Türkiye'nin gururu yazılım projesi

Temmuz ayında Paris'te gerçekleştirilecek Imagine Cup 2008'de Türkiye'yi kim temsil edecek?

Çevre dostu çözümler

Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmada bugüne kadar 100'ü aşkın ülkeden 100 binden fazla öğrenci yarıştı. Yazılım Tasarımı, ülke finali gerçekleştirilen tek kategori.. Çevrimiçi olarak düzenlenen diğer kategorilerde tüm dünyadan genç bilişimciler arasındaki mücadele ise sürüyor. Oyun Geliştirme, Gömülü Sistem Geliştirme, Kısa Film ve BT kategorilerinde son aşamaya gelerek, dünya finalistliği şanslarını sürdüren başarılı Türk öğrenciler de projelerini ve deneyimlerini 9 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak etkinlikte paylaştı.

Imagine Cup 2008 yarışması, dünyanın genç bilişimcilerini, bilgi birikimlerini, teknolojik yetenek ve yaratıcılıklarını kullanarak, sürdürülebilir çevre konusunda aktif katkı sağlamaya davet ediyor. Yarışmada gençlerin yaratıcılıklarını ve bilgilerini kullanabilecekleri dokuz kategori bulunuyor: Yazılım Tasarımı, Gömülü Sistem Geliştirme, Oyun Geliştirme, Programlama Yarışı, Bilgi Teknolojileri, Algoritma, Fotoğraf, Kısa Film, Arayüz Tasarımı

Bu yıl, Imagine Cup'taki kategorilere Türkiye'den 2400 başvuru yapıldı. Yazılım Tasarımı dışındaki diğer 8 çevrimiçi kategorideki tüm yarışmalar online olarak www.imaginecup.com adresinden takip edilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

işte budur ya Türkiye'yi böyle alanlarda yurtdışında temsil edenlerin sonuna kadar arkasındayım..Başarılar arkadaşlar eminiz yurtdışında da Türkiye'deki başarınıza benzer başarılara imza atarsınız..

Derece alan yarışmacıları tebrikederin ;)

Haksızlık yapıldı bence
Orada olamayıp da ne kadar güzel proje yapanlar var
Marmaradan arkadaslara haksızlık yapıldı.
Selam

Kazanan arkadaşları yakından tanıyorum ve çok daha fazlasını hakkettiklerini biliyorum. Kendi çalışmalarım dolayısıyla yanlarında çokça bulunamadım ama her zaman kazanacaklarına olan inancımı onlarla paylaştım. Kendilerini en içten dileklerimi bu kanaldan bir kere daha belirtip, temmuz Fransa macerası sonrası gerçekleştireceğimiz projeler için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğini ekliyor ve gruptaki tüm arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum... (Ersin Ateş)

diğer projeler değendirilmeli herkesin fikri güzel olabilir.

Birinciliği alan arkadaşları bende yakından tanıyorum:)tebrik ederim kendilerini..çok daha iyiylerini yapabilirler..

Kazanan arkadaşları kutluyorum. Ağaç diktirme çabası bence yabana atılmayacak kadar değerli ve aynı zamanda kutsal bir hizmet. Kazanan grubun kimilerine göre çok basit gibi görünen temasının ülkemiz için çok önemli olacağını ve şimdiden çalışmaların hızlandırılıp hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Proje sunumları gerçekten çok ilgi çekiciydi. Dünya devi ve çok saygı duyulası Microsoftun yazılım yarışmasında SilverLight teknolojisinin kullanılması yerinde bir tercihti. Sunumları gereksiz ayrıntılardan ve uzun betimlemelerden uzak, yalın, akıcı ve akılcıydı. Sanırım bu da en az projeleri kadar başarılarına hakkaniyet kazandırdı.

Finalde'ki diğer grupların projeleri de kesinlikle dikkate alınmalı. Zaten gerçekten faydalı olacağına inanılan projeler layık oldukları değere erişeceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Sunumlar esanasında söylemeden edemeyeceğim bir eksiklik gözüme çarptı. Özellikle uluslararası arenada kendilerini göstermek isteyen böylesine değerli arkadaşların yabancı dil yeterliliklerine daha fazla dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı başarılı konuşmacılar hariç genel olarak anlatılmak istenen ne kadar güzel de olsa ne yazık ki anlatılamadı. Bu özellikle bazı gruplar açısından çok üzücü oldu.

Dereceye giren giremeyen ve özellikle talihsizlik yaşadıklarını düşünen arkadaşların emeklerinin boşa gitmeyeceğini temenni ediyor ve fikirlerinin, projelerinin arkasında olmalarını canı gönülden istiyorum.

el_fuego

Çok başarılı bir proje olmuş.Pariste Türkiye'yi çok iyi temsil edeceklerine inanıyoruz.Hepsiyle gurur duyuyoruz.Tekrar tekrar tebrik ederiz.

Arkadaşları gönülden kutluyorumm...!!
Dilerimmm güzel bir dereceyle Türkiye'ye dönerler...

BGM
(:

bence hepsi grubu temsil edecek hepsi grubu hepsi grubu çok yaşaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir