Türkiye 18. Zeka Oyunları Yarışması başladı!

Zekasına güvenen herkesin katılabileceği büyük yarışmada teknolojik ödüller sizi bekliyor!

Türkiye 18. Zeka Oyunları Yarışması başladı!

Türkiye Zeka Vakfı'nın 18 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2013 15 Eylül 2013 Pazar günü başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme sınavı, yarı final ve final. Katılımın ücretsiz olduğu OYUN 2013'ün her aşamasında sorular, her yıl olduğu gibi Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor.

Son katılım tarihi 21 Ekim

Yarışmaya TZV web sitesindeki cevap formunu doldurarak, ya da cevap formunun çıktısını elden, mektupla veya faks ile TZV merkezine ileterek katılmak mümkün. E-posta ile yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmıyor. OYUN 2013'e son katılım tarihi 21 Ekim 2013.

Katılım için: http://oyun.tzv.org.tr

Yarışma 14 yaş altı, 14-21 yaş arası ve 21 yaş üstü olmak üzere toplam üç kategoride değerlendirilecek. Eleme sınavında başarılı olanlar 23 Kasım 2013 Cumartesi günü Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya'da yapılacak olan yarı final sınavına katılmaya hak kazanacak. Yarı finalde her kategorinin ilk sekiz derecesini alan yarışmacılar 21 Aralık 2013 Cumartesi günü Ankara'da yapılacak final sınavına katılacak. Yarışma aynı gün TBMM Tören Salonu'nda yapılacak ödül töreniyle son bulacak.

Ödül, 9 adet tablet bilgisayar

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2013'ün amacı; insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak... Yarışmada her kategorinin ilk üç derecesine tablet bilgisayar (toplam 9 adet) ödül olarak verilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ödüle bak! zekamı yormaya değmez. :D

@25 Eyl 2013 14:16 olmayan bir şeyi zaten yormana gerek yok....

ben suoruların 6 tanesini çözdümde dördünde takıldım. Sorular daha net olsa iyimiş. Bİde 9 tablet mi napcaz o kadarını?

Sen de yorum yaz