Türkiye'de bir ilk Arçelik'ten!

Türkiye'nin ilk 3D LED televizyonu Arçelik tarafından üretildi. İşte Arçelik TV'nin özellikleri...

Arçelik'tenTürkiye'nin ilk 3D LED TV'si

Arçelik A.Ş., yine bir "ilk"i gerçekleştirdiğini ve Türkiye'nin ilk üç boyutlu televizyonunu ürettiğini duyurdu. Üç boyut teknolojisinin sunduğu görsel deneyimi oturma odalarına taşıyan Arçelik 3D LED TV, televizyon izleme keyfini sıra dışı bir atmosfere dönüştürmeyi amaçlıyor.

3D LED TV'nin yaşattığı gerçeklik sayesinde maç izlerken atılan şutları hissedecek, bir savaş sahnesinde kurşunlardan kaçmak isteyeceksiniz. Full Motion + teknolojisi ile son derece hızlı olan ve 55" (140 cm) 3D LED panele sahip Arçelik 3D LED TV, sizi salonunuzda otururken sinemada veya stadyumda hissettirmeyi amaçlıyor. Hareketli görüntülerde akıcılık sağlayan 200 Hz ve resim detaylarını 4 kat artıran Full HD özellikleri ile de yayınları daha net ve canlı seyretmek mümkün.

Geniş bağlantı seçenekleri sunan Arçelik 3D LED TV'nin 4HDMI girişi sayesinde DVD oynatıcı gibi cihazların içindeki veriler görüntü ve ses kaybına uğramadan televizyona aktarılıyor.

Üç boyutlu görüntü ve gözlükler

Modern 3D formatların televizyonlarda izlenebiliyor olması için, öncelikle televizyonların ve gelen yayının üç boyutlu olması gerekiyor. 3D TV'lerde üç boyutlu yayınlar özel gözlükler sayesinde izlenebiliyor. Bu gözlükler televizyonda bulunan transmitter cihazlarla haberleşmekte ve saniyede 100 kere bir gözü açıp diğer gözü kapatarak üç boyut efektini yaratmaktadır. Arçelik 3D LED TV'nin sahip olduğu özel gözlüklerin ise karton gözlüklere göre farklı bir yapısı bulunuyor.

Daha eski bir teknoloji ürünü olan karton gözlüklerde bir göz sadece mavi, diğeri ise sadece kırmızı rengi izler ve beyin de bu ikisini üst üste oturtarak görüntüyü üç boyutlu algılamayı sağlar. Arçelik 3D LED TV gözlüklerinin sahip olduğu active shutter teknolojisi ise gözlüğün iki camını Likit Kristal ekran gibi çalıştırıyor ve iki göze birden aynı anda görüntü gelmesini engelleyerek daha net 3D görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

Arçelik 3D LED TV sahip olduğu bu teknoloji sayesinde eski teknolojilerin aksine renk ve çözünürlük kaybı olmadan 3D görüntü alınabilmesine imkan tanıyor. Çok daha gerçekçi bir görüntü sunan bu özel gözlüğe Arçelik 3D LED TV'nizle birlikte sahip olabilirsiniz.

Ses ve kayıt imkanı

Alüminyum çerçevesi ile oldukça estetik bir görünüme sahip Arçelik 3D LED TV, sesin dağılmasını daha etkin bir şekilde sağlayan SRS sistemiyle ses çıkış gücünde değişiklik olmadan çok daha gerçekçi sesler elde edilmesini sağlıyor.

Ürünün öne çıkan diğer bir önemli özelliği ise dijital kablolu yayınlara uyumlu olması. Bu sayede harici bir kutuya ihtiyaç duymadan dijital kablolu yayınları alabiliyor.

USB girişi sayesinde fotoğraf, video, müzik gibi veriler televizyonda görüntülenebilirken, HD filmler de kolaylıkla izlenebiliyor. Dijital kablolu yayınları USB' ye kaydetme imkanı sağlayan Arçelik 3D LED TV ile yayınları kaçırmamak mümkün.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

güzel haber.
ucuz olur diğer yabancı markalara göre.
kalite olarak da aşağ kalmamış gibi.

bu iyi haber piyasa ucuzlayacak buda müşteri memnuyeti demek :D

İnsanlık için küçük ama bizim için büyük bir adım!

Helal olsun arçeliğe bir ilki daha başardı zaten babamda arçelikte çalışıyor...

