Türkiye'nin gururu yazılım projesi

Temmuz ayında Paris'te gerçekleştirilecek Imagine Cup 2008'de Türkiye'yi kim temsil edecek?

Paris'te müthiş bir final heyecanı


9 Mayıs'ta seçilen proje ekibi, Türkiye finali ödüllerini kazanmanın yanı sıra Paris'te düzenlenecek dünya finallerine tüm masrafları karşılanarak katılma ve toplam değeri 200 bin dolar olan ödülleri kazanma şansı yakaladı. Türkiye birincisini, Microsoft Türkiye sponsorluğunda Paris dünya finaline seyahat ve dünya finali ödülleri ile müthiş bir deneyim bekliyor.

Türkiye finalinde ilk üç dereceye giren proje ekiplerine ayrıca Casper marka dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve avuçiçi bilgisayar hediye edildi. Yazılım alanındaki araştırmaları ve akademik çalışmaları desteklemeye önem veren Casper Bilgisayar geçen sene olduğu gibi bu sene de Türkiye Yazılım Tasarımı için ödül sponsorluğunu üstlendi. Yazılım Tasarımı kategorisindeki yarışmacılara, yarışmayı destekleyen TEMA Vakfı tarafından final öncesinde seminer ve bilgi desteği de verildi.

Etkinlik kapsamında izleyiciler Casper üretim alanını da gezdiler. İzleyiciler arasından bir kişiye ise Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2008 programına katılım hediye edildi. Etkinlikte, XBOX Guitar Hero oyun turnuvası da düzenlendi.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi http://imaginecup.msakademik.net adresinden alınabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

işte budur ya Türkiye'yi böyle alanlarda yurtdışında temsil edenlerin sonuna kadar arkasındayım..Başarılar arkadaşlar eminiz yurtdışında da Türkiye'deki başarınıza benzer başarılara imza atarsınız..

Derece alan yarışmacıları tebrikederin ;)

Haksızlık yapıldı bence
Orada olamayıp da ne kadar güzel proje yapanlar var
Marmaradan arkadaslara haksızlık yapıldı.
Selam

Kazanan arkadaşları yakından tanıyorum ve çok daha fazlasını hakkettiklerini biliyorum. Kendi çalışmalarım dolayısıyla yanlarında çokça bulunamadım ama her zaman kazanacaklarına olan inancımı onlarla paylaştım. Kendilerini en içten dileklerimi bu kanaldan bir kere daha belirtip, temmuz Fransa macerası sonrası gerçekleştireceğimiz projeler için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğini ekliyor ve gruptaki tüm arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum... (Ersin Ateş)

diğer projeler değendirilmeli herkesin fikri güzel olabilir.

Birinciliği alan arkadaşları bende yakından tanıyorum:)tebrik ederim kendilerini..çok daha iyiylerini yapabilirler..

Kazanan arkadaşları kutluyorum. Ağaç diktirme çabası bence yabana atılmayacak kadar değerli ve aynı zamanda kutsal bir hizmet. Kazanan grubun kimilerine göre çok basit gibi görünen temasının ülkemiz için çok önemli olacağını ve şimdiden çalışmaların hızlandırılıp hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Proje sunumları gerçekten çok ilgi çekiciydi. Dünya devi ve çok saygı duyulası Microsoftun yazılım yarışmasında SilverLight teknolojisinin kullanılması yerinde bir tercihti. Sunumları gereksiz ayrıntılardan ve uzun betimlemelerden uzak, yalın, akıcı ve akılcıydı. Sanırım bu da en az projeleri kadar başarılarına hakkaniyet kazandırdı.

Finalde'ki diğer grupların projeleri de kesinlikle dikkate alınmalı. Zaten gerçekten faydalı olacağına inanılan projeler layık oldukları değere erişeceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Sunumlar esanasında söylemeden edemeyeceğim bir eksiklik gözüme çarptı. Özellikle uluslararası arenada kendilerini göstermek isteyen böylesine değerli arkadaşların yabancı dil yeterliliklerine daha fazla dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı başarılı konuşmacılar hariç genel olarak anlatılmak istenen ne kadar güzel de olsa ne yazık ki anlatılamadı. Bu özellikle bazı gruplar açısından çok üzücü oldu.

Dereceye giren giremeyen ve özellikle talihsizlik yaşadıklarını düşünen arkadaşların emeklerinin boşa gitmeyeceğini temenni ediyor ve fikirlerinin, projelerinin arkasında olmalarını canı gönülden istiyorum.

el_fuego

Çok başarılı bir proje olmuş.Pariste Türkiye'yi çok iyi temsil edeceklerine inanıyoruz.Hepsiyle gurur duyuyoruz.Tekrar tekrar tebrik ederiz.

Arkadaşları gönülden kutluyorumm...!!
Dilerimmm güzel bir dereceyle Türkiye'ye dönerler...

BGM
(:

bence hepsi grubu temsil edecek hepsi grubu hepsi grubu çok yaşaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Paris'te müthiş bir final heyecanı
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir