Turkcell'liye yurt dışında 4G hızı

Turkcell'liler yurt dışı seyahatlerinde artık 4G hızından faydalanabilecek.

Turkcell'liye yurt dışında 4G hızı

Turkcell'liler Türkiye'de kullanmaya alıştıkları yüksek hızlı mobil internet hizmetini yurt dışı seyahatlerinde artık 4G hızı ile taçlandıracak. Pek çok ülkede operatörlerle yapılan anlaşmalar sayesinde Turkcell aboneleri, 4G hızında iletişim kurabiliyor.

Turkcell kullanıcıları artık iş ya da tatil amaçlı yurt dışı seyahatlerinde 4G teknolojisi ile iletişimin avantajını yaşıyor. Bundan böyle Turkcell'liler Avrupa'nın pek çok ülkesinde ve Suudi Arabistan'da, herhangi bir ücret farkı ödemeden 4G hızında iletişim sağlayabilecek.

Türkiye'deki şebekesini geçtiğimiz aylarda Üç Taşıyıcılı mobil internet teknolojisiyle güncelleyen Turkcell, yurt içindeki mobil internet hızını üçe katlamış ve 63,3 Mbps'yi şebekesinde destekleyen dünyadaki ilk mobil operatör olmuştu. Kullanıcılarına en hızlı mobil internet hızını sunabilmek için dünyanın en güçlü 3G altyapılarından birisini kuran Turkcell, bu yıl sonunda Türkiye'de sunulması beklenen 4G hizmetini müşterilerinin şimdiden yurt dışında kullanabilmelerini sağlıyor. Avrupa'nın ve Suudi Arabistan'ın önde gelen operatörleri ile anlaşan Turkcell, yurt dışına giden müşterilerinin, 4G destekli Turkcell SIM kart ve mobil cihazları ile 4G hızını yaşayabilmeleri için gerekli çalışmaları tamamladı. Böylelikle hem bireysel hem de kurumsal Turkcell müşterleri yurt dışında daha hızlı ve kesintisiz iletişim kuracak, e-postalarına hızla erişebilecek ve büyük boyutlu dosyalarını çok daha kısa sürede gönderecekler.

Sevilengül: "Turkcell'liler yalnız yurt içinde değil yurt dışında da en hızlı internete erişebilecek."

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Turkcell'in ülkemizde sunduğu mobil internet hızı ve kalitesi, Avrupa ve ABD standartlarının üzerinde. Yani bugün 3G'de "üç taşıyıcı" teknolojisine sahip bir Turkcell'li, bilgiye erişimde bir 4G kullanıcısı kadar hızlı olabiliyor. Biz, müşterilerimizin alışkın olduğu bu hızı yurt dışında da yaşayabilmelerini istedik. Artık Turkcell'liler yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da en hızlı internete erişebilecek."

Hangi ülkelerde geçerli?

Turkcell'liler 4G hızını şu anda Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya ve Suudi Arabistan'da mevcut tarife ve kampanyaları üzerinden hiçbir fark ödemeden faydalanabiliyor. Bunun için YURTDISI 4G yazıp 2222'ye göndermek yeterli.

Turkcell'linin kafası yurt dışında da rahat

Turkcell, yurt dışı seyahatlerinde iletişimden ödün vermek istemeyen kurumsal ve diğer bireysel müşterilerine Akıllı Yurtdışı'nı öneriyor. Tüm Avrupa, ABD, Rusya, Kanada, Çin, Suudi Arabistan ve KKTC'nin de dahil olduğu ülkelerde geçerli olan Akıllı Yurtdışı, tek bir SMS ile tanımlanıyor ve sadece yurt dışında kullanım yapınca devreye giriyor.

Böylelikle müşterilerin yurt dışı paketi seçme zorunluluğu, paket aşımı ya da paketin yetmemesi gibi sorunlar ortadan kalkıyor, 25 TL'den başlayan fiyatlarla rahatça konuşup internete girebiliyorlar. Faydalanmak için cep telefonundan AKILLI YURTDISI yazıp 2222'ye göndermek yeterli.

Yurt dışına seyahat eden Turkcell Platinum müşterileri de, Platin paketlerindeki dakikaları, internet ve SMS'leri Türkiye dışında da kullanabiliyorlar. Tarifelerine ek olarak sadece günlük 9,90 TL'ye bu avantajdan faydalanmak için SUPER YD yazıp 2222'ye göndermek yeterli oluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ama bizim 3g'miz Amerika'nın 4g'sinden hızlı ki.(!)

turkcell hiçbir zaman o hızı vermedi bizzat test ettim arayıp sordum cihazın modelini sordular söyledim sonra sustular ıvır zıvır işte bu kadar kalitesiz yani.

4g arabistanda bile var bizim ülkede yok herşey bizim ülkeye geç gelir zaten

yalan dolan benim seninkinden büyük kavgası üsküdar kabataş beşiktaş'ta internet sayfası açmak bile zor

Uluslararasi dolaşımda (roaming) bulunulan yabancı ülkede eğer 4G varsa ve eldeki telefon de 4G destekliyor ise zaten 4G kullanırsın, şimdi buna Turkcell'in katkısı ne oldu?

Z2 telefonda 42 HSDPA+ özelliği var ve, avea hattı ile hız testi yaptım. 22 Mb ile bağlanıyor...

lafa bak arabistan da bile var. bak yurtdışına çık arapların ne kadar zengin olduğunu görürsün, ispanyolların italyanların yunanların açlıktan ağzı kokar hale gelmiş, araplar hepsinden iyi durumda daha doğrusu çok iyi durumdalar maddi olarak. bu söylediklerimi arabistandan yazmıyorum ingiltereden yazıyorum. 14:58 oku oku belki öğrenirsin :)

@06 Şub 2015 18:10 eee petrol sağolsun yata yata para kazanıyolar ye ye bitmez.

@06 Şub 2015 18:10 Arap ülkeleri zengin falan degil. Mekke'nin biraz disina cikin acliktan nefesi kokan yüzbinlerce Arap görürsünüz. Suudi Arabistan Arap ülkelerinde fakirligin en düsük oldugu ülke olmasina ragmen 13% fakirlik sinirinda yasiyor. Bir kisinin petroldan zengin olup 400 milyon dolarlik teknesinin olmasi ülkeyi zengin yapmaya yetmiyor.

bu 4G şöyle böyle hızlı diye şehir efsanelerine hala inanan saftirikler var mı yahu?....

Türkiye de; AKK olmayan, ucuz, ping düşmesi olmayan ve sinyal kalitesi iyi 3G versinlerde 4G şuan için olmasa da olur. Nedir bu çektiğimiz. Artık iyice insanları Türkiye den soğutuyorlar. >>By Makro<<

Kilobaytı 250 liradır herhalde

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play