Alana acırım valla

acaba teknolojiyi kendi arge departmanlarında mı geliştirmişler yoksa herzaman olduğu gibi yurt dışından parça parça getirip burda birleştirmişlermi... birçok türk firma arge yapmadan biz yaptık vs demektense teknoloji geliştirmeye odaklansa sanırım ülkenin hayrına olur ve tüketiciler 3. sınıf ürünler yüzünden sıkıntı çekmez

Orta seviyede samsung tavsiye ederim

Üst seviye olarak Sony..

tebrik ediyorum devamını dilerim

Çok yakından tanıdığım birisi 20 küsür yıldır Arçelik te çalıştı.Kendim de bizzat gezdim gördüm fabrikasını.Bu dediğim kişinin kendisi bunu söylemektedir.Arçelik-Beko Grundig (hepsi aynı ürün aynı marka) kesinlikle uzak durun.Eskiden Türkiye de çok fazla ürün çeşidinin olmadığı zamanlar insanlar mecburen arçelik beko gibi markala yöneliyordu ki bu şekilde de biçok beyaz eşya satışı yaptı arçelik.Fakat artık durum çok farklı.Bazı ürünlerinde Ürünlerinin üzerine Arçelik yazısını bile Çinde yazırıp ürünler öyle geliyor buraya.Şuan üretim yok gibi bişey arçelik te.Hepsi tamamen montaj üzerine kurulu.Parçalar çinden hazır geliyor ve burada sadece montajlanıyor.Sonra da üzerine yüksek karlar konarak müşteriye sunuluyor.
Arçelik e o kadar para vereceğinize üzerine 3-5 lira daha verin belkide aynı fiyata, Samsung Sony PHILIPS LG gibi marklardan alın bu tip ürünleri.
Belki bazılarınız bu dediklerime inanmayabilir veya CHIP yayınlamayabilir fakat amacım asla Herhangi bir Markayı karalamak veya yüceltmek değildir.Asla kötü bir amaç taşımamaktadır.Sadece bir CHIP okuru olarak buradaki arkadaşlara tavsiyede bulunmaktır.

hayırlısı olsun

Merhaba
Bende bir Arçelik çalışanıyım ve Arçelik'i kutlarım.
TÜrkiye'ye sürekli yatırım yapan,Türklere istihdam sağlayan en büyük şirket... Benimde şikayetlerim var tabii ki... Ama bu abuk sabuk yorum yazanları anlayamıyorum. Neyi kötülüyorsunuz. Sİzin dediğiniz gibi her şeyi yabancı firmalardan alırsak bu adamlar niye fabrika çalıştırsın. bu kadar Türk insanı nerede çalışacak.... Vestel,Arçelik fark etmez bu kadar acımasız aşağılayıcı sözleri hiç biri hak etmiyor. Özeliklede Arçelik.)içinde olduğum için söylüyorum.) O çok beğendiğiniz Sony'ler nerde nasıl üretiliyor bir bakın bakalım. cevabı Türkiye... Peki ya Çin de üretilen o çok övdüğünüz diğer markalar çok mu iyi. benim evimde de var bazıları... Hİç de abartılacak bir farkı yok... Kısacası şunu söylemek isterim "Ne alırsanız alın özgürsünüz. Eleştirin de... Ama aşağılamayın lütfen... İnsanlar emek veriyor.
Saygılar...

Hangi büyük firma bu zamanda ürünlerinin parçasını kendi üretiyorki.
Dünyanın büyük firmaları bile maliyetleri düşürmek için çinde üretim yapıyor.önemli olan parçaların kalitesi.

led tvde 120hz den aşagı tazeleme oranı göstermiyordu bunun oranı kaç ki görüntü hızlı aksiyon filmlerde camurlaşmasın bizim başımıza geldide top sahada uzun cizgi gibi görünüyordu insanlarda3 bacaklı dikkat edin alırken

Şu 3d gözlüklerle normal bilgisayar oyunlarını oynasak atmosferi hissedebilir miyiz?Yoksa monitörden oyuna hepsi 3d destekli mi olmalı.Sadece gözlükle bir anlamı olmaz mı?

kardeş bu nasıl calışıyor cozemedik farkı nasıl anlayacagız

arçelik 40 led 3d tv yi bir bilgi işlem uzmanı arkadaşın tavsiyesiyle aldım 4 aydır kullanıyorum çok memmunum çok başarılı olduğunu düşünüyorum borcu bitince 117 ekranı alacağım.

arçelik tv de 3 d film izlerken ekran çift oluyor nasıl tek yapılıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play