yılda 2 milyonu bankacılıkla yeni tanışanlar olmak üzere toplam 5 milyon kullanıcıya ulaşmasını beklediğimiz Cep-T Para ile cepten cebe ya da cepten karta yaklaşık 500 milyon TL'lik para transferi yapılacağını öngörüyoruz" dedi.
Süreyya Ciliv'in açıklamaları

Cep-T Paracard nedir?

Cep-T Paracard nedir?

Cep-T Paracard, Garanti Bankası tarafından çıkartılan, Turkcell'in Cep-T Para platformu üzerinde çalışan, üzerinde kullanıcı adı ve soyadı bulunmayan bir ön ödemeli karttır. 5 TL karşılığında Turkcell İletişim Merkezleri'nden (TİM) kolayca alınan Cep-T Paracard'a TİM'lerden ya da Garanti ATM'lerinden istenilen miktarda para yüklenebiliyor, yüklenen para kadar MasterCard kabul eden tüm işyerlerinden alışveriş yapılabiliyor. Kullanıcılar Cep-T Paracard'larıyla Turkcell İletişim Merkezleri'nde çok kısa bir kayıt işleminden sonra diledikleri Cep-T Paracard'a, Mastercard logolu Bonus ve Shop&Miles kredi kartına, Paracard'a veya operatör farkı gözetmeksizin herhangi bir cep telefonu numarasına, haftanın herhangi bir günü ve saatinde, saniyeler içinde para gönderebiliyor. Turkcell'liler ayrıca, oturdukları yerden hatlarına TL yükleyebiliyor, banka hesap numarasını bilmeye gerek kalmadan ya da banka hesabı olmayan birine operatör farkı gözetmeksizin sadece cep telefonu numarasını yazarak saniyeler içinde para gönderebiliyor. Cep telefonuna para gönderilen tüketiciler, herhangi bir Garanti Paramatik'ten, istedikleri an parasını çekebiliyor. Dileyen Garanti müşterileri, var olan Bonus, Shop&Miles veya Parard'ları ile sisteme kayıt olabiliyor. Bu hizmetten sürekli faydalanmak isteyen Cep-T Paracad sahipleri ise dilerlerse kartlarını, üzerinde kendi ad ve soyadları yazan kartla değiştirebiliyor.

Cep-T Paracard'ın sunduğu Turkcell ve Garanti Bankası fırsatları

Cep-T Paracard ile yapılan tüm alışverişlerden bonus kazanılıyor, kazanılan bonuslarla bedava alışveriş yapılabiliyor. Cep-T Paracard alan Turkcell hat sahipleri, "Hoşgeldin" hediyesi olarak, yükledikleri ilk 10 TL karşılığında, bir hafta boyunca 80 TL değerinde 200 dakika konuşma hakkı kazanıyor. Cep-T Paracard ile alışveriş de fırsatlarla dolu. Günde toplamda 25 TL ve üzerinde harcama yapan müşteriler, ertesi gün Turkcell içi 60 dakika / 24 TL bedava konuşma hakkı kazanıyor. Cep-T Para üzerinden 20 TL ve üzeri hattına yükleme yapan müşteriler de, 1 gün boyunca 3 saat bedava konuşabiliyor.

Cep-T Para servisi için Turkcell faturasına herhangi bir ücret yansıtılmıyor. Yapılan işlemlerin tutarı ve masrafı, banka tarafından karta yansıtılıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

vodafone de neden böyle şeyler yok :((

vodafone de neden böyle şeyler yok :((

Reklam kokuyor haber...

garanti bankası amerikalılara satıldıktan sonra kendi müşterisini adeta soyuyor hatta zorbalık derecesinde...kredi kartımı bana sormadan sigorta yaptırmışlar iki sene boyunca cektiler ekstrede market ismi gibi yazıp uyanmanızı engelliyorlardı.sonuc olarak 2. senede anladık ama geri iade yapmadı 1 seneyi kullandınız diye hizmeti..
GARANTİ BANKASININ DEĞİL HİZMETİ ŞUBESİNİN YANINDAN BİLE GEÇMİYORUM .AMAN AMAN ALLAH GARANTİYE DÜŞÜRMESİN SOYULMANIZ GARANTİ...

Para transferi 3 TL, Kart'ın ilk alım ücreti 5 TL, Yıllık kart ücreti 5 TL.

sadece garantide yokki ... eksik haber.. world kartlarada turkcell cep-t kart özelliği getirildi

Herkes tebrik edecegine eleştirmiş, tebrikler garanti ve turkcell...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play