Türkiye mobil bankacılığı çok sevdi

Türkiye'nin teknolojiyi geriden takip ettiğini savunuyoruz; ama bu haber tam tersini iddia ediyor...

  • Selim Öztürk
Mobil bankacılıkta Türkiye farkı
Japonya'da neredeyse 50 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunuyor.

Teknolojinin koşar adım ilerlemesiyle birlikte son yıllarda, özellikle cihazların ebatları da buna paralel olarak hızla küçülüyor ve mobil cihazların sayısı gün geçtikçe katlanıyor.

Boyundan büyük işlerin altından kalkabilen mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, kullanıcıların birçoğu artık işlerini mobil cihazları üzerinden yürütür oldular. Reuters'te geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir haber de bunun adeta bir ispatı gibiydi.

Başta ülkemiz olmak üzere Japonya ve Kenya'daki mobil bankacılık piyasasının her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten Reuters'ten Tarmo Virki, bu ülkelerdeki cep telefonu kullanım oranına vurgu yaparak sadece Japonya'da 50 milyon cep telefonu kullanıcısının bulunduğunun altını çizdi.

Bir yere para göndermek ya da banka hesaplarına erişmek için cep telefonlarının bu ülkelerde daha yoğun bir şekilde kullanıldığını dile getiren Virki, Türkiye, Kenya ve Japonya'nın mobil bankacılık trendini belirleyen ülkeler olduğunu dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

birde şu ttnet ten kurtulsak daha da ileri gitçez.

Bunlar güzel şeyler fakat madalyonun diğer yüzü de var:

Cebinde kendini geçindirecek az bir parası varken kredi kartıyla son model cep telefonları alan da az değil ülkemizde :S

Bunlar güzel şeyler fakat madalyonun diğer yüzü de var:

Cebinde kendini geçindirecek az bir parası varken kredi kartıyla son model cep telefonları alan da az değil ülkemizde :S

Bir banka kendi müşterisinden 20tl havale ücreti yada bankamatikten bile 10tl ye yakın ücret alıyorsa gayet normaldır mobil bankacılığın ilgi görmesi, tabi her vatandaşın bilgisayar yada internet bağlantısına verecek parası olmadığınıda unutmamak lazım!

Aldığınız ve birkaç istisna dışında hiç kullanmayacağınız özellikleri olan 100 ytl üstü telefonlar size vergi olarak döner, Torunlarınızın da Avrupa ve Amerikanın dünyayı barbarca yönetmesini sağlayacak gelirin kaynağı olan faizi karşılamasına olanak sağlar. pahallı cep telefonu ve Elektronik ürünler alırsanız, zaten dünyanın en yüksek faiz oranlı borçlanmasını yapan ülkesine daha fazla İTHALAT yaptırarak bir yükte sırtınıza siz koyarsınız!

"birde şu ttnet ten kurtulsak daha da ileri gitçez." Ondan Kurdulursak Kıyamet'e Yakın Oluruz :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play