Türkiye'nin ilk iPad dergi platformu yayında!

Turkcell, Türkiye'nin ilk iPad dergi platformunu duyurdu! İşte sunulan özellikler ve içerikler.

Turkcell, iPad kullanıcıları için Türkiye'nin ilk interaktif dijital dergi platformu Turkcell Dergilik'i geliştirdi. Turkcell'lilerin ilk etapta içinde yerli yayın kuruluşlarının dergilerini bulabileceği Turkcell Dergilik uygulaması, basılı dergilerden çok daha fazlasını sunan ekstra özellikleriyle iPad kullanıcılarını ayrıcalıklı okurlar haline getiriyor. Üstelik uygulamanın içinden dergilerin hem güncel hem de eski sayılarına ulaşmak mümkün.

iPad kullanıcıları Turkcell Dergilik uygulamasında yer alan dergileri Turkcell'e özel "Daha Fazla İçerik" ile okuma ayrıcalığına sahip oluyor. Turkcell Dergilik uygulamasında yer alan dergiler, 360 derece gezilebilen fotoğraflar, hareket eden sayfalar, 3 boyutlu fotoğraf ve videolar gibi interaktif özelliklere ve dergilerin iPad versiyonuna özel ekstra fotoğraf ve videolar gibi zenginleştirilmiş içeriği ile basılı dergilerden çok daha fazlasını sunuyor.

Turkcell'in "Daha fazla hayat" hedefiyle müşterilerine dokunduğu tüm süreçlerde fark yaratan uygulamalar geliştirdiğine dikkat çeken
Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, "MobilTV uygulamasıyla iPad'leri televizyona, Goller Cepte ile mobil stadyuma çevirdik. Şimdi de Turkcell Dergilik ile iPad kullanıcılarına benzersiz bir dijital dergi ve okuma deneyimi sunuyoruz. İçerdiği Türkçe dergilere sürekli yenilerini ekleyerek Turkcell Dergilik'i daha da zenginleştireceğiz" dedi.

Turkcell Dergilik'in sunduğu olanaklar

Turkcell Dergilik'in dijital okura sunduğu olanaklar şöyle sıralanıyor:

· ARA BUL özelliği ile dergilerin içinde bulmak istediğiniz kelimeyi aratıp, bulunduğu sayfaya gidebilirsiniz.

· MÜZİKPLUS özelliği ile dergideki konulara eklenmiş ekstra müzikleri dinleyebilirsiniz.

· FOTOPLUS özelliği ile derginin basılı halinde bulunmayan ekstra fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz

· VİDEOPLUS özelliği ile dergideki konular için özel hazırlanan videoları izleyebilirsiniz.

· OKU PAYLAŞ özelliği ile okuduğunuzu arkadaşlarınızla e-posta ve Facebook yoluyla paylaşabilirsiniz.

· PANORAMA özelliği ile 360 derece çekim yapılmış fotoğraflarda mekanları her açıdan görüntüleyebilirsiniz.

· 3D özelliği ile 3 boyut özelliğine sahip sayfaları 3D gözlükle görüntüleyebilirsiniz.

· ÇEVİR BAK özelliği ile ürünleri parmağınızla çevirerek her açıdan inceleyebilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulamasını, operatör tercihi fark etmeksizin tüm iPad kullanıcıları App Store'dan ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulama içindeki dergiler ise deneme süresi boyunca ücretsiz olarak sunuluyor. Dergiler bir kez indirildikten sonra internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan her an her yerden okunabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tablet bilgisayarlar sayesinde online dergicilik de ciddi anlamda değişti gelişti. Ancak bu gelişime rağmen teknoloji dergilerinin bile hala pdf dergiden öteye gidemiyor olması, Türkcell'in ipad için geliştirdiği uygulamanın iphone çözünürlüğünde olması ipadde görüntünün çamura dönmesi, üstelikde bunu teknoloji firmaların yaptığını görmek insanı üzüyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play